Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI

Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini

Reply
 
Thread Tools
Old 03-05-09, 21:37   #301
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: masini noi sau second din import

Autoturisme, utilitare, motoare, barci, camioane, remorci, scutere, utilaje agricole, subansamble, hale, linii productie, linii imbuteliere, linii ambalare, linii abatoare, echipamente industriale, echipamente service auto la comanda.

www.masini-din-germania.ro
[email protected]
+40.743.174.287
+40.724.158.057
+49.152.4131.369

Ionut Baciu


Nou! Transportam si pe platforma si masini de marfa (max 3,5 tone) + camioane.

Domnilor, threadul este valabil pana pe 1 iunie
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 03-05-09, 23:02   #302
sochaux_sdj

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 121
Default Re: masini noi sau second din import

salut! As avea doua cereri...
1. un Golf 3 1.9 tdi 1996(sau 1994-1997) cat mai ieftin(pentru piese mi'ar trebui), daca se poate sa aiba si aer conditionat si ceva scaune cu sustinere laterala...
2. un Golf 4 1.9 tdi(101, 115, 131 CP, cu cat mai multi cu atat mai bine) 2004, pana in 150.000 km, climatronic, geamuri si oglinzi electrice, scaune cu sustinere laterala(sport), volan in 3 spite, bord cu alb ca la modelul Pacific, incalzire in scaune, ESP si sa fie o culoare mai inchisa...
Si as vrea sa te mai intreb ceva, daca de exemplu as gasi ceva interesant pe mobile sau pe autoscout ai putea sa'mi aduci...si mai adaugi 700 de euro sau?
sochaux_sdj is offline   Reply With Quote
Old 03-05-09, 23:34   #303
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: masini noi sau second din import

Quote:
Originally Posted by sochaux_sdj View Post
salut! As avea doua cereri...
1. un Golf 3 1.9 tdi 1996(sau 1994-1997) cat mai ieftin(pentru piese mi'ar trebui), daca se poate sa aiba si aer conditionat si ceva scaune cu sustinere laterala...
2. un Golf 4 1.9 tdi(101, 115, 131 CP, cu cat mai multi cu atat mai bine) 2004, pana in 150.000 km, climatronic, geamuri si oglinzi electrice, scaune cu sustinere laterala(sport), volan in 3 spite, bord cu alb ca la modelul Pacific, incalzire in scaune, ESP si sa fie o culoare mai inchisa...
Si as vrea sa te mai intreb ceva, daca de exemplu as gasi ceva interesant pe mobile sau pe autoscout ai putea sa'mi aduci...si mai adaugi 700 de euro sau?
Servus
1. Aici exista 2 variante, depinde care e mai convenabila pt tine. As putea gasi ceva lovit sau care sa nu fie in stare de functionare si sa-l aduc pe platforma, sau direct pe roti, o sa discutam mai in detaliu.
N-ai specificat 2 usi-4usi-variant.
2. Bineinteles, daca iti gasesti tu ce sa-ti placa, facem si asa. Da, in principiu e 700 de euro peste pretul masinii, cu un + daca e in nordul sau vestul germaniei (Hamburg, Koln, Trier, Berlin, etc.) pt ca trebuie mai mult combustibil.

Din pacate n-ai specificat cate usi, presupun ca 4.
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...35&origin=PARK
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...72&origin=PARK
Problema e ca daca vrei neaparat din 2004, nu prea mai sunt la preturi decente, ba chiar ne incadram la Golf 5.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 18:20   #304
sochaux_sdj

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 121
Default Re: masini noi sau second din import

da, pentru 4 usi la ambele...
Sunt destul de scumpe golf'urile 4....
si pentru unu golf 3 tdi lovit(nu exagerat)..la ce pret ar fi???
gasesc pe mobile sau pe autoscout si de astea lovite pentru piese(ca eu din ce am vazut...nu sunt prea multe de astea...), eventual mai trimite'mi ceva link'uri...
sochaux_sdj is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 18:50   #305
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: masini noi sau second din import

Quote:
Originally Posted by sochaux_sdj View Post
da, pentru 4 usi la ambele...
Sunt destul de scumpe golf'urile 4....
si pentru unu golf 3 tdi lovit(nu exagerat)..la ce pret ar fi???
gasesc pe mobile sau pe autoscout si de astea lovite pentru piese(ca eu din ce am vazut...nu sunt prea multe de astea...), eventual mai trimite'mi ceva link'uri...
Nu prea gasesti, ca-s luate la abwrack (programul rabla). Astea lovite nu pot fi aduse decat pe platforma, si tare am tem ca de banii aia putem lua ceva in stare de functionare.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...e&pageNumber=1


Eu zic ca cel mai bine discutam pe messenger. ID-ul meu e ionut_ztele

Last edited by ionut_cluj; 04-05-09 at 18:56.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 10:38   #306
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: masini noi sau second din import

Autoturisme, utilitare, motoare, barci, camioane, remorci, scutere, utilaje agricole, subansamble, hale, linii productie, linii imbuteliere, linii ambalare, linii abatoare, echipamente industriale, echipamente service auto la comanda.

www.masini-din-germania.ro
[email protected]
+40.743.174.287
+40.724.158.057
+49.152.4131.369

Ionut Baciu


Nou! Transportam si pe platforma si masini de marfa (max 3,5 tone) + camioane.

Domnilor, threadul este valabil pana pe 1 iunie
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 14:04   #307
inuendo0

Stage 1
 
Join Date: May 2009
Posts: 11
Default Re: masini noi sau second din import

Un Opel Calibra Turbo 4x4 dupa 95 gasesti? Ma intereseaza caroseria cat mai buna, turbo functional, 4x4 functional si trapa. Mersi.
inuendo0 is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 14:05   #308
alexx_1989

Stage 3
 
alexx_1989's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 108
Default Re: masini noi sau second din import

interesati de un golf?
alexx_1989 is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 18:42   #309
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: masini noi sau second din import

Quote:
Originally Posted by inuendo0 View Post
Un Opel Calibra Turbo 4x4 dupa 95 gasesti? Ma intereseaza caroseria cat mai buna, turbo functional, 4x4 functional si trapa. Mersi.
Daca e obligatoriu dupa 1995, atunci gasim pe la 7.000 + transport.
Daca nu, atunci undeva la 4500 + transport

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...57&origin=PARK
http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=bzir4zr1i1aj
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...84&origin=PARK
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 18:43   #310
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: masini noi sau second din import

Quote:
Originally Posted by alexx_1989 View Post
interesati de un golf?
Sa vand sau sa cumpar?
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 21:43   #311
AaLwX

Stage 1
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 12
Default Re: masini noi sau second din import

buna

in achizitionarea unei masini care ar fi modalitatile de plata?

mersi,
Alex.
AaLwX is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 10:55   #312
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: masini noi sau second din import

Autoturisme, utilitare, motoare, barci, camioane, remorci, scutere, utilaje agricole, subansamble, hale, linii productie, linii imbuteliere, linii ambalare, linii abatoare, echipamente industriale, echipamente service auto la comanda.

www.masini-din-germania.ro
[email protected]
+40.743.174.287
+40.724.158.057
+49.152.4131.369

Ionut Baciu


Nou! Transportam si pe platforma si masini de marfa (max 3,5 tone) + camioane.

Domnilor, threadul este valabil pana pe 1 iunie
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 01:16   #313
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: masini noi sau second din import

Autoturisme, utilitare, motoare, barci, camioane, remorci, scutere, utilaje agricole, subansamble, hale, linii productie, linii imbuteliere, linii ambalare, linii abatoare, echipamente industriale, echipamente service auto la comanda.

www.masini-din-germania.ro
[email protected]
+40.743.174.287
+40.724.158.057
+49.152.4131.369

Ionut Baciu


Nou! Transportam si pe platforma si masini de marfa (max 3,5 tone) + camioane.

Domnilor, threadul este valabil pana pe 1 iunie
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 13:24   #314
alexx_1989

Stage 3
 
alexx_1989's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 108
Default Re: masini noi sau second din import

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Sa vand sau sa cumpar?
este de vanzare cum spune si in semnatura
alexx_1989 is offline   Reply With Quote
Old 02-08-09, 09:58   #315
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: masini noi sau second din import

Mercedes-Benz S 63 AMG, 04/2007, 53.000 km, 525 CP
Pachet complet de optionale, tinuta in garaj, intretinuta impecabil, toate reviziile si taxele la zi: 86.000 euro.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -