Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI

Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini

Reply
 
Thread Tools
Old 27-12-10, 14:59   #1
darktemplar
Toyota Driver

Stage 4
 
darktemplar's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Member of:
[Toyota]
Default masina spatioasa, 2000+ euro

Cumpar auto cu dimensiuni interioare decente(eu am 1.87 si 110 kg), preferabil coupe/hatch, dupa 1994, dotari minimale(geamuri electrice, Airbag, eventual ABS si AC), preferabil cutie de viteze manuala
motorizare: preferabil pana in 1600 cmc dar merge si pana in 2000 cmc pentru o masina ingrijita
Prefer: Mazda 323f BA, Hyundai Coupe RD1, BMW E36 316, Alfa 156, Fiat Coupe
Exclus: Matiz, Tico, Golf III, Opel Astra F, Seat Ibiza,Toledo

Va rog in mod INSISTENT sa nu propuneti auto care prezinta RUGINA sau care au probleme la motor/cutie

Nu este nimeni absurd cand vorbim de masini cu o vechime de 10-15-20 ani dar am pierdut prea multi bani si timp mergand sa vad masini "impecabile" la care bagai pumnul prin caroserie sau papau ulei la paritate cu benzina; se accepta defectele datorate unei folosinte normale si responsabile dar nu cele datorate abuzului; de preferat vopsea originala dar nu este obligatoriu atata timp cat revopsirea nu s-a facut in bataie de joc doar asa " sa fie o culoare pe masina"

Va multumesc
__________________
Arguing on a forum is like runing on special olympics: even if you win, you're still retarded
darktemplar is offline   Reply With Quote
Old 27-12-10, 17:28   #2
tintome

Stage 5
 
tintome's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,585
Default Re: auto spatios -2000+ Euro

o lancia kappa nr italia cu chiuloasa defecta?
tintome is offline   Reply With Quote
Old 27-12-10, 19:45   #3
darktemplar
Toyota Driver

Stage 4
 
darktemplar's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Member of:
[Toyota]
Default Re: auto spatios -2000+ Euro

multumesc de oferta...insa pe viitor te rog citeste anuntul cu atentie

Quote:
Originally Posted by darktemplar;
Va rog in mod INSISTENT sa nu propuneti auto care prezinta RUGINA sau care au probleme la motor/cutie


Va multumesc
nu ma intereseaza decat masini inmatriculate sau cu numere rosii/zoll...fara numere "valabile" de germania , spania, zimbabwe....
darktemplar is offline   Reply With Quote
Old 28-12-10, 08:37   #4
slv86
Nissan Driver

Stage 4
 
slv86's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 184
Member of:
[Nissan]
Default Re: masina spatioasa, 2000+ euro

salutare.
poate te intereseaza masina aceasta:
https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...1-1-6-16v.html

EDIT: eu am 1,85 m si am loc o gramada si si cel ce sta pe bancheta din spate are
__________________
I drift not because it is a quicker way around a corner, but the most exciting way. - Keiichi Tsuchiya, The Drift King
slv86 is offline   Reply With Quote
Old 28-12-10, 08:53   #5
Drogas

Stage 4
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 212
Default Re: masina spatioasa, 2000+ euro

https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...n-2-0-dti.html

Fara absolut nici un fel de problema de motor cutie rugina sau consum de ulei si spatioasa cat curpinde. Masina suporta orice testare. Am 1.87 si 95 kg
Drogas is offline   Reply With Quote
Old 28-12-10, 09:06   #6
darktemplar
Toyota Driver

Stage 4
 
darktemplar's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Member of:
[Toyota]
Default Re: masina spatioasa, 2000+ euro

@ slv86, multumesc de oferta...pare o masina intretinuta; insa pentru o masina pana in 2000 bugetul nu poate sari de 2200 ceea ce e mult sub pretul tau; in plus inca sper sa gasesc un coupe/hatch(eu sunt mai egoist din fire ma gandesc doar la spatiul meu si al celui din deapta...eventual si spatiul cainelui; cine sta pe bancheta din spate...problema lui...n-are decat sa ia lectii de contorsionism
@ Drogas,1. nu doresc caravan, 2. sare rau de tot din buget

P.S. cu cine trebuie sa imi petrec noaptea pentru a obtine stergerea acestui TOPIC sau cel putin unirea cu https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...2000-euro.html ?; cum am mai spus acesta a fost postat din gresala si nu are rostul sa ocupam doua topicuri cu aceeasi tema
Multumesc

Last edited by darktemplar; 28-12-10 at 09:09.
darktemplar is offline   Reply With Quote
Old 28-12-10, 09:33   #7
Drogas

Stage 4
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 212
Default Re: masina spatioasa, 2000+ euro

Quote:
Originally Posted by darktemplar View Post
@@ Drogas,1. nu doresc caravan, 2. sare rau de tot din buget

Multumesc
Sa nu te superi pe mine dar la banii pe care ii oferi nu vei gasi decat "castane" de care ai mai vazut ... criza criza dar nu e nimeni atat de prost incat sa vinda o masina buna pe moka si ventual sa iti dea cheile intr-o mana si o lumanare aprinsa in alta mana si sa se bucure ca un copil mic ca a vandut masina pe 3 bancnote.

PS Ia-o ca pe un up gratis
Drogas is offline   Reply With Quote
Old 28-12-10, 09:54   #8
darktemplar
Toyota Driver

Stage 4
 
darktemplar's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Member of:
[Toyota]
Default Re: masina spatioasa, 2000+ euro

iti inteleg frustrarea de a nu-ti vinde masina dar nu inteleg de ce trebuia sa adaugi comentarii de genul...astia sunt banii de care dispun si am scris clar in primul post..nu ti-a convenit suma oferita puteai sa te abti de la a face oferta; ai facut-o, ti-am raspuns...end of story; daca gasesc ceva sa imi placa si sa se incadreze in buget atunci este ok...daca nu gasesc nu-i bai...nu ma arde; dar stiu ca pot gasi pentru ca am mai gasit...doar ca nu m-am miscat eu suficient de repede. Multumesc de interes
darktemplar is offline   Reply With Quote
Old 28-12-10, 18:10   #9
Drogas

Stage 4
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 212
Default Re: masina spatioasa, 2000+ euro

Nu e nimeni frustrat ca nu isi vinde masina eu defapt nici nu prea ma chinui sa o dau pentru ca e masina foarte buna.
Eu doar ti-am spus ce masini gasesti tu sa cumperi de aia 2000 de euro, de fapt si de drept incercam sa te aduc cu picioarele pe pamant, ca vad ca raspunzi cu un aer de superioritate . Asta pe langa ca arunci 2000 de euro pe forumuri si vii cu o multime de pretentii : fara rugina fara consum de ulei, masina cat mai noua sa aiba AC etc etc -avand asa ceva la vanzare m-am gandit ca poate esti interesat.

Oricum sa stai linistit ca tot castana iei si daca mai cauti 2-3 luni de acum inainte...

Asta e acum -end of story -cum ai spus si tu.

PS 1 ) Ia-o ca un up si de data asta
2) Daca esti baiat destept iti vezi in continuare de anuntul tau- pentru ca eu chiar nu am nevoie de un raspuns din partea ta.
Drogas is offline   Reply With Quote
Old 28-12-10, 18:29   #10
cocoboy09

Stage 3
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 113
Default Re: masina spatioasa, 2000+ euro

Daca te intereseaza: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...-8-122-cp.html

De spatiu in ea nu se pune problema.

Sarbatori Fericite!
cocoboy09 is offline   Reply With Quote
Old 28-12-10, 21:56   #11
darktemplar
Toyota Driver

Stage 4
 
darktemplar's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Member of:
[Toyota]
Default Re: masina spatioasa, 2000+ euro

Quote:
Originally Posted by Drogas View Post
Nu e nimeni frustrat ca nu isi vinde masina eu defapt nici nu prea ma chinui sa o dau pentru ca e masina foarte buna.
Eu doar ti-am spus ce masini gasesti tu sa cumperi de aia 2000 de euro, de fapt si de drept incercam sa te aduc cu picioarele pe pamant, ca vad ca raspunzi cu un aer de superioritate . Asta pe langa ca arunci 2000 de euro pe forumuri si vii cu o multime de pretentii : fara rugina fara consum de ulei, masina cat mai noua sa aiba AC etc etc -avand asa ceva la vanzare m-am gandit ca poate esti interesat.

Oricum sa stai linistit ca tot castana iei si daca mai cauti 2-3 luni de acum inainte...

Asta e acum -end of story -cum ai spus si tu.

PS 1 ) Ia-o ca un up si de data asta
2) Daca esti baiat destept iti vezi in continuare de anuntul tau- pentru ca eu chiar nu am nevoie de un raspuns din partea ta.
eu mi-as vedea de anunt daca nu s-ar da unii destepti...ultima data cand am verificat, banii erau ai mei...asa ca imi permit sa am ce pretentii doresc, cum am spus...nu arde nicaieri; ti-am raspuns la propunere, mai departe doar poluezi topicul...am fost baiat simtit dar vad ca nu ai capacitatea de a intelege rugamintea mea de a inceta


@cocoboy09..2000 euro si un rinichi? e frumoasa dar inca nu mi-o permit. Multumesc. Un an nou fericit

Last edited by darktemplar; 28-12-10 at 22:02.
darktemplar is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 20:17   #12
darktemplar
Toyota Driver

Stage 4
 
darktemplar's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Member of:
[Toyota]
Default Re: masina spatioasa, 2000+ euro

se poate inchide...am gasit coupe-ul pe care il cautam...multumesc de gazduire 4tuning
darktemplar is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 22:20   #13
catzilla

Stage 4
 
catzilla's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 213
Default Re: masina spatioasa, 2000+ euro

Quote:
Originally Posted by Drogas View Post
Nu e nimeni frustrat ca nu isi vinde masina eu defapt nici nu prea ma chinui sa o dau pentru ca e masina foarte buna.
Eu doar ti-am spus ce masini gasesti tu sa cumperi de aia 2000 de euro, de fapt si de drept incercam sa te aduc cu picioarele pe pamant, ca vad ca raspunzi cu un aer de superioritate . Asta pe langa ca arunci 2000 de euro pe forumuri si vii cu o multime de pretentii : fara rugina fara consum de ulei, masina cat mai noua sa aiba AC etc etc -avand asa ceva la vanzare m-am gandit ca poate esti interesat.

Oricum sa stai linistit ca tot castana iei si daca mai cauti 2-3 luni de acum inainte...

Asta e acum -end of story -cum ai spus si tu.

PS 1 ) Ia-o ca un up si de data asta
2) Daca esti baiat destept iti vezi in continuare de anuntul tau- pentru ca eu chiar nu am nevoie de un raspuns din partea ta.
cred ca tu ar trebui sa cobori cu picioarele pe pamant vinzi o masina model 98 exploatata la maxim si dotari minime cu 4600e..daca iti iei 3000e sa multimesti ca ai gasit fraieru ..numai bn
catzilla is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 07:56   #14
Drogas

Stage 4
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 212
Default Re: masina spatioasa, 2000+ euro

Vai vai.... ce de binevoitori pe la toatre colturile ....

Ma bucur nespus de mult ca esti contemporan cu mine, chiar nu stiu ce faceam daca nu citeam si o parere avizata , banuiesc ca acel kadet din semnatura ta nu are "dotari minime" cum are masina mea, nu e asa ca ai "trapa" prin podea ?cu vedere la asfalt ?

3000 de euro se cere pe un golf 3 din 95-97 mai rasarit.

Multa bafta si tie.
Drogas is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 08:12   #15
darktemplar
Toyota Driver

Stage 4
 
darktemplar's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Member of:
[Toyota]
Default Re: masina spatioasa, 2000+ euro

Quote:
Originally Posted by Drogas View Post
3000 de euro se cere pe un golf 3 din 95-97 mai rasarit.

.
din pacate orice masina germana va avea pretul umflat cat nu face...daca mai este si tdi...deja o dam in basme; asta este: zeul romanului inca poarta nume nemtesc iar el(romanul) nu a invatat termenul de valoare reziduala....care la o masina peste 15 ani este pe la 5%; acesta este si motivul pentru care am preferat sa platesc masina si nu iluzia;
cum am mai spus...problema s-a rezolvat; rog inchiderea topicului
darktemplar is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -