Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Reply
 
Thread Tools
Old 18-10-09, 13:16   #1126
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Provocari

eu m-am dat cu audi a3 2.0 tfsi+quqtro si cu a 4 il depaseam cu 1 masina si am vazut cum stateam stock.. adik il bateam si nu aveam nici unichip... cred ca o sa-ti creasca nasul ca daca era stock rs-ul pe benzina ,atunci de ce sta in spatele la rs-ul cu evacuare,admisie,volanta usurata ...
si in perioda ei de glorie ii dadea rusine la octavia rs diesel 170cp +soft tot by bitnet cred
si ii dadea rusine de vreo 3masini..dc nu ma insel..si era stock bertonele 188cp pe dyno..
si apropo de stock ..m-am dat si cu octavia rs tfsi si eram in fata cu 1 masina ..

pai dl guru in tuning..eu nu am pretentii la nimic.. eu stiu clar ca o sa fie mai rea masina mea..acum s-o vedem pe ibiza 2 ..si dupa mai vedem...

ps.. si incepi sa devii plictisitor cu replicile tale... am inteles ca voi aveti cele mai tari,smechere si asa mai departe..,,masini....o sa mai vedem dupa...

Last edited by crystip84; 18-10-09 at 13:26.
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 13:32   #1127
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by crystip84 View Post
rs diesel 170cp +soft tot by bitnet cred
Softul este facut de Ceky. Nici nu-l cunosteam bine pe Razvan cand si-a tunat Skoda. Asa ca MUCLES.
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 13:37   #1128
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by bitnet View Post
Softul este facut de Ceky. Nici nu-l cunosteam bine pe Razvan cand si-a tunat Skoda. Asa ca MUCLES.
oricum am zis :cred
si o octavia diesel rs de 170cp + soft ar trebui sa traga cata una de 200cp stock... asta e clar... daca nu inseamna ca cei 20-30% promisi nu mai sunt valabili la diesel...
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 13:38   #1129
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by crystip84 View Post
eu m-am dat cu audi a3 2.0 tfsi+quqtro si cu a 4 il depaseam cu 1 masina si am vazut cum stateam stock.. adik il bateam si nu aveam nici unichip... cred ca o sa-ti creasca nasul ca daca era stock rs-ul pe benzina ,atunci de ce sta in spatele la rs-ul cu evacuare,admisie,volanta usurata ...
si in perioda ei de glorie ii dadea rusine la octavia rs diesel 170cp +soft tot by bitnet cred
si ii dadea rusine de vreo 3masini..dc nu ma insel..si era stock bertonele 188cp pe dyno..
si apropo de stock ..m-am dat si cu octavia rs tfsi si eram in fata cu 1 masina ..

pai dl guru in tuning..eu nu am pretentii la nimic.. eu stiu clar ca o sa fie mai rea masina mea..acum s-o vedem pe ibiza 2 ..si dupa mai vedem...

ps.. si incepi sa devii plictisitor cu replicile tale... am inteles ca voi aveti cele mai tari,smechere si asa mai departe..,,masini....o sa mai vedem dupa...
asta este ultimul post pe care ti l mai scriu:
masina ta a intrecut un RS tdi cu soft si 1550kg.crezi ca este o reusita??
si daca ai intrecut un anume A3 tfsi 4x4 nu inseamna ca treb sa mearga masina in toti parametrii si soferul sa fie OK.iti promit ca daca vreodata o sa scoti masina aia turbata a ta si o sa am o masina functionala am sa o rog pe madalina sa se dea cu tine!!macar sa te faca de ras , sa nu mai comentezi nik!
daca tu esti scamator eu nu sunt si nici nasul nu o sa mi creasca.toata lumea stie ca nu am avut soft pe masina(rs tfsi) cand m am dat cu tine si nici acum nu am.asa ca masina ta cu unicip si k04 mergea ca un C**!!!cred ca te ai dat cu tfsi dar soferul a uitat sa schimbe treptele!!!poti sa zici ce vrei tu aici dar nu poti sa ma faci mincinos si sa afirmi niste lucruri de care nu esti sigur ci doar iti inchipui tu!!!si cu asta am incheiat.
hai pa domnule Esmeralda!!!

Last edited by giubau_v8; 18-10-09 at 20:00.
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 13:44   #1130
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by razvanxx View Post
asta este ultimul post pe care ti l mai scriu:
masina ta a intrecut un RS tdi cu soft si 1550kg.crezi ca este o reusita??
daca tu esti scamator eu nu sunt si nici nasul nu o sa mi creasca.toata lumea stie ca nu am avut soft pe masina cand m am dat cu tine si nici acum nu am.asa ca masina ta cu unicip si k04 mergea ca un CUR!!!cred ca te ai dat cu tfsi dar soferul a uitat sa schimbe treptele!!!poti sa zici ce vrei tu aici dar nu poti sa ma faci mincinos si sa afirmi niste lucruri de care nu esti sigur ci doar iti inchipui tu!!!si cu asta am incheiat.
si rs-ul benzina tot 1550kg are si 200cp
si a mea are 1360kg si 188cp pe dyno stock si cu unichip are 208cp... si ko4 are din fabrica dar nu e acelasi ca dupa 1.8t sau 2.0tfsi cupra..e o varianta cu compresor mai mic..

si dc eu faceam o octavia rs tdi 170cp+soft se apropia de 200cp
si mi-o furam de la octavia benzina "stock" tfsi tot de 200cp...acum va las pe voi sa trageti concluziile... si de la cea pe benzina,cand aveam unchip(nefinalizat reglajul ca stiam ca o schimb multe la masina si nu mai mi-am batut capul) nu mi-o furam rau , 1 masina jum maxim

si mergea asa ca mie nu-mi facea presiune mai mult de 0.7 bar.din cauza ca nu am mai vrut sa mai finalizez unichipul, ca sa-l regleze moca de data asta cu noua turbina....si cred ca o sa traiesti din amintiri..ca masina mea nu o sa mai se intoarca la k04


si mup poate sa confirme aptitudinile soferului de a3 tfsi quatro ca si el s-a dat cand avea soft doar, la dimsport...si sa va spuna el rezultatul..eu nu mai tin minte..

Last edited by crystip84; 18-10-09 at 14:07.
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 14:00   #1131
Gycone

Stage 5
 
Gycone's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 492
Default Re: Provocari

Discutiile astea au mai mult farmec live (lumea acum intelege ca va dusmaniti rau).
Gycone is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 14:03   #1132
dragusu

Stage 5
 
dragusu's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 467
Default Re: Provocari

[QUOTE=crystip84;2728223]
Quote:
Originally Posted by dragusu View Post

despre cine vb ca nu mai are masina de serie? vb de tine la persoana a-3- sg
? si dc nu vb de tine ,atunci de cine ? ca eu nu ma simt in stare pentru 997 stock...
ma rezum la masini mai domestice, dc are grad de comparatie adjectivul "domestic".
da vb de dragos de care spunea bitnet...e normal u sa te rezumi la unele masini gen un fiat stock poate, acum masina are ceva modificari si aspira la curse vs masini 4x4 de cel putin 320 de cai si din mers chiar cu un 997 turbo stock
__________________
www.powertechperformance.ro/

www.powerteambuzau.ro

CHIPTUNING si anulare DPF in BUCURESTI by

Tel:
0733.181.991
0753.181.991
dragusu is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 14:26   #1133
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by Gycone View Post
Discutiile astea au mai mult farmec live (lumea acum intelege ca va dusmaniti rau).
Nu ne dusmanim, incercam sa-l aducem pe Pompilica pe cale cea buna... Dar, n-ai cu cine, dom-le, asta e...
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 19:48   #1134
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Diverse Discutii

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Nu-mi apare ca s-a sters ceva, doar unele mesaje au fost mutate de la "provocari" aici, banuiesc ca de vreun moderator raspunzator de "provocari".
ok.am inteles.dar de le provocari de ce se sterg posturile.erau cat se poate de normale!strict legate de masini si curse auto!

Last edited by giubau_v8; 18-10-09 at 19:54.
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 19:54   #1135
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Diverse Discutii

Tocmai, erau despre masini si curse auto, nu provocari
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 19:56   #1136
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Diverse Discutii

Quote:
Originally Posted by giubau_v8 View Post
Tocmai, erau despre masini si curse auto, nu provocari
chiar daca nu vezi tu, erau niste provocari mai subtile.intre cateva masini destul de puternice din buzau.mai mult de atat nu vrem sa deranjam pe nimeni!!multumesc de intelegere.
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 19:58   #1137
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by bitnet View Post
Nu ne dusmanim, incercam sa-l aducem pe Pompilica pe cale cea buna... Dar, n-ai cu cine, dom-le, asta e...
cu prima parte bitnet are dreptate... oricum eu sunt capos rau..si greu ma convinge cineva... si in legatura cu calea...ma imbat eu intr-o seara si o gasesc...
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 20:01   #1138
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Diverse Discutii

nici eu nu vreau sa deranjez, vreau sa fie o oarecare ordine, nu haos
pana la urma asta e treaba mea aici pe sectiunea buzau nu?


apropo, unde gasesc sa inchiriez un compresor de aer? am pistol, dar duc lipsa de compresor ..vreau sa imi vopsesc eu masina , ca la pimp my ride
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 20:31   #1139
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by dragusu View Post
da vb de dragos de care spunea bitnet...e normal u sa te rezumi la unele masini gen un fiat stock poate, acum masina are ceva modificari si aspira la curse vs masini 4x4 de cel putin 320 de cai si din mers chiar cu un 997 turbo stock
ma rezumam la masini fiat stok inainte sa-i pun unichip.. si cand aveam unichip era nereglat ca iti dadeam o lectie si atunci...
dar tu cu un amarat de gt28r vrei sa te dai cu avioane ?)
avioane cu gt3076,biele,pistoane,cuzineti racing,evacuare pe 76,axe cu came sport, apexi...si lista poate continua..

Last edited by crystip84; 18-10-09 at 20:34.
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 20:54   #1140
W Y P

Stage 5
 
W Y P's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 900
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by crystip84 View Post
ma rezumam la masini fiat stok inainte sa-i pun unichip.. si cand aveam unichip era nereglat ca iti dadeam o lectie si atunci...
dar tu cu un amarat de gt28r vrei sa te dai cu avioane ?)
avioane cu gt3076,biele,pistoane,cuzineti racing,evacuare pe 76,axe cu came sport, apexi...si lista poate continua..
auzi dar tu ce masina ai scuze ca te intreb ! ?
W Y P is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -