Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI

Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini

Reply
 
Thread Tools
Old 03-01-07, 20:52   #166
saimonsez

Stage 4
 
saimonsez's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 273
Default Re: Intereseaza pe cineva o honda crx vtec tunata ?

Stiti careva taxa de inmatriculare pentru asta ? Pe http://www.automobiletv.ro/specialTaxes.php o calculeaza astia la 3000 Euro !
saimonsez is offline   Reply With Quote
Old 03-01-07, 21:25   #167
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Intereseaza pe cineva o honda crx vtec tunata ?

din ce vad in poze nu pot decat sa dau thumbs up decat la 2 lucruri.
1) rollcage
2) centuri in 4 puncte.

nu stiu ce ai la motor, daca ai serpi sau nu asa ca nu ma pronunt.
in rest mi se pare tiganeala si bani investiti fara sens de cel care a avut-o initial.
la pretul ala nu o sa o vinzi in veci vecilor amin.
masina e din 91 si nu trebuie sa uiti asta.
daca tu crezi ca nu exista crx in romania, rulat , care sa nu aiba statea tehnica pe care o are crx-ul tau te invit in galati unde itzi arat cu degetul spre 3 astefel de crx-uri care nu numai ca sunt rulate ci sunt forjate cand se iveste ocazia.
evident ca mai pica o piesa aici una acolo , dar sunt imediat inlocuite.
proprietarii ishi iubesc masinile si au grija de ele.
una dintre cele 3 masini e un crx v-tec '91 superb.fara briz brizuri ....o sa atasez o poza sa itzi dai cu parerea care arata mai bine ... a ta sau asta asa .. simpla.

acest crx a fost vandut considerabil mai ieftin decat vrei sa vinzi tu pe al tau diferentele fiind ca cel din galati are rotile pe 17" si e inmatriculata in .ro .. in rest e perfecta masina ... " ca noua".


asta e parerea mea ... o zi buna.
ps : o masina de show room nu are nevoie de rollcage... nu stiu ce a fost in capul proprietarului dar probabil a fost tare debusolat
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	19112006(013).jpg
Views:	133
Size:	521.2 KB
ID:	196287  
__________________
Honda
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 04-01-07, 07:54   #168
T.rac3Er

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 543
Default Re: Intereseaza pe cineva o honda crx vtec tunata ?

wow...masina din prim plan ca masina din prim plan, dar ce vad in spate chiar ca demonstreaza fan crx, mai mult chiar, honda...
asta da om pasionat...rog sa imi scuzati offtopicul, stiu ca e de publicitate, nu comentarii...imi ofer umilul "UP" la schimb
__________________
citroen driver
T.rac3Er is offline   Reply With Quote
Old 04-01-07, 09:08   #169
saimonsez

Stage 4
 
saimonsez's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 273
Default Re: Intereseaza pe cineva o honda crx vtec tunata ?

Nici nu stiu daca are rost sa-ti raspund ?
1. Decat sa te bagi in seama aiurea fara sa citesti tot mai bine fa si tu un gioco di mano !
2. Nu am nimica impotriva parerilor contra , gusturile nu se discuta !
3. La briz brizuri te referi de fapt la tuning exterior ? Asta inseamna ca esti impotriva tuningului ?
4. Eu vin pana la Galati , o aduc pe remorca , dar si daca nu gasesc una in aceasi stare tehnica mi-o platesti tu mah si daca totusi gasesc una la fel o cumpar eu ce zici ?
5. Nu ai cum sa compari o masina rulata in romania plina de gropi si denivelari cu una rulata in germania oricate piese schimbi la ea !
6. Auzi diferentele : are rotile pe 17' Si a mea pe cat are rotile mah ? Am 4 jenti Porshe Artec 17' la ea doar ca la una nu am guma si o guma din asta costa vreo 300 Euro noua !
7. O dau si la 6000 Euro fara jenti !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	masina 020.jpg
Views:	77
Size:	798.7 KB
ID:	196449   Click image for larger version

Name:	masina 041.jpg
Views:	51
Size:	843.6 KB
ID:	196450  
__________________
Cosa Nostra Timisoara
saimonsez is offline   Reply With Quote
Old 04-01-07, 13:44   #170
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Intereseaza pe cineva o honda crx vtec tunata ?

si cu inmatricularea ce faci ? mai pui 3000 sa o inmatriculezi ??
nu imi place tonul pe care vorbesti.
laba fa tu eu nu am obiceiuri de genul.
nu esti "mah" cu mine ca nu am mancat la aceeasi masa.
eu incerc sa te trezesc la realitate ... dar daca tu vrei sa mai dormitezi .. nu ai decat.
nu exista masina care daca ii schimbi tot ce trebuie sa nu functioneze ca noua; exista doar rea vointa.
nu cred ca nici unul dintre proprieterii de crx din galati si-ar vinde masinile; zic asta in ideea ca sunt sigur ca vei gasi o masina in stare tehnica perfecta.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 04-01-07, 16:06   #171
BH 07 MDF

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,812
Member of:
[VW]
[SKODA]
[Toyota]
[2 Roti]
Default Re: Intereseaza pe cineva o honda crx vtec tunata ?

Bine ... platesc taxa de prima inmatriculare ... 3000 euro ...
Si dupa aia ... pe an cat imi vin taxele ?
BH 07 MDF is offline   Reply With Quote
Old 04-01-07, 17:02   #172
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Intereseaza pe cineva o honda crx vtec tunata ?

mici..pt k e mot mic 1.6
sau la ce taxe te referi?
nu-ti permiti ITP/RCA si impozit..la 1.6..dar o cumperi cu xxxx Eu....si platesti inmatricularea de 3.000Eu?
hai mai MDF
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 04-01-07, 20:05   #173
saimonsez

Stage 4
 
saimonsez's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 273
Default Re: Intereseaza pe cineva o honda crx vtec tunata ?

Bai shadowro la urma urmei ce tot vrei tu ? Ce vrei sa demonstrezi aici ?
Ce nu-ti convine , cine te crezi ? Ai impresia ca eu m-am nascut ieri ma smekere ?
Asta e masina mea si eu atata vreau pe ea ! As vrea sa stam o data fata in fata sa vad ce sange ai in tine.
saimonsez is offline   Reply With Quote
Old 04-01-07, 20:14   #174
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Intereseaza pe cineva o honda crx vtec tunata ?

vreau sa te fac sa intelegi ca daca nu reduci pretul drastic nu o vinzi.
lasa atacurile la persoana si sangele din mine ca nu are legatura cu ce discutam noi aici.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 04-01-07, 20:27   #175
saimonsez

Stage 4
 
saimonsez's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 273
Default Re: Intereseaza pe cineva o honda crx vtec tunata ?

de unde sa mai reduc pretul si asa o dau mai ieftin decat ma costat asa ca nu reduc pretul si nici nu ma grabesc ! Mie nu-mi place ca tu vorbesti de masina mea de parca ai cunoaste-o si tu nu trebuie sa ma faci sa inteleg nimic fiindca nu e problema ta !
saimonsez is offline   Reply With Quote
Old 04-01-07, 20:51   #176
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Intereseaza pe cineva o honda crx vtec tunata ?

Quote:
Originally Posted by saimonsez View Post
Am 4 jenti Porshe Artec 17' la ea doar ca la una nu am guma si o guma din asta costa vreo 300 Euro noua !
7. O dau si la 6000 Euro fara jenti !



Frate n-am nimic cu tine .....masina arata interesant,sunt curios cat de repede fuge.....dar oare cat ai platit tu pentru masina asta daca nu-ti permiti sa-i cumperi o amarata de anvelopa.


BTW am cuparat eu de la dezmembrari pentru o cunostinta CONTINENTAL 245/40/ZR18 cu 200RON.
__________________
GTA is offline   Reply With Quote
Old 04-01-07, 21:58   #177
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Intereseaza pe cineva o honda crx vtec tunata ?

sunt curios daca are .."tuningul" ala doar asa .. sa aiba o aripa si 3 cuvinte pe praguri sau daca are si ceva modificat la motor... astept raspuns cu nerabdare.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 04-01-07, 22:01   #178
T.rac3Er

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 543
Default Re: Intereseaza pe cineva o honda crx vtec tunata ?

saimonsez as vrea sa te intreb ceva. pentru ca tu esti cel care vinde. desi la noi in tara inca e loc pt bisnitareli si tunutir financiare (nu ma refer la tine, ci la tara noastra ca potential economic) in unele domenii e imposibil sa faci asta. pur si simplu ca sa vinzi ceva trebuie sa ai o conceptie si o gandire orientata spre a vinde. ok, produsul pe care il vinzi tu are niste proprietati apreciate de unii neapreciate de altii. pt tine e simplu, trebuie sa gasesti tipologia clientului potential pt aceasta masina. la ce se foloseste aceasta masina (expozitie indoor, spectacol auto outdoor, liniute, etc) pt ca fiecare categorie necesita anumite elemente pt acesta masina. nu exista una buna care sa le faca pe toate. ar trebui sa stii asta. specializarea este cuvantul cheie. si ca sa justifici pretul cerut pe produsul tau trebuie sa fie unul al naibii de bun, de dorit, de admirat...trebuie expus in ceea ce face mai bine de mai multe ori pana va capta atentia unor potentiali cumparatori. abia apoi investitia facuta pt imbunatatirea masinii se va putea considera minim amortizata. restul cazurilor, se stie prea bine, ca banii bagati intr-o masina NU se recupereaza niciodata. asa ca lasa atitudinea ofuscata, ca nu prea o mai agreeaza nimeni pe aici (si din nefericire comunitatea 4tuning a cam devenit la nivel national) iar parerile de aici se vor reflecta cat de cat si in realitate
incearca sa urmaresti cine ar putea si dori sa cumnpere o astfel de masina si incearca sa ii satisfaci potentialele nevoi altfel te vei ingropa cu ea, sau o vei da la pretul real al pietei
Poti sa iei in considerare ceea ce am scris sau nu. chiar am scris din suflet ce am gandit si as vrea sa te ajute (nu te cunosc si nu am nimic cu tine) ideile mele. numai bine, si voi urmari cu interes in continuare.
Bafta!
T.rac3Er is offline   Reply With Quote
Old 05-01-07, 01:41   #179
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Intereseaza pe cineva o honda crx vtec tunata ?

Daca imi permiteti o scurta parere : un contract de vanzare-cumparare ia fiinta atunci cand oferta este opozabila cererii ; in concluzie Saimonsez a facut o oferta, deci isi va vinde masina daca va intalni pe cineva interesat sa o cumpere la acel pret, iar daca nu....nu. In fond si la urma urmei e masina lui si cere pe ea cat vrea (.....motivele lui......). CRX-uri am vazut de la 1.500 euro pana la 17.000 euro. Nu contest faptul ca daca Saimonsez ar cere pe crx-ul lui 2.000 euro + inmatricularea 3.000 euro ar vinde-o in cel mai scurt timp dar sa fim seriosi........ Ceea ce vreau sa accentuez este faptul ca democratia reflecta libera concurenta, libertatea de a oferta si nicidecum ingradirea ofertei ! Sper sa nu ofensez pe nimeni, nu fac aluzie la nici un comentariu doar ca e pacat de atatea offtopic-uri care nu contin altceva decat atacuri inutile la persoana pe un forum unde de fapt se ofera o masina spre vanzare indiferent de pretul cerut ...
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-07, 10:31   #180
saimonsez

Stage 4
 
saimonsez's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 273
Default Re: Intereseaza pe cineva o honda crx vtec tunata ?

Ptr GTA : De ce nu am guma la o janta : am facut pana in austria cand am adus-o si acolo costa 260 Euro guma numai ca dura 3 zile sa o aduca ! Asa ca am cumparat 2 roti noi cu gume pe 16' titan de care aveau acolo pe care am platit 371 Euro ! Si acuma nu are rost sa cumpar din moment ce nu circul cu ea nu ?! De ce sa investesc ? Poate doar ca ar arata mai bine dar eu nu ma grabesc niciunde , daca vine cineva cu banii astia bine daca nu asta e !
Ptr. T.rac3Er : Tipologii de clienti potentiali :
1. Copii de bani gata care stiu cate ceva dar nu mult si care vor totul de-a gata : o vrea , cere bani si o cumpara sa se dea in stamba .
2. Cunoscatori care recunosc valoarea si dispun de resurse financiare si care probabil ca ar putea ei insasi sa creeze o asemenea masina dar nu au timp asa ca prefera sa o cumpere asa cum e : poate am noroc si sunt nostalgici ,au vazut in tinerete sau cand erau la faculta crx si atunci nu aveau bani.
3.Speculanti care vor sa negocieze sa se dea cu ea si apoi sa o vanda
4.Intreprinzatori care ar considera masina o investitie si care ar putea sa o foloseasca pentru reclama la firma lor : de exemplu firma de tuning, piese ,audio etc.
Mersi Szambi , exact asa gandesc si eu si m-ai scutit de inca o explicatie !
Ptr restul : daca tot sunteti asa carcotasi interesati-va cat costa dincolo un CRX Vtec simplu doar masina in stare buna ! Cautati si voi pe : www.autoscout24.de sau www.mobile.de si o sa vedeti ca poate gasiti unul pe la 4000 E !
Pe mine asta ma enerveaza : eu nu incerc sa vand o rabla sau sa fac bijnitz , masina aste are valoare si pretul la care vreau sa o vand este foarte bun pentru cumparator , nu vreau sa-mi fac reclama dar 6000 Euro este un pret bun ! Parca am fi in piatza : nu mai lasi nene la pret , nu ca ti-as cumpara-o doar asa sa vad cat esti dispus sa lasi !
saimonsez is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -