Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI

Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini

Reply
 
Thread Tools
Old 12-11-11, 14:42   #91
gorgo

Stock
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2
Default Re: la comanda masini noi si SH din import

salut.ma intereseaza un suv.land rover frelander sau hiundai tucson.diesel sa fie in 4 usi .bugetu ar fii maxim 6000euro.volan pe stanga si bineninteles cat mai multe dotari si anul cat mai bun. multumesc
gorgo is offline   Reply With Quote
Old 12-11-11, 22:01   #92
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: la comanda masini noi si SH din import

Quote:
Originally Posted by gorgo View Post
salut.ma intereseaza un suv.land rover frelander sau hiundai tucson.diesel sa fie in 4 usi .bugetu ar fii maxim 6000euro.volan pe stanga si bineninteles cat mai multe dotari si anul cat mai bun. multumesc
Ce pot sa iti ofer rapid ar fi un Land Rover Freelander din 2004,174,000 km
v6 benzina(dar are montat un sistem de GPL omologat),130 kW (177 PS),transmisie automata,inchidere centralizata,ABS,4x4,geamuri electrice,PAS,scaune piele si incalzite,senzori parcare,cupla ptr remorca,jante aliaj incaltate cu cauciucuri de iarna,istorie service la zi,trapa,un singur propietar.
Pret:6.000 euro (masina livrata la domiciliu)

Sau:Hyundai Tucson,2005,143,000 km,cutie manuala,ABS,ESP,inchidere pe telecomanda,jante aliaj incaltate de iarna,interior piele,geamuri electrice,
istorie service la zi,PAS,scaune incalzite,clima,proiectoare,2 proprietari.
Masina prezinta 2 lovituri minore:colt bara spate putin indoit si un prag zgariat pe o suprafata de 30-40cm.
Pret:6.000 euro(masina livrata la domiciliu)
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 13-11-11, 12:22   #93
gorgo

Stock
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2
Default Re: la comanda masini noi si SH din import

iti multumesc k mi-ai raspuns atat de repede dar ma intereseaza neaparat diesel si cutie manuala.si kilometrii pana in 130.000.prefer sa mai astept pana se iveste ceva atragator.
gorgo is offline   Reply With Quote
Old 14-11-11, 18:04   #94
sabothor

Stage 4
 
sabothor's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 296
Default Re: la comanda masini noi si SH din import

Salut Roby,
Spune-mi si mie te rog, ca m-am uitat pe tot thread-ul tau si nu am gasit aceasta informatie, care este procedura exacta pentru achizitionarea unui autovehicul cu ajutorul tau. Am inteles ca tu cauti masinile in functie de cerere si oferta, dar ma intereseaza cum anume se face plata, cand si cum este aceasta garantata.
Multumesc anticipat pentru raspuns!
__________________

BMW 328ci (E46) / Topaz Blue / Modena Heritage Nappa Leather
BMW 320i (E36) ///M-Technick II Motorsport
EX: Opel Astra Coupe ЪERTONE
Disclaimer: Posts written by me are my views, ideas and opinions only, and should not be taken as facts, unless stated otherwise, or as trying to force my views on others! Thanks!
sabothor is offline   Reply With Quote
Old 14-11-11, 21:28   #95
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: la comanda masini noi si SH din import

Quote:
Originally Posted by sabothor View Post
Salut Roby,
Spune-mi si mie te rog, ca m-am uitat pe tot thread-ul tau si nu am gasit aceasta informatie, care este procedura exacta pentru achizitionarea unui autovehicul cu ajutorul tau. Am inteles ca tu cauti masinile in functie de cerere si oferta, dar ma intereseaza cum anume se face plata, cand si cum este aceasta garantata.
Multumesc anticipat pentru raspuns!
Salut!
Da am mai raspuns la aceasta intrebare dar cred ca numai celor care mi-au dat p.m,asa ca o sa explic in cateva cuvinte procedura si aici:autoturismul se cauta in functie de specificatiile clientului(incerc sa le mentin in proportie de 90%);autoturismul se prezinta clientului in mare si daca clientul este hotarat si ii convine ce s-a gasit se stabileste legatura(ar fi bine ca potentialul client sa se decida intre 3 si 7 zile);se efectueaza un ordin de client in care se introduc datele clientului si mentiunile legate de masina(de obicei se trec cam toate specifiicatiile masinii,eventuale defecte,aceste fiind insotite de fotografii;in caz ca masina nu este conforma cu specifiicatiile descrise de noi bani se vor restitui) si modul de plata.Dupa ce clientul efectueaza plata si este de acord cu toate condiitile si specificatiile,el va primi validarea comenzii si data in care va fi livrata masina.
De ce toate astea ptr ca de obicei eu gasesc masinile la proprietari(mai rar de la parcuri).De ce ptr ca la parcuri ei au deja marja de profit si nu prea mai negocieaza la pret pe cand masina gasita la proprietar o pot scoate cam cu un 5% mai ieftina,plus ca mai vad si ce tip de caracter are proprietarul si imi dau seama in ce conditii a functionat masina.

Pe scurt cam asta este ptr mai multe detalii va astept cu un pm.
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 14-11-11, 21:40   #96
bogdan_kwx

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Default Re: la comanda masini noi si SH din import

un seat leon sau ibiza dupa 2000 cu 1,8 t oe el de anglia.vin eu si il iau de acolo.... cit?
bogdan_kwx is offline   Reply With Quote
Old 14-11-11, 22:25   #97
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: la comanda masini noi si SH din import

Quote:
Originally Posted by bogdan_kwx View Post
un seat leon sau ibiza dupa 2000 cu 1,8 t oe el de anglia.vin eu si il iau de acolo.... cit?
Pot sa iti ofer o Ibiza Cupra din 2004,32.000 mile,jante aliaj,interior sport,clima,1.8t 20v,geamuri si oglinzi electrice,un singur proprietar,specificatii de fabrica,interior si exterior impecabil...ar fi la 4.000lire daca te prezinti si o ridici singur(locatia ar fi Swindon)
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 16-11-11, 15:35   #98
bogdan_kwx

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Default Re: la comanda masini noi si SH din import

Quote:
Originally Posted by roby wws View Post
Pot sa iti ofer o Ibiza Cupra din 2004,32.000 mile,jante aliaj,interior sport,clima,1.8t 20v,geamuri si oglinzi electrice,un singur proprietar,specificatii de fabrica,interior si exterior impecabil...ar fi la 4.000lire daca te prezinti si o ridici singur(locatia ar fi Swindon)
trebuie ceva ieftin de preferat leon din 2000
bogdan_kwx is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -