Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Reply
 
Thread Tools
Old 20-10-09, 10:31   #1156
Gycone

Stage 5
 
Gycone's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 492
Default Re: Diverse Discutii

Tu ai de rodat cuzinetii, nu segmentii, mie mi se par suficienti.
Gycone is offline   Reply With Quote
Old 20-10-09, 12:34   #1157
Avionu

Stage 4
 
Avionu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 233
Member of:
[SKODA]
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by crystip84 View Post
ma rezumam la masini fiat stok inainte sa-i pun unichip.. si cand aveam unichip era nereglat ca iti dadeam o lectie si atunci...
dar tu cu un amarat de gt28r vrei sa te dai cu avioane ?)
avioane cu gt3076,biele,pistoane,cuzineti racing,evacuare pe 76,axe cu came sport, apexi...si lista poate continua..
Nu te supara pe mine dar ai fost penibil la faza asta. Fara suparare. Pana la acest post a fost fun...cu asta ai comis-o rau. Prieteneste iti zic
Avionu is offline   Reply With Quote
Old 20-10-09, 12:36   #1158
Avionu

Stage 4
 
Avionu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 233
Member of:
[SKODA]
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by dragusu View Post
nebunule fiatu cand era stock te a batut cu masina ta facuta cu unichip si ce mai aveai tu pe acolo...si nu uita ca schimbam la 5000rpm ca eram la consum...7000rpm folosesc cand ma dau cu masini mai nervoase...amarat sau nu gt28r ala pana una alta merge pe strada oricand daca esti pregatit anunta ma sa i eu sunt pe varianta sa vedem ce poate "avionu" ala al tau
Cer drept de autor pt cuvantul "Avionu". Nu vreau sa am de-a face in discutiile astea usor penibile
Avionu is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 09:39   #1159
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by Avionu View Post
Nu te supara pe mine dar ai fost penibil la faza asta. Fara suparare. Pana la acest post a fost fun...cu asta ai comis-o rau. Prieteneste iti zic
de ce am comis-o rau cum zici tu? ca am divulgat reteta sau cum?
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 09:44   #1160
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Diverse Discutii

Quote:
Originally Posted by Gycone View Post
Tu ai de rodat cuzinetii, nu segmentii, mie mi se par suficienti.
din moment ce a fost alezat blocul la cota 1 si s-a montat si alt arbore la fel rect la cota 1 .. ..trebuie facut un rodaj.... cand iese motorul din fabrica iese rodat la rece un x de ore la 3000sau 2000rpm ..
adik cred ca in jur de vreo 3000-4000km..oricum rodajul la rece e cel mai smecher... si dupa producatorul iti spune sa mai mergi potolit inca vreo 1000km..la orice masina noua..dar motorul are deja un rodaj pe banc la rece...poate gresesc dar eu asa stiu...
cei din anglia mi-au zis sa-i fac rodaj in jur de 3000mile ..faceti si voi calculul...
sfatul meu e sa fie facut bine rodajul ca sa nu mai apara probleme in viitor...
si la orice rectificare abaterea e de +-0.02-0.05 asa ca nu poate sa stie dc are cota mai mica cu 0.02-0.05 si cu toate ca segmentii sunt vechi..dar cilindrul nu...

Last edited by crystip84; 22-10-09 at 09:52.
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 12:52   #1161
Avionu

Stage 4
 
Avionu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 233
Member of:
[SKODA]
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by crystip84 View Post
de ce am comis-o rau cum zici tu? ca am divulgat reteta sau cum?
Sa-ti explic....tu nu ai nici un rezultat notabil, Dragos are fff multe, pana le egalezi/depasesti, schimba putin atitudinea. Parerea mea
Avionu is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 16:20   #1162
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by Avionu View Post
Sa-ti explic....tu nu ai nici un rezultat notabil, Dragos are fff multe, pana le egalezi/depasesti, schimba putin atitudinea. Parerea mea
din cate tin eu minte ..masina mea a batut suficiente masini pentru puterea ei... ca dragos m-a facut pe mine ,schimband la 5000 sau 7000 rpm (asta nu o stie nimeni,ca la liniute,sa fim seriosi nu schimbi la 5000)si cu o turbina gt28 nu mai stiu dc o avea montata atunci sau nu...mai mare decat k04 nu e un lucru atat de extraordinar...si oricum fiatul are din fabrica 225cp fata de a mea 192cp..
si am vrut sa subliniez ca cel putin pe hartie configuratia la masina mea e mult mai smechera...acum inteleg ca esti in aceasi oala cu ei..adik ai soft de la bitnet si va aparati unul pe altul...dar atitudinea mea e cea potrivita ca numai eu stiu cati bani am bagat in masina..si tu ai fi facut la fel daca erai in locul meu..si spune-mi si mie care sunt cele fff multe rezultate? ca a batut un "m3" care nu mai repezinta etalon? sa vedem ce o sa faca cu mup si dupa poti sa zici ca are multe rezultate..ca dc se da cu masini de 192 cp cu unichip nereglat si el are 225cp +soft +evacuare nu mi se pare deloc extraordinar..eu la legale nici nu intru cu el in grupa ...a scuze///am uitat de constanta unde a lasat ceva masini in urma...nu mai stiu locul pe care a iesit..
cum ar fi sa vina un logan diesel la tine de 85cp cu alta turbina putin mai mare ..care a facut nu stiu ce bmw diesel si sa-ti zica ca octavia ta diesel e mai slaba?
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 17:03   #1163
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by crystip84 View Post
acum inteleg ca esti in aceasi oala cu ei..adik ai soft de la bitnet si va aparati unul pe altul...
Ma, mai lasa-ma draq in pace si nu ma mai baga in seama!! Vad ca te constipi aiurea cand vine vorba de mine sau de prieteni de-ai mei. Nu stiu ce nu-ti convine la oala noastra, nu te-am invitat sa intri in ea si nici nu mi-ar face placere sa te tii macar de-o toarta de-a ei. Si nu te gandi ca ce a zis "Avionu" are vreo legatura cu faptul ca are sau nu soft facut la noi. Pur si simplu asta crede omul despre tine, ca ai luat-o razna, iar tu nu faci altceva decat sa-i confirmi ca nu se inseala. Deci, te rog, asa cum eu nu am mai amintit numele tau, ignora-ma si tu, uita ca exist!
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 17:54   #1164
crystyvik89

Stage 3
 
crystyvik89's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 95
Default Re: Diverse Discutii

Mda...comportament romanesc alias "sa moara si capra vecinului",in loc sa va sfatuiti va sfidati,asteptam roadele muncii si apoi vedem in leg cu fiabilitatea masinii,nu ne permitem sa dam in carti la ora asta.Iar pana una alta poate peste 1 sapt se aliniaza si avionul DIESEL la start cu mine.
__________________
2.0TFSI
crystyvik89 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 17:59   #1165
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by bitnet View Post
Ma, mai lasa-ma draq in pace si nu ma mai baga in seama!! Vad ca te constipi aiurea cand vine vorba de mine sau de prieteni de-ai mei. Nu stiu ce nu-ti convine la oala noastra, nu te-am invitat sa intri in ea si nici nu mi-ar face placere sa te tii macar de-o toarta de-a ei. Si nu te gandi ca ce a zis "Avionu" are vreo legatura cu faptul ca are sau nu soft facut la noi. Pur si simplu asta crede omul despre tine, ca ai luat-o razna, iar tu nu faci altceva decat sa-i confirmi ca nu se inseala. Deci, te rog, asa cum eu nu am mai amintit numele tau, ignora-ma si tu, uita ca exist!
no comment ...
tacerea spune mai multe...
vroiam sa fiu mai acid dar totusi sa nu sar calul...
mai vedem de care oala o sa ma tin si in care sa intru...
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 18:58   #1166
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Diverse Discutii

pe domnul HZZ il astept la start cu golful3!
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 19:40   #1167
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Diverse Discutii

Quote:
Originally Posted by crystyvik89 View Post
Mda...comportament romanesc alias "sa moara si capra vecinului"
Ti-am lasat eu impresia ca as gandi sau m-as comporta astfel?!
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 21:36   #1168
Avionu

Stage 4
 
Avionu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 233
Member of:
[SKODA]
Default Re: Diverse Discutii

@crystip84 Din acest moment consider ca nu are rost sa-ti mai explic unele lucruri elementare. Nu merita. Tot ce pot sa fac e sa iti urez succes cu masina ta, sper sa mearga mult si tare, desi...
@crystyvik89 Nu am sfidat pe nimeni si Cristi stie f bine ca l-am sfatuit de fiecare data cu cea mai mare placere. Asta a fost ultimul meu sfat pt el. Sper sa fie in primul rand fiabila si dupa sa mai si fuga macar pe masura investitiei. Nu refuz provocarile. Conduci tu?
@razvan si bitnet Ma dau si cu golful desii banuiesc rezultatul, oricum tre sa mai reglam cate ceva la a mea...inca nu tine bine presiunea sus dar ii dam noi de cap
Avionu is offline   Reply With Quote
Old 23-10-09, 00:59   #1169
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Diverse Discutii

Quote:
Originally Posted by Avionu View Post
@razvan si bitnet Ma dau si cu golful desii banuiesc rezultatul, oricum tre sa mai reglam cate ceva la a mea...inca nu tine bine presiunea sus dar ii dam noi de cap
stai linistit ca o sa rezolvam masina.o facem cel mai tare 2.0tdi!!!
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 23-10-09, 13:29   #1170
crystyvik89

Stage 3
 
crystyvik89's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 95
Default Re: Diverse Discutii

[QUOTE=Avionu;2742504]
@crystyvik89 Nu refuz provocarile. Conduci tu?

Normal ca am sa conduc eu ma simt in stare sa fac o plecare cu 200cp amarati,insa pana saptamana viitoare nu pot sa fac nimic,abia luni imi ajunge ambreiajul.
crystyvik89 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -