Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Reply
 
Thread Tools
Old 20-12-12, 10:43   #61
zaharia10

Stage 3
 
zaharia10's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 111
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Ok multumesc!
zaharia10 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-12, 18:25   #62
Raavi

Stage 2
 
Raavi's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 49
Default Recomandare?

Unde pot monta si eu folie omologata si xenon pe un a4 b6 ? Bineinteles, ceva sa fie de durata si aplicate bine
Raavi is offline   Reply With Quote
Old 23-12-12, 00:08   #63
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Recomandare?

Quote:
Originally Posted by Raavi View Post
Unde pot monta si eu folie omologata si xenon pe un a4 b6 ? Bineinteles, ceva sa fie de durata si aplicate bine
Pentru folie suna la nr asta de telefon : 0762202822-Catalin.
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 18-08-13, 20:23   #64
MariusMKV
VW Driver

Stage 5
 
MariusMKV's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 895
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Hai sa mai "recomand" pe cineva in buzau..
Acum o luna si ceva am zis ca e momentul sa curat proferional masina la interior si am avut proasta inspiratie sa o duc la SPLASH. Am lasat-o dimineata pe la ora 9 si tipul de acolo a zis ca o sa fie gata pe seara. Am luat masina , impecabila !!!
Toate bune si frumoase pana cand a stat in soare si a trebuit sa plec cu ea..
Putzea a sosete putrezite si era plina de umezeala cu toate ca ei cica folosesc aspirator cu injectie - extractie !!! Am stat vreo 2 - 3 saptamani cu un dezumidificator in masina iar acum cand aspir inca imi mai iese detergent (spuma) din mochete.. Tin sa precizez ca o astfel de operatiune costa 200 lei.
Cine doreste sa isi faca curat in masina recomand sa se duca la Bucuresti ca in Buzau nu cred ca avem la cine...
MariusMKV is offline   Reply With Quote
Old 18-08-13, 21:47   #65
tuner-man

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,441
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Quote:
Originally Posted by MariusMKV View Post
Hai sa mai "recomand" pe cineva in buzau..
Acum o luna si ceva am zis ca e momentul sa curat proferional masina la interior si am avut proasta inspiratie sa o duc la SPLASH. Am lasat-o dimineata pe la ora 9 si tipul de acolo a zis ca o sa fie gata pe seara. Am luat masina , impecabila !!!
Toate bune si frumoase pana cand a stat in soare si a trebuit sa plec cu ea..
Putzea a sosete putrezite si era plina de umezeala cu toate ca ei cica folosesc aspirator cu injectie - extractie !!! Am stat vreo 2 - 3 saptamani cu un dezumidificator in masina iar acum cand aspir inca imi mai iese detergent (spuma) din mochete.. Tin sa precizez ca o astfel de operatiune costa 200 lei.
Cine doreste sa isi faca curat in masina recomand sa se duca la Bucuresti ca in Buzau nu cred ca avem la cine...
Fara suparare Marius , dar ai dat 200 de ron fix degeaba. La mine a venit cineva la o reparatie , recomandat fiind de userul Andu si dupa operatiunea de reparatie ( am fost nevoit sa scot si scaunele afara) am executat o curatare exemplara fara udaturi si etc. din pacate aparatul de curatat este iar in service la garantie , dar daca nu te grabesti poti veni la mine si dupa ce il folosesti vei ramane uimit. Nu este reclama propie dar dupa fiecare reparatie , eu chiar fac o curatenie amanuntita la interior. Cu cei mentionati de tine mai stiu 2 persoane care au avut probleme mult mai grave , chiar ajungand sa schimb si senzori si pretensoare la centuri din cauza contactelor oxidate.

Bafta o seara buna !
__________________
Dacia power
tuner-man is offline   Reply With Quote
Old 18-08-13, 21:53   #66
MariusMKV
VW Driver

Stage 5
 
MariusMKV's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 895
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Ce aparat de curatat folosesti ?!
MariusMKV is offline   Reply With Quote
Old 18-08-13, 22:04   #67
tuner-man

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,441
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Quote:
Originally Posted by MariusMKV View Post
Ce aparat de curatat folosesti ?!
Abur si aspiratie , e de la karcher dar sunt ft dezamagit deoarece de doua ori a fost pana acum in service. Aspirator si aparat de spalat sub presiune tot de la ei si sunt super multumit de ele !
tuner-man is offline   Reply With Quote
Old 25-08-13, 14:46   #68
Madalyn Boss
Ford Driver

Stage 5
 
Madalyn Boss's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,947
Member of:
[Colectionar Machete]
[FORD]
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Salut, unde as putea monta si eu o alarma ? Dar nu in service, in particular dar sa fie persoana de incredere, am o alarma + modul geamuri pentru Focus 2009, multumesc.
Madalyn Boss is offline   Reply With Quote
Old 31-08-13, 01:06   #69
SkizZo

Stage 4
 
SkizZo's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 234
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Quote:
Originally Posted by Madalyn Boss View Post
Salut, unde as putea monta si eu o alarma ? Dar nu in service, in particular dar sa fie persoana de incredere, am o alarma + modul geamuri pentru Focus 2009, multumesc.

As putea vorbi cu fratimiu ca sa te serveasca.Este electrician auto si electronist,mai bn zis se ocupa numai cu fire )
Lasa un pm sau un reply ca sa stiu si iti dau nr de telefon,asta in caz ca nu ai rezolvat deja problema .
SkizZo is offline   Reply With Quote
Old 10-10-13, 11:35   #70
alinworm

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 131
Default Re: Service`uri si prestari servicii

skoda octavia I 1.6 BFQ/AVU 102 CP ? Am mai multe probleme de rezolvat:
5 Faults Found:

17811 - EGR System: Regulation Deviation

P1403 - 35-00 - -

17811 - EGR System: Regulation Deviation

P1403 - 35-10 - - - Intermittent

17526 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating; B1 S2: Open Circuit

P1118 - 35-00 - -

18047 - Accelerator Position Sensor 1/2 (G79/G185): Implausible Signal

P1639 - 35-10 - - - Intermittent

16524 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S2: No Activity

P0140 - 35-10 - - - Intermittent


Din ce am vazut ar fi EGR-ul, a 2 a sonda lambda dupa catalizator si alta problema ar fi ca imi cam papa ulei! Am mers 6.000 Km si deja am completat 1.5 L! Ma puteti ajuta ?
alinworm is offline   Reply With Quote
Old 03-12-13, 21:14   #71
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Salut. As vrea ca de acum topicul acesta sa fie doar pentru service-uri si prestari servicii. Daca ati fost undeva si recomandati sau nu recomandati, puteti scrie aici sa stim si noi, ceilalti.

Proprietarii de service-uri isi pot deschide topicuri pe sectiunea comerciala Buzau, unde isi pot ridica anuntul sus, pot primi feedback sau pot expune lucrari etc.

Va multumesc.
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 03-12-13, 22:02   #72
tuner-man

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,441
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Quote:
Originally Posted by giubau_v8 View Post
Salut. As vrea ca de acum topicul acesta sa fie doar pentru service-uri si prestari servicii. Daca ati fost undeva si recomandati sau nu recomandati, puteti scrie aici sa stim si noi, ceilalti.

Proprietarii de service-uri isi pot deschide topicuri pe sectiunea comerciala Buzau, unde isi pot ridica anuntul sus, pot primi feedback sau pot expune lucrari etc.

Va multumesc.
Am inteles ideea foarte bine-venita dar totusi de ce ai sters recomandarile care existau , una chiar de la tine ? Nu mi se pare corect am muncit pana acum , am primit acele recomandari pe merit si acum le-ai sters.
tuner-man is offline   Reply With Quote
Old 04-12-13, 16:59   #73
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Quote:
Originally Posted by tuner-man View Post
Am inteles ideea foarte bine-venita dar totusi de ce ai sters recomandarile care existau , una chiar de la tine ? Nu mi se pare corect am muncit pana acum , am primit acele recomandari pe merit si acum le-ai sters.
Man , ti-am facut un topic pe sectiunea comerciala, si sunt si recomandarile acolo. Cred ca am mutat cam multe postari, cand imi fac putin timp mai fac curat pe sectiune pe aici si mai aranjez, pana una alta zic eu ca e ok asa.
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 04-12-13, 18:26   #74
tuner-man

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,441
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Quote:
Originally Posted by giubau_v8 View Post
Man , ti-am facut un topic pe sectiunea comerciala, si sunt si recomandarile acolo. Cred ca am mutat cam multe postari, cand imi fac putin timp mai fac curat pe sectiune pe aici si mai aranjez, pana una alta zic eu ca e ok asa.
Scuze chiar nu am cautat , mersi frumos este mult mai ok asa !
tuner-man is offline   Reply With Quote
Old 31-05-14, 15:49   #75
blling

Stage 5
 
blling's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 659
Default Re: Service`uri si prestari servicii

va salut stiti pe cineva in buzau care monteaza lupe in faruri?
blling is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -