Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI

Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini

Reply
 
Thread Tools
Old 08-08-08, 02:59   #31
whiteazd

Stage 3
 
whiteazd's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 85
Default Re: Opel Astra editie Bertone

Lol....nu vrei sa strici postul dar pui o contraoferta mai ieftina....
In fine....sunt mai multe lucruri de care trebuie sa tii seama cand cumperi o masina....
2001...gandeste-te cand trebuie sa o vinzi (ca doar nu o tii toata viata)....au deja 7 ani.
Cat despre 79 000 de km....la opel km se da usor inpoi....
In plus in 2001 motorul este EUR 3....asta inseamna 887 eur taxa....motoare EUR 4 au aparut in 2002 (1.8, 2.0 si 2.2) si in 2003 pentru 1.6 (Z16XE cum este a mea)

Un alt punct de vedere este consumul de benzina....adica 8.5-9% urban pentru 1.6 si 16% (poate mai mult in fct de conditiile de trafic) pentru 2.0t.

In fine....voi faceti un calcul simplu si tot voi decideti ce masina vi sa potriveste mai bine....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image040.jpg
Views:	86
Size:	286.2 KB
ID:	610839   Click image for larger version

Name:	Image045.jpg
Views:	84
Size:	311.9 KB
ID:	610840   Click image for larger version

Name:	Image042.jpg
Views:	85
Size:	366.0 KB
ID:	610841  

Click image for larger version

Name:	Image044.jpg
Views:	70
Size:	304.8 KB
ID:	610842  
__________________
www.gabrielbespoke.com - Camasi Manufacturate pe Comanda!

Last edited by whiteazd; 08-08-08 at 03:17.
whiteazd is offline   Reply With Quote
Old 08-08-08, 04:05   #32
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Re: Opel Astra editie Bertone

da dar la 2.0T nu pui in calcul puterea care este dubla fata de puterea de la a ta?

Oricum up, masina ta este ok, fata de altele care sunt cazaturi.
__________________
http://www.romanianews.net/petitie-taxa-auto.html
Semnati petitia pt. a se renunta la taxa aceea... facuta de guvernul nostru infect....
PH-04-WPD is offline   Reply With Quote
Old 08-08-08, 14:57   #33
whiteazd

Stage 3
 
whiteazd's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 85
Default Re: Opel Astra editie Bertone

Ai dreptate WPD, 2.0t este de doua ori mai puternica......dar nu era treaba mea sa ii fac publicitate....In plus....din ce am citit prin forumuri 2.0t este un motor mult mai instabil si cu mai multe probleme decat motoarele mai putin puternice.

Eu doar am incercat sa prezint si alta fata a problemei decat cea a pretului.
Acest thread nu este unul de discutii generale; daca vreti putem muta aceasta discutie intr-unul nou......si acolo sa dezbatem care este cel mai bun motor pentru fiecare si ce masina are raportul calitate/pret cel mai bun.

Nu ti se pare corect asa?
whiteazd is offline   Reply With Quote
Old 10-08-08, 17:12   #34
sabothor

Stage 4
 
sabothor's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 296
Default Re: Opel Astra editie Bertone

Carpass-ul este setul de coduri si inserieri ale tuturor electronicelor masinii, daca nu il ai si schimbi bateria de la masina, cd-playerul nu va mai putea fi folosit.

Alta precizare: modelele 1.6, 1.8 si 2.2 pana 2002 sunt toate EURO3 dupa 2002 sunt toate EURO4 (Z16, Z18 etc) pe cand modelele turbo Z20LET/LER sunt toate EURO4 (2001 -2005)

Pretul tau este ok pentru starea (din poze) a masinii, iar carcotasii sa ramana la ceea ce au condus pana acum .. ca alea sunt de ei ..

Acum intervine partea dureroasa ... si imi cer scuze pentru offtopic!

Cu tot respectul dar eu as face mare scandal daca ar fi fost thread-ul meu!

Domnule Scarto, cu respect iti spun dar tu habar nu ai ca inseamna Astra Bertone si mai ales cum arata un Bertone in firea lui.

Varianta aia la 6900 ...

Te intrebi oare de ce masina aia are jante de Astra G hatch? Stii ca bertone turbo vine cu jante pe 17? Te intrebi unde sunt jantele originale? Iti spun eu - sparte in accident!

Ai observat ca nu are siglele de la bertone pe lateral? Unde sunt? Iti spun eu .. tot in accident .. prin iarba ... iar dupa revopsire integrala, altele la schimb nu s-au mai gasit.

Ai observat ca are airbag-ul schimbat? De ce?

Te-ai intrebat oare de ce e din 2001 si are 108k km? A mea e din 2003 si am 133k .. mama ei sa fie .. si cand am cumparat-o ( in 2006) era inca in garantie .. deci sa zicem ca reviziile ar fi fost facute la reprezentanta .. si peste toate astea .. tot nu am curaj sa bag mana-n foc ca sunt reali. MASINA AIA IN 7 ANI A FACUT NUMAI 100.000 KM? Faceti voi socoteala cat vine pe an ca ma ia capu .. cam atat merg eu in marchalliere.

Oameni ca tine, de-stiutori .. le fac viata dulce samsarile si bijnitzarilor de masini. Voi fugiti dupa preturi mici si de cele mai multe ori luati niste cazaturi.

Apropos, stii ce pret are o turbina de bertone turbo? Stii ca turbina e consumabila? Nu-ti doresc sa pice la tine ... ca dai pe ea "juma" de 6900...

Daca o vrei pe-aia .. iti doresc multa bafta .. dar am bertone de 2 ani de zile si o cunosc ca pe propriul meu buzunar. Una-peste alta tind sa cred ca sunt foarte greu de pacalit, dar totusi ma intreb, cum de la noi un bertone ajunge la 6000 cand la nemti cel mai ieftina, 1.8, 125CP, in firea lui .. e peste 9000 de euro ??!??!

Asta daca stiti sa deosebiti un bertone "in firea lui" ...

PS. "desteptul ala de pe autovit" are Z20LET adik varianta de 192 CP (141Kw) nu are varianta de 200CP, adik Z20LET (OPC) adik 147Kw ... dar deh .. ca sa atragem fraieri .. rotunjim de la 192 la 200CP.

URASC TARA ASTA SI CIORILE CARE SI-AU BATUT JOC DE BERTONE ADUCAND TOATE CAZATURILE IN ROMANIA!

PS. Apropos, nu e si cumva adusa din italia aia de 6900? Asta ar explica totul ...
__________________

BMW 328ci (E46) / Topaz Blue / Modena Heritage Nappa Leather
BMW 320i (E36) ///M-Technick II Motorsport
EX: Opel Astra Coupe ЪERTONE
Disclaimer: Posts written by me are my views, ideas and opinions only, and should not be taken as facts, unless stated otherwise, or as trying to force my views on others! Thanks!
sabothor is offline   Reply With Quote
Old 10-08-08, 23:02   #35
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Opel Astra editie Bertone

Nu toata lumea merge cu masina zilnic si nu toata lumea trage de masini. Cat despre nemti, daca cauti putin pe siteurile de specialitate iti zic ca ai sa gasesti si pana in 7 000 / 7 500 bertone 2.0 turbo (si cu nr de km mici - exemplu ). Ca ai tu ceva impotriva la 2.0 turbo si nu-ti place pentru ca se strica turbina, nu e problema mea. Eu doar am zis ca mi se pare SCUMPA pentru ce stie sa faca. Daca tie-ti place, nush ce mai stai, nu vrea "mult" omu pe ea

Hai ca nu vreau sa ma cert pe topicu omului. Bafta la vanzare. UP de la mine

PS: Si eu urasc pe cei care aduc masini din afara si le vand dublu la noi!
__________________
Burn rubber, not your soul
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 01:12   #36
sabothor

Stage 4
 
sabothor's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 296
Default Re: Opel Astra editie Bertone

Scarto, ma bucur ca te-ai reprofilat si ca ai inceput sa cauti unele mai "putin" lovite, dar vrei sa iti gasesc defecte si la aia?

Nu ne certam pe topicul omului, sau cel putin eu nu ma cert cu nimeni (si nici nu vreau), doar suntem un pic offtopic si iarasi imi cer scuze pentru asta, dar e bine ca ii facem omului up-uri.

Am o singura intrebare, de curiozitate .. ai idee ce pret avea un bertone 0 km la vremea lui? Si apoi discutam despre preturile SH, starea masinilor .. etc ..

Sa mi-o cumpar eu? Daca ti-as spune ca am 16mii de euro pregatiti pentru un bertone asa cum as vrea eu, m-ai crede? Oare cate bertone din exemplele tale imi cumpar de banii astia? Nu omule, eu vreau numai una - scumpa si sa pierd mult la ea! (asa gandeste toata lumea) ..

Ai zis ca urasti pe cei care aduc masini de afara si le vand dublu, ok! Sunt de-acord! Dar atunci de ce ai dat exemplu una de 6900 euro? A luat-o cu 3450 de la nemti? (adik jumatate?!??!?!) .. Buna achizitie!

PS. Oare "prostul" sau "teparul" asta de ce o da asa de scump? Dar asta? Fiindca oameni ca ai eu facut "greseala" de a da 32.000 euro pe un bertone nou ... si sub nici o forma nu o sa o de-a cu 6 sau 7k ... Ei pur si simplu stiu ce vand...

Am uitat sa iti spun .. eu conduc deja un bertone .. de prin 2006 .. cand lumea inca o confunda cu astra sedan.... si nu ma intreba cat am dat eu pe ea .. dar se intreaba cineva oare de ce eu nu am bagat in masina mea decat banii in benzina? Fiindca am dat mult pe ea .. de-aia!

Astept cu nerabdare sa imi iau urmatoarea masina si apoi o sa-mi vand si eu "bertonele" ... si sa vezi atunci scandal...

OFF TOPIC ENDED .. DIN PARTEA MEA.

Last edited by sabothor; 11-08-08 at 01:30.
sabothor is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 01:56   #37
whiteazd

Stage 3
 
whiteazd's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 85
Default Re: Opel Astra editie Bertone

Baieti va multumesc ca sunteti asa interesati de topicul meu..
Sabothor ms de interventie, ma bucur ca avem aceleasi pareri in legatura cu cele 2 masini.
Apropos, f f f tari jantele tale.

Car - passul il am....chiar am schimbat si bateria pentru ca ai adus vorba despre asta.

Cat despre boxe....ai avut dreptate....nu sunt 8, sunt doar 6. Doua boxe cu duble in fata , iar in spate sunt boxe normale cu o singura cale....greseala mea.

Iar Scarto, daca tot e asa de simplu sa pleci in Germania sa aduci o masina, si ai si experienta si timpul si banii necesari....de ce mai pierzi vremea sa cauti masini pe aici....

Eu nu am spus ca masina mea e cea mai buna, nici ca e cea mai ieftina....Am stabilit un pret de vanzare care mi s-a parut corect.

ORICUM eu ma bucur ca nu sunt unul dintre cei care aduc masini in tara sa le vanda la preturi astronomice.....INCA O DATA: eu vand masina mea proprie! Va rog sa ma credeti ca nu scot nici un fel de profit din aceasta afacere. Pur si simplu vreau sa o vand, chiar daca imi place foarte mult, pentru a imi cumpara o alta masina....Astra Twin Top...
Daca sunt cumva posesori care imi pot da sfaturi pro/contra....in rest.....alte pareri despre masina pe care o am in acest moment.....nu prea ma intereseaza daca nu sunteti interesati sa o cumparati, pentru ca oricum, sunt convins ca cine va cumpara aceasta masina va sti ce cumpara.... Cumparatorii de Bertone vor un Bertone.....nu cred ca cineva care vrea un Passat o sa zica....ia stai un pic, mai bine cumpar o masina sport....
whiteazd is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 02:13   #38
sabothor

Stage 4
 
sabothor's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 296
Default Re: Opel Astra editie Bertone

Quote:
Originally Posted by whiteazd View Post
Baieti va multumesc ca sunteti asa interesati de topicul meu..
Sabothor ms de interventie, ma bucur ca avem aceleasi pareri in legatura cu cele 2 masini.
Apropos, f f f tari jantele tale.

Car - passul il am....chiar am schimbat si bateria pentru ca ai adus vorba despre asta.

Cat despre boxe....ai avut dreptate....nu sunt 8, sunt doar 6. Doua boxe cu duble in fata , iar in spate sunt boxe normale cu o singura cale....greseala mea.

Iar Scarto, daca tot e asa de simplu sa pleci in Germania sa aduci o masina, si ai si experienta si timpul si banii necesari....de ce mai pierzi vremea sa cauti masini pe aici....

Eu nu am spus ca masina mea e cea mai buna, nici ca e cea mai ieftina....Am stabilit un pret de vanzare care mi s-a parut corect.

ORICUM eu ma bucur ca nu sunt unul dintre cei care aduc masini in tara sa le vanda la preturi astronomice.....INCA O DATA: eu vand masina mea proprie! Va rog sa ma credeti ca nu scot nici un fel de profit din aceasta afacere. Pur si simplu vreau sa o vand, chiar daca imi place foarte mult, pentru a imi cumpara o alta masina....Astra Twin Top...
Daca sunt cumva posesori care imi pot da sfaturi pro/contra....in rest.....alte pareri despre masina pe care o am in acest moment.....nu prea ma intereseaza daca nu sunteti interesati sa o cumparati, pentru ca oricum, sunt convins ca cine va cumpara aceasta masina va sti ce cumpara.... Cumparatorii de Bertone vor un Bertone.....nu cred ca cineva care vrea un Passat o sa zica....ia stai un pic, mai bine cumpar o masina sport....
TU ESTI NEBUN? PAI CUM SA COMPARI TU UN AMARAT DE BERTONE CU UN PASSAT?

Stii ce mi-a zis unu odata? .. pe cuvant!
Frate .. frumoasa masina ... dar ... se vede ca n-ai avut bani de una mai buna: are 2 usi .. n-are nici rame .. vai de capul ei .. Am ramas perplex!

Altu' (la autovit, anul trecut in primavara, m-am dus cu un prieten sa isi caute o ceara auto)
EL: Faroane .. frumoasa masina! Nu o vinzi?
EU: Da, da-mi zece mii pe ea si ti-o dau!
EL: Cum moshule ca asta nu e mai mult de 6-7mii, uite una acolo (si imi arata un astra hatch)
No comment!

N-ai pentru ce sa imi multumesti omule, eu doar incerc sa mai salvez ceva din ceea ce a ajuns bertone in clipa de fata ...

Pacat!

Bafta la vanzare! Amicul meu numai este interesat de bertone ... a dat avansul pentru noua Mazda 6 (vreau sa stie toata lumea ca nu avut bani de bertonele asta .. era prea scumpa )

Last edited by sabothor; 11-08-08 at 02:21.
sabothor is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 03:01   #39
whiteazd

Stage 3
 
whiteazd's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 85
Default Re: Opel Astra editie Bertone

Hehe....faza cu hatch-ul mi s-a intamplat si mie cu un vecin, dar macar omul are o scuza, nu se pricepe la masini....nu m-am suparat....

Bafta prietenului tau....Noua Mazada 6 e chiar foarte reusita....
whiteazd is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 12:44   #40
whiteazd

Stage 3
 
whiteazd's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 85
Default Re: Opel Astra editie Bertone

up....
whiteazd is offline   Reply With Quote
Old 16-08-08, 17:06   #41
whiteazd

Stage 3
 
whiteazd's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 85
Default Re: Opel Astra editie Bertone

uo...........
whiteazd is offline   Reply With Quote
Old 18-08-08, 22:27   #42
whiteazd

Stage 3
 
whiteazd's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 85
Default Re: Opel Astra editie Bertone

up.................................
whiteazd is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 14:58   #43
whiteazd

Stage 3
 
whiteazd's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 85
Default Re: Opel Astra editie Bertone

up................
whiteazd is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 20:30   #44
whiteazd

Stage 3
 
whiteazd's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 85
Default Re: Opel Astra editie Bertone

going up
whiteazd is offline   Reply With Quote
Old 24-08-08, 17:45   #45
whiteazd

Stage 3
 
whiteazd's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 85
Default Re: Opel Astra editie Bertone

up.......
whiteazd is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -