Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-11, 19:00   #91
jORDyZ0r

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 86
Default Re: Boicot benzinarii

De aia ma temeam si eu.
Totusi am zis, sa fie foarte incet muzica, sa se auda mult mai incet decat un claxon de exemplu. Sa nu se auda din strada. Pur si simplu doar sa apara la TV. Un scartait de roti sau un claxon mie unul mi se pare mai deranjant decat ce incerc eu sa fac.
jORDyZ0r is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 19:05   #92
Ionutzfzz

Stage 1
 
Ionutzfzz's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 20
Default Re: Boicot benzinarii

poi si pana la urma baga-ti tu in masina melodia si daca este sa apari la tv apari uh...asta este...xcum mai sunt 2 zile....
Ionutzfzz is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 19:18   #93
jORDyZ0r

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 86
Default Re: Boicot benzinarii

Eu cred ca o bag, dar ziceam sa fie ceva de grup.
jORDyZ0r is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 23:34   #94
M_Mix

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 15
Default Re: Boicot benzinarii

pentru a mari timpul de asteptare la pompe propun sa alimentam in jurul valorii de 30-50 de lei si sa platim in fise de 10 bani, respectiv 5 bani (cei care cred ca reusesc sa aiba atata rabdare). nu stiu cati din voi au reusit sa ajunga in a 2 a benzinarie (Petrom-ul din bariera Brailei), dar acolo un coleg a procedat asa si eu unul zic ca a iesit destul de bn...cei care fost prezenti pot sa confirme. Nu zic acum ca toti ar trebui sa procedam astfel, dar sa fim totusi cativa... de abia ne mai distram si mai stam si cate un pic la caldura, doar ati vazut ce frig a fost data trecuta)
M_Mix is offline   Reply With Quote
Old 13-01-11, 02:05   #95
Ionutzfzz

Stage 1
 
Ionutzfzz's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 20
Thumbs up Re: Boicot benzinarii

Quote:
Originally Posted by M_Mix View Post
pentru a mari timpul de asteptare la pompe propun sa alimentam in jurul valorii de 30-50 de lei si sa platim in fise de 10 bani, respectiv 5 bani (cei care cred ca reusesc sa aiba atata rabdare). nu stiu cati din voi au reusit sa ajunga in a 2 a benzinarie (Petrom-ul din bariera Brailei), dar acolo un coleg a procedat asa si eu unul zic ca a iesit destul de bn...cei care fost prezenti pot sa confirme. Nu zic acum ca toti ar trebui sa procedam astfel, dar sa fim totusi cativa... de abia ne mai distram si mai stam si cate un pic la caldura, doar ati vazut ce frig a fost data trecuta)
chestia cu frigu sa io spui si colegului care a spus ca nu am fost bine organizani...sau mai bine zis nu am fost bine imbracati...)..xcum in bariera brailei a iesit chiar mai bine decat mha asteptam...sa vedem maine ce-om face...1 zi a mai ramas...
Ionutzfzz is offline   Reply With Quote
Old 13-01-11, 06:40   #96
jORDyZ0r

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 86
Default Re: Boicot benzinarii

Eu am strans 17 ron numai in monezi de 1 ban si 5 bani. Mai pun ceva si de 10 bani si aia e.
jORDyZ0r is offline   Reply With Quote
Old 13-01-11, 09:03   #97
M_Mix

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 15
Default Re: Boicot benzinarii

Daca nu aveti marunt sau nu gasiti la magazine, sa stiti ca va schimba la orice banca:P)
M_Mix is offline   Reply With Quote
Old 13-01-11, 13:16   #98
bogdan_andrei_1987

Stock
 
bogdan_andrei_1987's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 5
Smile Re: Boicot benzinarii

Daca nu aveti marunt mergeti la kaufland si va schimba fara probleme sau la magazinele din micro3 de la garsoniere.
bogdan_andrei_1987 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-11, 13:26   #99
Ionutzfzz

Stage 1
 
Ionutzfzz's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 20
Default Re: Boicot benzinarii

marea nebunie se apropie...cu pasi repezi...inca putin...
Ionutzfzz is offline   Reply With Quote
Old 13-01-11, 13:44   #100
M_Mix

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 15
Default Re: Boicot benzinarii

se stie ceva de taximetristi? se alatura si ei ?? la televizor spunea ca in tara taximetristi vor boicota benzinariile tot vineri - ceva adevarat asta??
M_Mix is offline   Reply With Quote
Old 13-01-11, 14:16   #101
jORDyZ0r

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 86
Default Re: Boicot benzinarii

Quote:
Originally Posted by M_Mix View Post
Daca nu aveti marunt sau nu gasiti la magazine, sa stiti ca va schimba la orice banca:P)
Eu am fost la 5 banci si la trezorerie si nu mi-a schimbat. Pe la kaufland si alte magazine mari cred ca e cea mai buna solutie.
jORDyZ0r is offline   Reply With Quote
Old 13-01-11, 14:35   #102
cretuady88

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 10
Default Re: Boicot benzinarii

daca nu aveti marunt am eu destul
cretuady88 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-11, 14:55   #103
bz-04-uvx
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 259
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot benzinarii

taximetristii nu cred ca vor misca ceva, pentru ca azi la statia de taxi din gara intrase politia rutiera puternic in ei...cu atestate cu toate minunatiile...asa ca multi din ei vor fi gata speriati...eu zic sa lasam treaba asa cum a fost si data trecuta fara muzici si fara claxoane....multumesc
p.s.-aveti grija cand intoarceti sa reveniti la pompa sa nu incalcati nic o regula de circulatie...sa nu gaseasca nici un fel de motiv pentru nimic...si cu scartz-urile mai usor
__________________
bz-89-grs
bz-04-uvx is offline   Reply With Quote
Old 13-01-11, 15:42   #104
bogdan_andrei_1987

Stock
 
bogdan_andrei_1987's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 5
Default Re: Boicot benzinarii

dap... ar trebui facut cat mai in liniste si legal... cu toate ca de cei de la craiova s-a luat politia si le-a trimis amenda acasa... sper sa nu fie cazul si la noi... sa ne vedem sanatosi, cat mai multi si cu mult marunt la noi
bogdan_andrei_1987 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-11, 18:51   #105
AnduGTR

Stage 5
 
AnduGTR's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 924
Member of:
[MACS]
[FORD]
Default Re: Boicot benzinarii

Ne vedem maine la Galleria in spate la 16:30
Cat despre treaba cu politia si amenzile....daca stam linistiti si nu incalcam legea cu nimic, nu facem panarama, n-au ce sa ne faca. Si daca Doamne fereste ne luam vreo amenda aiurea facem direct contestatie si-i dam in judecata. Eu am mai luat o amenda mare aiurea acum ceva timp si am castigat si primul proces, si al doilea cand au facut ei recurs (fara avocat, fara nimic Dar n-o sa se ajunga la chestii din astea ca suntem baieti linistiti si civilizati
__________________
Real car guys respect other car guys !
AnduGTR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -