Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Reply
 
Thread Tools
Old 17-10-09, 17:10   #1111
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by alinWRC View Post
Doamne cat ma amuz ,unii chiar nu aveti ce face ,si in legatura cu master c****,daca imi aduc aminte bine am ceva poze si un film de postat ,asa ca reclama ca poate au nevoie in vreme de criza ,.... iar pentru cei ce au masini muncite tot respectul ,pentru restul sa isi astepte randul si apoi mai vorbim...multa bafta ,ne vedem pe strazi.
apropo de planetare.. cred ca la masina lui mup se desfac din cauza puterii si probabil ca nu au pus pasta ...pe la master tuner se fac greseli, nu zic nu ..doar uneori poate la insistenta clientului...de ex eu am luat o turbina gt3071 bulita ca a fost sudata galeria de evacuare de turbina..ceea ce a deformat carcasa turbinii.. nu stiu a cui a fost ideea...in fine...in ziua de azi gasesti greu mecanici buni si cu bani putini.. eu zic ca mastertuner are si niste mecanici foarte buni care au lucrat la niste masini rele ... acum sa nu credeti ca iau apararea la master tuner dar sunt pur si simplu obiectiv... si ca om poti sa gresesti.. de ex ca sef de service nu poti sa stai dupa fiecare mecanic sa vezi dc a strans bine fiecare planetara.. surub... de ex la masina mea: a montat un electrician unichipul si mi-a izolat prost firele si a prajit ceva pe acolo... master tuner a recunoscut si mi-a dat banii pe piesa ..si electricianul respectiv nu mai lucreaza acolo...e simplu..si eu ca sef de santier daca il prind pe un muncitor ca bea sau face prostii pe acolo il arunc din santier de nu se vede...referat direct...si nu pot sa verific fiecare lucru in detaliu...asa ca nu mai aruncati doar cu noroi...

Last edited by crystip84; 17-10-09 at 17:13.
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 17:27   #1112
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: Provocari

va rog frumos inchideti topicul cu mup.))
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 21:42   #1113
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Provocari

[QUOTE=crystip84;2726516]
o sa aliniez la start orice masina din buzau ...QUOTE]

PENTRU ASTA TREBUIE SA AI PUTERE DE CONVINGERE... Cum bine spunea cineva aici pe forum, intrecerile nu se dau intre masini, ci intre oameni. Ar mai fi multe de spus, dar ma abtin. Sunt convins ca abia asteapta Dragos sa-ti termini masina...
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 01:34   #1114
dragusu

Stage 5
 
dragusu's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 467
Default Re: Provocari

[QUOTE=bitnet;2727706]
Quote:
Originally Posted by crystip84 View Post
o sa aliniez la start orice masina din buzau ...QUOTE]

PENTRU ASTA TREBUIE SA AI PUTERE DE CONVINGERE... Cum bine spunea cineva aici pe forum, intrecerile nu se dau intre masini, ci intre oameni. Ar mai fi multe de spus, dar ma abtin. Sunt convins ca abia asteapta Dragos sa-ti termini masina...
chiar nu asteapta ca masina nu mai o are de seria si acum el aspira la concurenti mai puternici gen masini 4x4 sau la un 997 turbo stock..
dragusu is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 08:05   #1115
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Provocari

[QUOTE=dragusu;2728121]
Quote:
Originally Posted by bitnet View Post

chiar nu asteapta ca masina nu mai o are de seria si acum el aspira la concurenti mai puternici gen masini 4x4 sau la un 997 turbo stock..
despre cine vb ca nu mai are masina de serie? vb de tine la persoana a-3- sg
? si dc nu vb de tine ,atunci de cine ? ca eu nu ma simt in stare pentru 997 stock...
ma rezum la masini mai domestice, dc are grad de comparatie adjectivul "domestic".
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 10:57   #1116
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Diverse Discutii

chiar nu inteleg de ce se sterg anumite posturi!deranjeaza pe cineva??urat din partea voastra!!!este un forum pt discutii diverse.cum unii pot vb de faptul ca au furtune sparte altii ca si au bagat net ul etc,noi de ce nu putem vb de niste lucruri care se intampla pe la anumite ateliere auto???poate imi raspunde si mie un moderator!
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 11:07   #1117
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by TIGER Cupra/GTC View Post
stiu k sunt offtopic(dupa voi) dar as vrea sa provoc orice masina a moderatorilor astia din bz care tot sterg posturi cu skoda ptr inceput 1,8t
.asta a fost tare!!!acum sa asteptam sa vedem cine se baga!
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 11:11   #1118
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Provocari

bitnet is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 11:15   #1119
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Provocari

noi chiar vb de masini,masini bune,cu destul de multi cai(includem aici si masina in devenire a domnuli esmeralda ) chiar ne provocam intre noi intr un mod mai putin direct!cu ce am gresit ??eu inteleg sa mentineti ordinea, dar fara suparare nimeni nu sarise calul cu jignirile!!!asa ca va rog sa luati si voi parte la aceste provocari sa va spuneti parerea daca aveti vreuna, nu sa stergeti posturile noastre!!!
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 11:36   #1120
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by razvanxx View Post
noi chiar vb de masini,masini bune,cu destul de multi cai(includem aici si masina in devenire a domnuli esmeralda ) chiar ne provocam intre noi intr un mod mai putin direct!cu ce am gresit ??eu inteleg sa mentineti ordinea, dar fara suparare nimeni nu sarise calul cu jignirile!!!asa ca va rog sa luati si voi parte la aceste provocari sa va spuneti parerea daca aveti vreuna, nu sa stergeti posturile noastre!!!

oricum am vazut ca pe forumul de provocari din buzau nu prea mai apar si alte masini decat cele care le stim deja ..si noi ne cunoastem toti si se pot rezolva prin telefon...provocarile...

oricum cand o sa termine esmeralda masina , cineva cred ca o sa devina "betty cea urata"

)
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 11:39   #1121
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by giubau_v8 View Post
acum, ziceam asa, topicul asta e de provocari, nu de caterinca,
multumesc pt intelegere!!!
vad ca NU ati sters toate posturile scrise de noi.am observat ca s au sters chiar si posturi altora!(furtune sparte , instalare net , etc)
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 11:41   #1122
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by crystip84 View Post
oricum cand o sa termine esmeralda masina , cineva cred ca o sa devina "betty cea urata"

)
eu cred ca o sa ramai Esmeralda forever!!! ) deocamdata eu am o masina functionala care te a intrecut mereu!!!
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 11:45   #1123
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Provocari

normal ..ca valorez.. smarald ..asa e masina mea.... da ai grija sa nu devii tu betty cea urata...
)
iti dau si definitia:
Smaraldul este un mineral care cristalizează în sistemul hexagonal; culoarea verde este dată de ionii de crom şi vanadiu. Este un alumosilicat de beriliu din grupa pietrelor preţioase. Smaraldul se poate confunda (lucru ce uşurează înşelătoria) cu turmalina, cu dioptazul sau cu sticlele colorate
sper ca nu te-am bagat in ceata)

Last edited by crystip84; 18-10-09 at 11:49.
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 11:54   #1124
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Diverse Discutii

Nu-mi apare ca s-a sters ceva, doar unele mesaje au fost mutate de la "provocari" aici, banuiesc ca de vreun moderator raspunzator de "provocari".
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 12:04   #1125
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by crystip84 View Post
sper ca nu te-am bagat in ceata)
indiferent cat te straduiesti sa cauti prin DEX ce inseamna SMARALD nu schimba cu nik situatia reala : AI O MASINA CARE NICI MOTOR NU MAI ARE, SI IN PARIOADA EI DE GLORIE STATEA CU MULT IN SPATELE UNUI RS TFSI STOCK!!!repara masina si pe urma vedem cine o sa fie mai bun!!!sper ca dupa toate modificarile facute sa treci in fata mea , macar cu un bot de masina!!!.ca sa nu mai vb ca exista posibilitatea sa i pun un soft by BITNET si sa fii din nou in urma!
sper ca nu ai pretentia sa speri ca va merge cat fiatul turbo, leonul MUP sau viitoarea ibiza!!!

Last edited by razvanxx; 18-10-09 at 12:09.
razvanxx is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -