Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI

Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini

Reply
 
Thread Tools
Old 26-11-12, 13:45   #1
vest-tm

Stock
 
Join Date: May 2012
Posts: 4
Exclamation Caut sa INCHIRIEZ urgent si ieftin o masina in Timisoara!

Imi cer scuze daca nu este locul potrivit pentru mesaj!

Caut sa inchiriez urgent si ieftin o masina in Timisoara pentru cateva ore, eventual direct de la un proprietar care ar fi dispus sa-si inchirieze masina pentru cateva ore si sa faca un ban. Ofer banii de inchiriere pe loc si imi asigur eu benzina/motorina! Detin permis de conducere de 6 ani. Ofer si cer seriozitate! Multumesc!
vest-tm is offline   Reply With Quote
Old 26-11-12, 15:12   #2
cbadea44

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 109
Default Re: Caut sa INCHIRIEZ urgent si ieftin o masina in Timisoara!

de ce nu inchiriezi de la o firma specializata, nu-i mai simplu?
cbadea44 is offline   Reply With Quote
Old 26-11-12, 15:21   #3
vest-tm

Stock
 
Join Date: May 2012
Posts: 4
Default Re: Caut sa INCHIRIEZ urgent si ieftin o masina in Timisoara!

Quote:
Originally Posted by cbadea44 View Post
de ce nu inchiriezi de la o firma specializata, nu-i mai simplu?
Ar fi, dar cele pe care le-am gasit inchiriaza pe minim 1-3 zile, iar eu am nevoie doar de cateva ore.
vest-tm is offline   Reply With Quote
Old 26-11-12, 15:47   #4
andutzu_com

Stage 5
 
andutzu_com's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 2,587
Default Re: Caut sa INCHIRIEZ urgent si ieftin o masina in Timisoara!

cat costa sa inchiriezi o zi ? 20 E-25 E , TU crezi ca ti-ar da cineva masina pt cateva ore si tu sa platesti sub acest pret ?
andutzu_com is offline   Reply With Quote
Old 27-11-12, 15:57   #5
vest-tm

Stock
 
Join Date: May 2012
Posts: 4
Default Re: Caut sa INCHIRIEZ urgent si ieftin o masina in Timisoara!

Quote:
Originally Posted by andutzu_com View Post
cat costa sa inchiriezi o zi ? 20 E-25 E , TU crezi ca ti-ar da cineva masina pt cateva ore si tu sa platesti sub acest pret ?
Fara suparere, dar tu te bagi in seama pentru ca? Din cate stiam eu (daca gresesc pot fi corectat), acesta este un forum unde oamenii (adica si eu) se pot documenta cu tot felul de informatii sau pot adresa o intrebare (fie ea cea mai buna sau cea mai tampita intrebare), iar membrii forumului care binevoiesc, sa ajute cu un raspuns, explicatie, etc., intr-un mod frumos, pe un ton frumos, fara arogante si fara comentari!

Pentru informatia ta, chiar am vazut acum ceva timp anunturi in care persoanele respective isi inchiriau masina personala pentru o deplasare prin oras, in afara orasului sau diferite evenimente, facand si ei un ban in plus.

Nu stiu daca ai inchiriat vreodata o masina sau daca te-ai documentat macar, dar firmele pe care le-am contactat eu, vreo 7 la numar, toate au conditia ca cel care doreste sa inchirieze o masina trebuie sa detina si un card de credit (pe landa carte de identitate si permisul de conducere) si bineinteles o suma de 200-500 euro (variaza de la firma la firma) pe acel card, suma care reprezinta garantia ce va fi retinuta pe toata perioada inchirierii. Acum, eu nu stiu cum ii la tine la Bucuresti si sunt convins ca sunt mult mai multe posibilitati si variante, dar, aici in Timisoara asta am gasit! Eu, nu am card de credit si mai ales 300 de euro cat mi-au cerut firmele respective ca sa inchiriez o masina nenorocita si doar pentru cateva ore!!! Chiar aveam o urgenta si m-am gandit sa-mi incerc norocul pe un forum auto, dar proasta alegere am facut!

Te-am salut!
vest-tm is offline   Reply With Quote
Old 27-11-12, 16:04   #6
myk-e

Stage 5
 
myk-e's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 408
Default Re: Caut sa INCHIRIEZ urgent si ieftin o masina in Timisoara!

Si cu bun simt iti raspund eu: pentru ca s-au intamplat atatea si nimeni nu are incredere. Firmele alea iti cer xxx euro ca garantie, tocmai pt a ti-i inapoia daca le aduci masina cum ai luat-o.

Era o vorba, masina si nevasta nu se imprumuta.

N-ai niciun prieten cu auto? Poate scapi doar cu banii de combustibil.
myk-e is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -