Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Reply
 
Thread Tools
Old 04-01-11, 21:38   #16
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot benzinarii

In curand benzina va ajunge la 6 lei/litrul.Dragi Romani haideti sa nu ne mai lasam calcati in picioare de benzinarii MILIARDARI si sa-i facem sa vada ce inseamna sa piarda bani. Dupa asta pretul benzinei/ motorinei va SCADE. SA NU INTRE NIMENI IN NICIO BENZINARIE - pe 17-18-19. ianuarie. sa mergem cu RATB, cu bicicletele sau pe jos , sau alimentati inainte . Amintiti-va de 21-22 DECEMBRIE 1989 SI INCERCATI SA FACETI LA FEL. DATI MAI DEPARTE ACEST MESAJ SA AJUNGA LA TOATA TARA. Veniti romani sa ne cerem dreptul!!!!Bookmark
criminales is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 22:30   #17
Lucy19

Stage 2
 
Lucy19's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 44
Default Re: Boicot benzinarii

pai si atunci unde sa fie ??? aaa stiti unde ?? in bariera ploiesti la petrom V sau cum le zice la alea doua . Ca parca sunt doua acolo langa patinuar asa e mai bine? Ce ziceti? Si nu au f multe pompe si este si deschiderea mica ):> poate sa iasa ceva acolo
Lucy19 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 11:31   #18
gigi galagie

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 243
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot benzinarii

Quote:
Originally Posted by Lucy19 View Post
pai si atunci unde sa fie ??? aaa stiti unde ?? in bariera ploiesti la petrom V sau cum le zice la alea doua . Ca parca sunt doua acolo langa patinuar asa e mai bine? Ce ziceti? Si nu au f multe pompe si este si deschiderea mica ):> poate sa iasa ceva acolo
Pai hai sa stabilim atunci....La Rompetrolul din bariera Ploiesti,Vineri la ora 17 00 sau 17 10 cel tarziu!!! Vreau sa facem aici o lista cu cei care vor fi prezenti..

1. Gigi Galagie - 2 masini
2....
gigi galagie is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 13:58   #19
SiloS@1300

Stage 5
 
SiloS@1300's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 727
Default Re: Boicot benzinarii

1. Gycone
2. Silviu
3. oldMAN
4. pyromaxtnt
5. bz-04-uvx
6. smoker_buzau
7. AnduGTR
8. Lucy19
9. gigi_galagie.


In principiu, trebuie sa alegem o benzinarie unde sa putem forma o coada.
Exista posibilitatea sa vina politia si sa ne dea amenda pentru "oprire interzisa".
__________________
Calitatea esentiala nu consta in a conduce incet , ci in a conduce bine !
O masina performanta nu te face sofer bun.

1988 E30 325i Coupe M20 Europe Left hand drive Manual
19** BMW E30 3** UNDER CONSTRUCTION
SiloS@1300 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 15:01   #20
smoker_buzau
VW Driver

Stage 2
 
smoker_buzau's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 34
Member of:
[VW]
Default Re: Boicot benzinarii

da e cel mai bine la petromv in bariera ploiesti ca le blocam si spalatoria.eu mai aduc 2 prieteni cu mine
smoker_buzau is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 16:23   #21
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot benzinarii

Va salut,tocmai ce am vorbit cu cei de la Realitatea care m-au invitat maine la ora 16.00 la emisiunea deschide lumea datorita stirilor ce raspandesc vestea pe net in legatura cu Boicotul Total din data de 17-19,le-am spus si de protestele voastre de pe data de 7 precum si in Bucuresti in data de 14.
Au revenit la scurt timp cu un telefon sa le dau locatiile voastre de intalnire,va rog poimaine daca o sa fie prezenti vorbiti si de boicotul nostru de pe data de 17-18-19 am vorbit la tv ieri de el la antena 3,voi vorbii si maine,toti implicati in acest boicot deja scriu pe unde pot,spammeaza la greu orice site care are audienta,astfel cat mai multa lume va sti de el si poate ni se vor alatura va rog cei care aveti timp liber sa o faceti si voi.
Am luat forumul la rand si va spun cu mana pe inima ca am ramas impresionat de ce nucleu s-a format,mi s-a cutremurat tot corpul in momentul cand am recitit toata lista ...sunt atat de multe orase care vor participa fapt ce ma bucura pe mine si pe orice roman din tara asta care are simt civic in el,numai impreuna vom putea face ceva...BRAVO BAIETI
Ca sa va faceti o idee acestea sunt orasele solidare acestui boicot:

CLUJ-ei vor face pe 6 ianuarie adica maine

Restul oraselor vor striga prenzenta in data de 7

Baia-mare
Buzau
Brasov
Constanta
Iasi
Mures
Ploiesti
Rāmnicu Vālcea
Targu-Jiu
Tulcea

Sper ca nu am uitat vreun oras,daca am facut-o va rog dati un pm
Va rog sa fiti civilizati si sa nu le dam sansa de a ne discredita,daca cineva devine prea "exuberant" in actiuni delimitati-va de el si scoateti-l din grup este posibil sa fie adus special pentru intoxicare.
Cand mergeti pe drumurile publice va rog sa nu incalcati codul rutier....la Bucuresti sa luat un permis(pe buna dreptate ce-i drept) pentru ca au stat cu ochii pe noi ca pe niste raufacatori.
Nu uitati cine ajunge cu usurinta sau are drum prin UNGARIA,BULGARIA,MOLDOVA,UKRAINA alimentati de acolo,aveti benzinari particulari in zona atunci mergeti la ei haideti sa le vizitam pompele austriecilor doar la Boicoturi..sa ne vada la ei in statie si sa stie ca nu le vom mai da asa usor cea ce ei urmaresc...Banii nostri din buzunar.
Hai sa le aratam, ca numai suntem o piata slaba asa cum au gasit-o ei in 2004,sa le aratam ca am intrat in U.E nu doar pe hartie si ca am descoperit simtul civic si dreptul consumatorului...le-am vazut in orice stat european civilizat Spania,Franta,Anglia,Italia,Germania este timpul sa aplicam si noi ce am invatat din cultura europeana.
Domnilor va salut si va urez succes
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 16:45   #22
AnduGTR

Stage 5
 
AnduGTR's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 924
Member of:
[MACS]
[FORD]
Default Re: Boicot benzinarii

E posibil sa nu pot ajunge. E o problema de serviciu Fac tot posibilul,dar nu promit. In schimb mai vorbesc cu niste amici. Macar sa mai adun cativa.
__________________
Real car guys respect other car guys !
AnduGTR is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 18:15   #23
bz-04-uvx
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 259
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot benzinarii

Quote:
Originally Posted by AnduGTR View Post
E posibil sa nu pot ajunge. E o problema de serviciu Fac tot posibilul,dar nu promit. In schimb mai vorbesc cu niste amici. Macar sa mai adun cativa.
nasoala treaba..nici eu nu cred ca pot ajunge vineri la ora 17...sunt plecat in deplasare la mama naibii..daca reusesc sa ajung in timp real... vin cu masina de serviciu
SILVIU nu prea au de ce sa dea rutiera amenda pentru oprire interzisa...asteptam la coada la benzina...baieti...pregatiti maruntii
AM alti 3 prieteni care vor veni la boicot..deci..pe ei pe mama lor
__________________
bz-89-grs
bz-04-uvx is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 19:48   #24
Lucy19

Stage 2
 
Lucy19's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 44
Default Re: Boicot benzinarii

eu am vorbit cu vreo 5 prietenasi de-ai mei si mi-au promis ca vin . Pana vineri poate vorbesc cu mai multi dar sper sa se tina de promisiune si sa nu ma lase cu ochii in soare bafta multa baieti si JOS CU CARBURANTII SCUMPITI !!!!!!!!!!
Lucy19 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 09:50   #25
Lucy19

Stage 2
 
Lucy19's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 44
Default Re: Boicot benzinarii

voi raspundeti dak sunteti de acord cu petromV din bariera ploiesti vineri 7 ianuarie ora 17 :00 ....

Last edited by giubau_v8; 06-01-11 at 12:41.
Lucy19 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 10:16   #26
gigi galagie

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 243
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot benzinarii

Quote:
Originally Posted by Lucy19 View Post
voi raspundeti dak sunteti de acord cu petromV din bariera ploiesti vineri 7 ianuarie ora 17 :00 ....
Asa sa ramana...Vineri 07.01.2011,ora 17 00 -17 10,la PetromV din bariera Ploiesti!!!

Last edited by giubau_v8; 06-01-11 at 12:42.
gigi galagie is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 12:13   #27
pyttbull

Stage 5
 
pyttbull's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,392
Default Re: Boicot benzinarii

prezent si eu
pyttbull is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 20:57   #28
Lucy19

Stage 2
 
Lucy19's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 44
Default Re: Boicot benzinarii

asa fratii mei sa fim cat mai multi
Lucy19 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-11, 10:42   #29
bz-04-uvx
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 259
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot benzinarii

deci 2 masini din partea mea...unul are 25 de lei numai de 5 bani....sper sa fie cat mai multi si sa ajung
bz-04-uvx is offline   Reply With Quote
Old 07-01-11, 12:24   #30
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot benzinarii

Va salut,va rog sa avem toti o actiune indreptata catre grupul care a monopolizat piata romaneasca OMV-PETROM sa nu mai vedem ca la Cluj se merge la Mol altii la altele si asa mai departe(speram sa ai luam pe rand)....chiar ieri la realitatea mi s-a reprosat slaba organizare,ca suntem rasfirati,nu avem actiuni coerente ca se mai trezeste cineva sa boicoteze o benzinarie sau ca facem turnee in tara.
De aceea va rog cat mai repede sa desemnati un lider care s-a implicat aici pe forum si care a mai fost prezent la actiuni...se pot si autopropune insa vreau de la cei din oras sa imi spuna daca a fost si daca s-a implicat pentru ca nu vreau sa vorbesc cu persoane cu ochi albastrii si cu statia in mana
Va multumesc si succes azi
dany12epz is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -