| Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini |
03-05-09, 21:37
|
#301
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
|
Re: masini noi sau second din import
Autoturisme, utilitare, motoare, barci, camioane, remorci, scutere, utilaje agricole, subansamble, hale, linii productie, linii imbuteliere, linii ambalare, linii abatoare, echipamente industriale, echipamente service auto la comanda.
www.masini-din-germania.ro
[email protected]
+40.743.174.287
+40.724.158.057
+49.152.4131.369
Ionut Baciu
Nou! Transportam si pe platforma si masini de marfa (max 3,5 tone) + camioane.
Domnilor, threadul este valabil pana pe 1 iunie
__________________

Official Porsche hater.
|
|
|
03-05-09, 23:02
|
#302
|
Stage 3
Join Date: Mar 2009
Posts: 121
|
Re: masini noi sau second din import
salut! As avea doua cereri...
1. un Golf 3 1.9 tdi 1996(sau 1994-1997) cat mai ieftin(pentru piese mi'ar trebui), daca se poate sa aiba si aer conditionat si ceva scaune cu sustinere laterala...
2. un Golf 4 1.9 tdi(101, 115, 131 CP, cu cat mai multi cu atat mai bine) 2004, pana in 150.000 km, climatronic, geamuri si oglinzi electrice, scaune cu sustinere laterala(sport), volan in 3 spite, bord cu alb ca la modelul Pacific, incalzire in scaune, ESP si sa fie o culoare mai inchisa...
Si as vrea sa te mai intreb ceva, daca de exemplu as gasi ceva interesant pe mobile sau pe autoscout ai putea sa'mi aduci...si mai adaugi 700 de euro sau?
|
|
|
03-05-09, 23:34
|
#303
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
|
Re: masini noi sau second din import
Quote:
Originally Posted by sochaux_sdj
salut! As avea doua cereri...
1. un Golf 3 1.9 tdi 1996(sau 1994-1997) cat mai ieftin(pentru piese mi'ar trebui), daca se poate sa aiba si aer conditionat si ceva scaune cu sustinere laterala...
2. un Golf 4 1.9 tdi(101, 115, 131 CP, cu cat mai multi cu atat mai bine) 2004, pana in 150.000 km, climatronic, geamuri si oglinzi electrice, scaune cu sustinere laterala(sport), volan in 3 spite, bord cu alb ca la modelul Pacific, incalzire in scaune, ESP si sa fie o culoare mai inchisa...
Si as vrea sa te mai intreb ceva, daca de exemplu as gasi ceva interesant pe mobile sau pe autoscout ai putea sa'mi aduci...si mai adaugi 700 de euro sau?
|
Servus
1. Aici exista 2 variante, depinde care e mai convenabila pt tine. As putea gasi ceva lovit sau care sa nu fie in stare de functionare si sa-l aduc pe platforma, sau direct pe roti, o sa discutam mai in detaliu.
N-ai specificat 2 usi-4usi-variant.
2. Bineinteles, daca iti gasesti tu ce sa-ti placa, facem si asa. Da, in principiu e 700 de euro peste pretul masinii, cu un + daca e in nordul sau vestul germaniei (Hamburg, Koln, Trier, Berlin, etc.) pt ca trebuie mai mult combustibil.
Din pacate n-ai specificat cate usi, presupun ca 4.
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...35&origin=PARK
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...72&origin=PARK
Problema e ca daca vrei neaparat din 2004, nu prea mai sunt la preturi decente, ba chiar ne incadram la Golf 5.
|
|
|
04-05-09, 18:20
|
#304
|
Stage 3
Join Date: Mar 2009
Posts: 121
|
Re: masini noi sau second din import
da, pentru 4 usi la ambele...
Sunt destul de scumpe golf'urile 4....
si pentru unu golf 3 tdi lovit(nu exagerat)..la ce pret ar fi???
gasesc pe mobile sau pe autoscout si de astea lovite pentru piese(ca eu din ce am vazut...nu sunt prea multe de astea...), eventual mai trimite'mi ceva link'uri...
|
|
|
04-05-09, 18:50
|
#305
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
|
Re: masini noi sau second din import
Quote:
Originally Posted by sochaux_sdj
da, pentru 4 usi la ambele...
Sunt destul de scumpe golf'urile 4....
si pentru unu golf 3 tdi lovit(nu exagerat)..la ce pret ar fi???
gasesc pe mobile sau pe autoscout si de astea lovite pentru piese(ca eu din ce am vazut...nu sunt prea multe de astea...), eventual mai trimite'mi ceva link'uri...
|
Nu prea gasesti, ca-s luate la abwrack (programul rabla). Astea lovite nu pot fi aduse decat pe platforma, si tare am tem ca de banii aia putem lua ceva in stare de functionare.
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...e&pageNumber=1
Eu zic ca cel mai bine discutam pe messenger. ID-ul meu e ionut_ztele
Last edited by ionut_cluj; 04-05-09 at 18:56.
|
|
|
09-05-09, 10:38
|
#306
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
|
Re: masini noi sau second din import
Autoturisme, utilitare, motoare, barci, camioane, remorci, scutere, utilaje agricole, subansamble, hale, linii productie, linii imbuteliere, linii ambalare, linii abatoare, echipamente industriale, echipamente service auto la comanda.
www.masini-din-germania.ro
[email protected]
+40.743.174.287
+40.724.158.057
+49.152.4131.369
Ionut Baciu
Nou! Transportam si pe platforma si masini de marfa (max 3,5 tone) + camioane.
Domnilor, threadul este valabil pana pe 1 iunie
|
|
|
09-05-09, 14:04
|
#307
|
Stage 1
Join Date: May 2009
Posts: 11
|
Re: masini noi sau second din import
Un Opel Calibra Turbo 4x4 dupa 95 gasesti? Ma intereseaza caroseria cat mai buna, turbo functional, 4x4 functional si trapa. Mersi.
|
|
|
09-05-09, 14:05
|
#308
|
Stage 3
Join Date: Jan 2008
Posts: 108
|
Re: masini noi sau second din import
interesati de un golf?
|
|
|
09-05-09, 18:43
|
#310
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
|
Re: masini noi sau second din import
Quote:
Originally Posted by alexx_1989
interesati de un golf?
|
Sa vand sau sa cumpar?
|
|
|
09-05-09, 21:43
|
#311
|
Stage 1
Join Date: Dec 2008
Posts: 12
|
Re: masini noi sau second din import
buna
in achizitionarea unei masini care ar fi modalitatile de plata?
mersi,
Alex.
|
|
|
12-05-09, 10:55
|
#312
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
|
Re: masini noi sau second din import
Autoturisme, utilitare, motoare, barci, camioane, remorci, scutere, utilaje agricole, subansamble, hale, linii productie, linii imbuteliere, linii ambalare, linii abatoare, echipamente industriale, echipamente service auto la comanda.
www.masini-din-germania.ro
[email protected]
+40.743.174.287
+40.724.158.057
+49.152.4131.369
Ionut Baciu
Nou! Transportam si pe platforma si masini de marfa (max 3,5 tone) + camioane.
Domnilor, threadul este valabil pana pe 1 iunie
|
|
|
18-05-09, 01:16
|
#313
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
|
Re: masini noi sau second din import
Autoturisme, utilitare, motoare, barci, camioane, remorci, scutere, utilaje agricole, subansamble, hale, linii productie, linii imbuteliere, linii ambalare, linii abatoare, echipamente industriale, echipamente service auto la comanda.
www.masini-din-germania.ro
[email protected]
+40.743.174.287
+40.724.158.057
+49.152.4131.369
Ionut Baciu
Nou! Transportam si pe platforma si masini de marfa (max 3,5 tone) + camioane.
Domnilor, threadul este valabil pana pe 1 iunie
|
|
|
18-05-09, 13:24
|
#314
|
Stage 3
Join Date: Jan 2008
Posts: 108
|
Re: masini noi sau second din import
Quote:
Originally Posted by ionut_cluj
Sa vand sau sa cumpar?
|
este de vanzare cum spune si in semnatura
|
|
|
02-08-09, 09:58
|
#315
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
|
Re: masini noi sau second din import
Mercedes-Benz S 63 AMG, 04/2007, 53.000 km, 525 CP
Pachet complet de optionale, tinuta in garaj, intretinuta impecabil, toate reviziile si taxele la zi: 86.000 euro.
|
|
|
|
|