Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-09-08, 13:26   #91
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Cateva filmulete din grupele mari la start.
Attached Files
File Type: avi Audi TT Vs Subaru Impreza Negru.AVI (6.07 MB, 159 views)
File Type: avi Nissan Sunny Vs Nissan 350Z.AVI (4.19 MB, 132 views)
File Type: avi SS Vs 350Z.AVI (4.04 MB, 101 views)
File Type: avi Audi TT Vs Nissan Sunny.AVI (7.48 MB, 131 views)
X-Ray-Eyes is offline  
Old 08-09-08, 13:40   #92
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Asteptam poze si filme.
Un eveniment reusit din partea MAC Buzau! Felicitari.
Cat despre clase, intr-adevar, in clasa mea cel putzin n-au mai fost bolizii aia mici Renault 5 Turbo, insa au intrat dinozaurii cu Vectra OPC, cu Leon Cupra, cu Renault Megane RS si R26 (pe care ii salut).
Este cam greu sa mai faci clase intre masinile din concurs. Nimeni nu declara catzi cai are. Atata timp cat se iau in calcul puterea si greutatea din talon, n-avem altceva de facut decat sa tunam la ele pana ne sar ochii. Si chiar daca s-ar ridica si capotele ce ai putea sa vezi? (vorba unui prieten de-al meu care imi zicea: Ridica si tu capota sa vad si eu chip-ul ). O axa sport cum o vezi cu capota ridicata? Orice modificare la un motor e benefica atata timp cat mashina trage mai bine, nu? Oricum ai da-o nimeni n-are caii din talon pe mashina, deci sa fim seriosi, cel mai bine ar fi sa se faca libere. Dar asta inseamna sa nu se mai dea premii.
N-am intzeles deloc faza de sambata noapte cand am facut off-road cu mashinile tunate... Pana la urma unde trebuia sa ajungem? Era un concurs: Cui ii rezista mashina? Mi-am facut zob spoiler-ul fatza, am lovit mashina pe dedesubt ca la balamuc, pana la urma m-am lasat pagubash si m-am intors in capus-ul ala la Sarata Monteoru si am baut cu gogutzii mei si cu altzi gogutzi din Buzau, am facut gratare si ne-am imbatat ca porcii pana inspre dimineatza. Nu regret prea mult pierderea spoiler-ului.
Inca o data! Felicitari pentru eveniment MAC. Data viitoare totusi la expozitie si la locul cursei sa aducetzi si voi un gratar sau o shaormerie ca sa nu mai trebuiasca sa plece si sa vina lumea in continuu.
Iar ca sa nu mai fie nebunia aia, imbulzeala aia pe traseu cand trebuia dat drumul la cursa pe viitor panouri puse pe partea stanga si dreapta a drumului cu fiecare clasa de mashini. Fiecare se asheza la rand si nu se mai ducea de nebun pe traseu degeaba, nimeni nu mai intra ca la el acasa si totul era lejer. I-am ajutat pe baietii de la MAC sa elibereze drumul si intr-un final s-a dat drumul la cursa.
Multzumim pentru premiul acordat club-ului NO SPEED LIMIT, ne straduim sa fim cei mai buni!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline  
Old 08-09-08, 14:08   #93
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

multam Andrei....chiar eram curios si de alta filmare!!!!

Mi se pare mie sau cam dadeam fum la schimbarea de trepte?!?!?!?!?:-s

Last edited by U_TUNING; 08-09-08 at 14:11.
U_TUNING is offline  
Old 08-09-08, 14:09   #94
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Ce pot sa spun despre cursa asta e ca a fost binevenita dat fiind faptul ca nu au mai existat recent evenimente de genul asta. Organizarea a fost cat de cat ok , dar pe viitor se pot monta ceva garduri mai in lateral sa nu iti fie frica care nu cumva sa se impiedice vreunul sau sa iese pe pista. Multi au fost care au dat cu frica in masina sa nu cumva sa se intample ceva. Multa "sanatate" si "urari de bine" idiotului cu bmw-ul care s-a trezit el la jumatatea cursei ca vrea sa plece acasa si a iesit pe pista! Aceleasi urari de "bine" si idiotului cu pisica de bz care o tot omora pe acolo dupa ce s-au terminat cursele.
Repartizarea pe grupe a fost praf oricum. Felicitari tuturor participantilor! A fost frumos si ne-am distrat.
__________________
STOCK IS FOR LOOSERS. BAUBAU Racing!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti nu de teama ca le-ai putea pierde ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!!!
Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
DE VANZARE CIELO GSI 16V!!! https://forum.4tuning.ro/496-anunturi...o-gsi-16v.html
mad max is offline  
Old 08-09-08, 14:09   #95
alecsutu1

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 687
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

clasamente?
alecsutu1 is offline  
Old 08-09-08, 14:10   #96
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by U_TUNING View Post
multam Andrei....chiar eram curios si de alta filmare!!!!
Pai special venisem la start ptr TT si Sunny ... si dupa cursa ta mi s-a terminat bateria ...
X-Ray-Eyes is offline  
Old 08-09-08, 14:10   #97
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Donu` tu nu ai inteles un lucru .. nu ma refeream la faptul k omu avea masina modificata, asta e si tzelul la acest gen de curse si anume sa modifici cat mai mult masina.. Problema a fost alta, masina era un E30 320 de 129 cp sau cat are un urs de 2000 si avea motorul schimbat cu cel de 2500 cc si 174 cp ... Crezi k daca ar fi ridicat capota un cunoscator nu si-ar fi dat seama de diferenta dintre un motor de 2000 si unu de 2500 ?
Totusi hai sa o lasam asa... sanse mari oricum nu aveam pt k au fost masini mult mai puternice la aceasi grupa care au castigat corect ... bv lor, baietilor cu polo GTI..
__________________

- piese auto import - www.volksparts.ro
E-mail: volksparts@zappmobile.ro - www.koni.com.ro
Tel: 021-434.85.15 ... Fax: 021-769.21.99
Rebel_Boy is offline  
Old 08-09-08, 14:28   #98
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

multam Andrei....chiar eram curios si de alta filmare!!!! --> adica alta filmare decat ceea ce aveam eu!

Mi se pare mie sau cam dadeam fum la schimbarea de trepte?!?!?!?!?


Oricum observ ca nu e apreciata ......cred ca din cauza ca nu e Haudi sau Biomveu (imi cer scuze si fata de tine si fata de CZR dar nu am facut nici o aluzie la nici unul dintr-e voi in cele de mai sus.....e pur si simplu o remarca)
__________________
Daca Nissan Motorsport e ''NISMO'' ....atunci Honda Motorsport e ''HOMO'' ???
U_TUNING is offline  
Old 08-09-08, 14:32   #99
narko_rules

Stage 4
 
narko_rules's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 267
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by U_TUNING View Post
multam Andrei....chiar eram curios si de alta filmare!!!! --> adica alta filmare decat ceea ce aveam eu!

Mi se pare mie sau cam dadeam fum la schimbarea de trepte?!?!?!?!?


Oricum observ ca nu e apreciata ......cred ca din cauza ca nu e Haudi sau Biomveu (imi cer scuze si fata de tine si fata de CZR dar nu am facut nici o aluzie la nici unul dintr-e voi in cele de mai sus.....e pur si simplu o remarca)
am filmat eu tot dar sa imi aduca cineva camera inapoi si o sa pun tot
narko_rules is offline  
Old 08-09-08, 15:03   #100
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by U_TUNING View Post
Oricum observ ca nu e apreciata ......
Nu e apreciata de oamenii care nu au nici un talent cu sportul asta .. dar cunoscatorii mereu vor respecta o astfel de masina .. GTI-R sunt foarte rare din cate stiu.. Oricum, o masina de nota 20.. sa o stapanesti sanatos, e o bijuterie.

Last edited by Rebel_Boy; 08-09-08 at 15:07.
Rebel_Boy is offline  
Old 08-09-08, 15:10   #101
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Pozeeee si filmeeeeeeeee
kidu2006 is offline  
Old 08-09-08, 15:10   #102
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Ma,toate ca toate a fost bine..a fost reusit pentru ca cred ca este ultimul eveniment de gen din anul acesta!
Totusi grupele au fost cam aiurea,sau cel putin unii concurenti!Au fost exceptii,CZR,AFK,LAF,MHT,care au sarit la grupa care trebuia,s-au dat cu masini de aceeiasi cai!
Un exemplu naspa la mine.eu 105cp am avut asa:
Ibiza 163cp
AUDI A3 180CP
FIAT STILO 200CP
O DACIE NEBUNA 150CP cred
si tot asa...vina e a concurentilor pana la urma daca stam sa ne gandim,lipsa de fair-play total
Alt lucru putin aiurea,legat de deraparea spre public..am patit-o si eu,dar mai usor,la ambele curse.si asta din cauza asfaltului,care era cam inclinat
Oricum,a fost ok...mai asteptam inca un eveniment cand se poate
Adica daca tu ai venit cu un filtru de aer si o toba toata lumea trebuia sa vina la fel .
Cursele nu sunt facute pentru oameni cu masinile stock.
Ei ies cu masinile la plimbare in week-end.
A fost in grupa noastra o vectra A de la ploiesti.
Injectoare marite, motor comprimat, soft, admisie, evacuare.
Aia era o masina care merita sa castige pentru ca era muncita.
Cand vii cu un filtru si o toba si te bazezi ca ai masina usoara si meriti sa castigi intotdeauna vei avea surprize.
Daca veneam toti cu masinile stock te puteai lauda ca ai facut si tu un Stilo sau un Audi.
Dar ma repet.
Cursele nu sunt facute pentru masini stock.
Si niciodata nu ii vei putea cere unui concurent sa se inscrie la o grupa cu fisa dyno in mana. E aberant.
Daca ti-ai modificat masina e meritul tau si meriti sa castigi.
In A2 Stilo galben a fost cea mai puternica masina si putea sa castige.
A pierdut soferul nu masina cursa dintre noi.
Poate data viitoare
Felicitari organizatorilor si mult succes data viitoare daca se va mai tine tot acolo.Vor avea mare nevoie.Publicul din Bz e foarte greu de tinut sub control si nu intelege ca o masina la 150km/h cu o problema la directie sau la frane inseamna catastrofa.Asta ca sa nu vb de cei din grupele mari.
bluey is offline  
Old 08-09-08, 15:25   #103
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Si pana la urma ... au fost premii ( cupe , diplome , medalii , etc ) si daca da , ptr ce locuri ???

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
19 cupe serif

6 la expo + diploma loc I, 1 la burn-out + medalie + diploma loc I, 1 la fotbal + 5 medalii loc I, 10 la accelerare + medalii + diplome loc I si II, 1 Cupa Micutzu + diploma loc I

S-ar putea spune:
- 19 cupe
- 28 diplome
- 16 medalii
Adica ambii finalisti au luat medalie , diploma, cupa ?
X-Ray-Eyes is offline  
Old 08-09-08, 15:26   #104
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

evenimentul a fost reusit felicitari organizatorilor si participantilor
grupele mi-au placut foarte mult ... au fost cele mai echilibrate grupe din toate cursele organizate pe care le-am vazut datorita coeficientilor de tractiune
e clar ca pe toata lumea nu ai cum sa multumesti pentru ca trebuie sa existe si pierzatori

probleme mari cu publicul la start si cu lipsa bauturilor racoritoare (data trecuta a fost o masina care vindea apa,suc etc)
daniwmk is offline  
Old 08-09-08, 15:28   #105
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by Ara525 View Post
Organizarea a lasat mult de dorit ...(si cei de la paza , care ar fi trbuit sa tina oamenii departe de strada, erau pe mijlocul strazii "sa vad si eu care pleaca primu' ") ; dar macar nu s-au mai anulat ca data trecuta. Cat despre grupe...super aiurea ( CZR in grupa cu 2.5 12v )

va rog eu frumos nu mai comentati incadrarea grupelor,organizati voi alta data si faceti regulile voastre,ma voi da in orice grupa ma incadrati voi
daca veneam cu masina mea stoc,sunt sigur ca nu va deranja incadrarea mea in grupa voastra,dar nu vad de ce va faceti griji,oricum,mereu au fost pe net altii mai tari ca mine
FELICITARI organizatorilor,aceeasi remarca,la finish cand treci cu peste 200 la ora si-i vezi pe aia bagati in sosea iti cam vine sa inchizi ochii,dar la urma urmei a fost bine pt toata lumea

p.s. am vrea sa vedem poze exact de la finish,se poate?

Last edited by CZR; 08-09-08 at 15:41.
CZR is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -