Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Reply
 
Thread Tools
Old 18-10-09, 20:11   #1141
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Provocari

[QUOTE=crystip84;2729762]cu prima parte bitnet are dreptate... QUOTE]

Eram sigur ca citesti de la coada la cap.
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 20:31   #1142
dragusu

Stage 5
 
dragusu's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 467
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by crystip84 View Post
ma rezumam la masini fiat stok inainte sa-i pun unichip.. si cand aveam unichip era nereglat ca iti dadeam o lectie si atunci...
dar tu cu un amarat de gt28r vrei sa te dai cu avioane ?)
avioane cu gt3076,biele,pistoane,cuzineti racing,evacuare pe 76,axe cu came sport, apexi...si lista poate continua..
nebunule fiatu cand era stock te a batut cu masina ta facuta cu unichip si ce mai aveai tu pe acolo...si nu uita ca schimbam la 5000rpm ca eram la consum...7000rpm folosesc cand ma dau cu masini mai nervoase...amarat sau nu gt28r ala pana una alta merge pe strada oricand daca esti pregatit anunta ma sa i eu sunt pe varianta sa vedem ce poate "avionu" ala al tau
__________________
www.powertechperformance.ro/

www.powerteambuzau.ro

CHIPTUNING si anulare DPF in BUCURESTI by

Tel:
0733.181.991
0753.181.991
dragusu is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 21:12   #1143
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by Gycone View Post
Discutiile astea au mai mult farmec live (lumea acum intelege ca va dusmaniti rau).
pai s au tinut unele curse:

fiat turbo vs m3............fiatul a castigat
rs tdi cu soft vs esmeralda(astra 2.0turbo)..........astra a castigat
rs tfsi fara soft vs esmeralda(astra 2.0turbo).........rs a castigat
leon MUP vs m3 ..........eu zic ca merge mai tare leonul(s a spart un furtun la leon si nu a fost f concludent)
fiat vs esmeralda(astra 2.0turbo)..........fiatul a castigat(si a schimbat la 5000rpm)

fiatul si ibiza au fost si pe la ploiesti si au avut si pe acolo ceva victime
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 21:59   #1144
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Diverse Discutii

Quote:
Originally Posted by giubau_v8 View Post
cine stie daca poate fi pusa o baterie fara intretinere la redresor? ...se poate sau face bum?
sa nu uiti sa scoti capacele pe unde adaugi apa distilata ca bateria fierbe cand se incarca si s-ar putea sa-ti bubuie... si sa ai lichid la fiecare element...se tine 24 h acum depinde de amperaj
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 22:04   #1145
Gycone

Stage 5
 
Gycone's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 492
Default Re: Diverse Discutii

Quote:
Originally Posted by crystip84 View Post
sa nu uiti sa scoti capacele pe unde adaugi apa distilata ca bateria fierbe cand se incarca si s-ar putea sa-ti bubuie... si sa ai lichid la fiecare element...se tine 24 h acum depinde de amperaj
Daca e fara intretinere nu are capace.
Gycone is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 22:05   #1146
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by dragusu View Post
nebunule fiatu cand era stock te a batut cu masina ta facuta cu unichip si ce mai aveai tu pe acolo...si nu uita ca schimbam la 5000rpm ca eram la consum...7000rpm folosesc cand ma dau cu masini mai nervoase...amarat sau nu gt28r ala pana una alta merge pe strada oricand daca esti pregatit anunta ma sa i eu sunt pe varianta sa vedem ce poate "avionu" ala al tau
nebunule si eu am schimbat la 4500 ca mi-e era ca nu vrei sa te mai dai cu mine dupa daca te fac ...si mai aveam si check engine-ul aprins...
avionul meu o sa poata ..stai linistit ..cel putin turbina e cam la fel de mare ca cea de avion...


pentru bitnet, eu asa citesc..nu fac analiza frazei si sa stabilesc numarul de propozitii din fraza..CD sau atributiva sau alte bazagonii din gramatica limbii romane...
de fapt eu citesc pe diagonala...))
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 22:07   #1147
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by razvanxx View Post
pai s au tinut unele curse:

fiat turbo vs m3............fiatul a castigat
rs tdi cu soft vs esmeralda(astra 2.0turbo)..........astra a castigat
rs tfsi fara soft vs esmeralda(astra 2.0turbo).........rs a castigat
leon MUP vs m3 ..........eu zic ca merge mai tare leonul(s a spart un furtun la leon si nu a fost f concludent)
fiat vs esmeralda(astra 2.0turbo)..........fiatul a castigat(si a schimbat la 5000rpm)

fiatul si ibiza au fost si pe la ploiesti si au avut si pe acolo ceva victime
Cred ca fac leeonul pana in prima zapada ca sa reusesc si eu cv concludent cu m3-ul(desii masina a alergat clar mai tare si atunci);se pare ca seat-ul a facut mai multa treaba la ct:seat mup(gt2860rs +unichip) vs m3(e36)evolution....seat castiga;seat mup vs.espero(c20let 240p)....tot seat
seat mup vs. evo8(modif italia propr afirma 377cp)...seatr castiga din mers cursa dupa care propr afirma k seatul este biturbo;seat vs 335stock...tot seat;seat vs porsche cayenne...seat;seat(reloaded gt3071 soft bn facut)vs golf gti(gt3071 modif UPSOLUTE)...castiga seat;seat reloaded vs.astra opc(300cp dupa spusele propr)...castiga seat >3tiruri;seat vs porsche carrera4s din mers....castiga seat.
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 22:07   #1148
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by razvanxx View Post
pai s au tinut unele curse:

fiat turbo vs m3............fiatul a castigat
rs tdi cu soft vs esmeralda(astra 2.0turbo)..........astra a castigat
rs tfsi fara soft vs esmeralda(astra 2.0turbo).........rs a castigat
leon MUP vs m3 ..........eu zic ca merge mai tare leonul(s a spart un furtun la leon si nu a fost f concludent)
fiat vs esmeralda(astra 2.0turbo)..........fiatul a castigat(si a schimbat la 5000rpm)

fiatul si ibiza au fost si pe la ploiesti si au avut si pe acolo ceva victime
dc nu ma insel parca mup-vs mp3 s-au dat si inainte sa se sparga furtunul si a facut mup-ul...acum poate vorbesc prostii..poate ma insel.
imi plca ca in continuare imi denumesti masina "esmeralda" e un adevarat smarald ...stiam asta ..nu trebuie sa mai insisti...

mai adaug eu niste rezultate care poate nu le stii

astra g coupe turbo vs bmw 120 163 cp+soft ---astra wins
astra g coupe turbo vs bmw z4 cred 2.5 benzina.. astra vins..
astra g coupe turbo vs octavia 1 rs 1.8 t astra wins
astra g coupe turbo vs seat leon 1.8 t 180cp astra wins.
astra g coupe turbo vs bmw 320i pisica cu modificari ...astra wins//
si astra g coupe turbo vs octavia rs 2 cea cu admisie sport fara soft...astra wins...acum nu mai stiu de cate ori dar a fost in favoare mea..pana sa-si faca soft propietarul
astra g coupe turbo vs astra f gsi ---astra turbo wins...oricum gsi-ul fuge bine pentru un aspirat ...chiar si ca un turbo...de la vag de exemplu..

toate acestea au fost cu masina stock . fara unichip..care oricum era degeaba
oricum dupa ce ii gata masina ..o sa te las pe tine razvan sa faci lista asta... ca pe mine o sa ma doara mainile de la atatea victime....))

Last edited by crystip84; 18-10-09 at 22:21.
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 22:26   #1149
crystyvik89

Stage 3
 
crystyvik89's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 95
Default Re: Diverse Discutii

"chiar si ca un turbo...de la vag de exemplu.."

in niciun caz al meu...,ca sa fie clar sa nu lasam loc de ambiguitati.
crystyvik89 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 22:44   #1150
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Diverse Discutii

Quote:
Originally Posted by Gycone View Post
Daca e fara intretinere nu are capace.
da trebuie sa aiba niste gaurele ca altfel bubuie..
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 22:47   #1151
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Diverse Discutii

Quote:
Originally Posted by crystip84 View Post
sa nu uiti sa scoti capacele pe unde adaugi apa distilata ca bateria fierbe cand se incarca si s-ar putea sa-ti bubuie... si sa ai lichid la fiecare element...se tine 24 h acum depinde de amperaj
Chiar ca pe diagonala citesti! De-aia nu intelegi nimic!
Spuneai ca o sa te imbeti intr-o seara, anunta-ma, vreau sa-ti fiu aproape, macar sa stii de ce te-ai impiedicat!
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 22:59   #1152
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Diverse Discutii

deci cum spuneam... totusi sa vedem dc mai stiu ceva

spuneai// ca o sa te imbeti intr-o seara//anunta-ma//vreau//sa-ti fiu aproape//macar sa stii//de ce te-ai impiedicat//

sper ca nu am gresit impartirea frazei in propozitii..
si ultima propozitie ar fi o CD ...

acum ai fost cam rautacios..sa inteleg ca ma impiedic voit..i-ai face asta unui om in stare de ebrietate
c'est ne pas posible , comme tu peux dit une comme ca?...ola ola
ma bag si eu la somn..chiar toata ziua am stat sa raspund la reply-urile voastre..chiar a fost distractiv....
bonsoir mes amis..sau bonne nuit..

Last edited by crystip84; 18-10-09 at 23:08.
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 11:23   #1153
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by TIGER Cupra/GTC View Post
Cred ca fac leeonul pana in prima zapada ca sa reusesc si eu cv concludent cu m3-ul
eu sper ca saptamana asta domnul raileanu sa ti termine masina si sa reusesti sa faci si rodajul!
oricum nu cred ca m3 mai este un etalon.este depasit de mult.cu fiatul lui dragos o sa fie mult mai interesant!nu crezi??
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 15:23   #1154
Gycone

Stage 5
 
Gycone's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 492
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by razvanxx View Post
eu sper ca saptamana asta domnul raileanu sa ti termine masina si sa reusesti sa faci si rodajul!
oricum nu cred ca m3 mai este un etalon.este depasit de mult.cu fiatul lui dragos o sa fie mult mai interesant!nu crezi??
Ar fi ideal s-o termine saptamana asta ca sa participe la Tulcea, sa fiti cat mai multi prezenti si sa faceti iar o schema frumoasa ca data trecuta, numai sa fie vremea favorabila.
Gycone is offline   Reply With Quote
Old 20-10-09, 07:28   #1155
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by razvanxx View Post
eu sper ca saptamana asta domnul raileanu sa ti termine masina si sa reusesti sa faci si rodajul!
oricum nu cred ca m3 mai este un etalon.este depasit de mult.cu fiatul lui dragos o sa fie mult mai interesant!nu crezi??
intr-adevar fiatul lui dragos a ajuns etalonul ,si se pare k o sa l testam cel mai repede la tulcea,mai ales k intram in aceeasi grupa, totusi ma gandesc dak nu cumva e prea putin sa fac rodaj 1000km? dl. raileanu sugera mai multi km de rodaj
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -