Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI

Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 24-07-06, 13:08   #31
dragos2900
VW Driver

Stage 5
 
dragos2900's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,818
Member of:
[VW]
Default Re: Vand Dacia Cabrio an fab. 1989! - PROTOTIP - !!!

Quote:
Originally Posted by epY
Deocamdata nu are pret,astept oferte!
Ofer 100Ron plata pe loc!
dragos2900 is offline  
Old 25-07-06, 12:51   #32
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Vand Dacia Cabrio an fab. 1989! - PROTOTIP - !!!

si la 200km parcursi s-a apucat cineva sa o reconditioneze???... mie imi miroase a tzeapa
yknot is offline  
Old 26-07-06, 04:20   #33
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default Re: Vand Dacia Cabrio an fab. 1989! - PROTOTIP - !!!

mashina pot sa va spun ca EXISTA!!!....am vazut'o anu' trecut la R.A.R in Deva....dar nu mai shtiu exact cum aratau baietzii care erau cu mashina (erau 2 din cate tzin minte)....oricum ....mie mi'a placut ideea de dacie cabrio (mai ales dacia sport....am avut una cu motor dublucorp care RUPEA)
__________________
Totul pare mare atunci cand eshti mic.....
racing-syndicate.go.ro
Corbu` is offline  
Old 26-07-06, 09:17   #34
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Vand Dacia Cabrio an fab. 1989! - PROTOTIP - !!!

Quote:
Originally Posted by Corbu`
mashina pot sa va spun ca EXISTA!!!....am vazut'o anu' trecut la R.A.R in Deva....dar nu mai shtiu exact cum aratau baietzii care erau cu mashina (erau 2 din cate tzin minte)....oricum ....mie mi'a placut ideea de dacie cabrio (mai ales dacia sport....am avut una cu motor dublucorp care RUPEA)
ce rupea ?
59AFA is offline  
Old 26-07-06, 10:21   #35
Xender

Stage 4
 
Xender's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 212
Default Re: Vand Dacia Cabrio an fab. 1989! - PROTOTIP - !!!

Cu masina asta cred k si-a facut numai anti-reclama pe aici. Odata e din '71, odata din '89... La inceput era originala %, da are bord CN, faruri model dupa '96, cu doar 200 km in bord da a fost restaurata totusi.... Nu vreau eu sa-ti bag 'strambe' pe aici, da deja si-a facut lumea o parere..
Xender is offline  
Old 26-07-06, 17:07   #36
epY

Stage 4
 
epY's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 198
Default Re: Vand Dacia Cabrio an fab. 1989! - PROTOTIP - !!!

Quote:
Originally Posted by Xender
Cu masina asta cred k si-a facut numai anti-reclama pe aici. Odata e din '71, odata din '89... La inceput era originala %, da are bord CN, faruri model dupa '96, cu doar 200 km in bord da a fost restaurata totusi.... Nu vreau eu sa-ti bag 'strambe' pe aici, da deja si-a facut lumea o parere..
ai face bine sa nu te mai bagi in seama inutil !!!
epY is offline  
Old 26-07-06, 17:32   #37
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Vand Dacia Cabrio an fab. 1989! - PROTOTIP - !!!

Mai esti si obraznic pe deasupra...
 
Old 26-07-06, 17:53   #38
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Vand Dacia Cabrio an fab. 1989! - PROTOTIP - !!!

tind sa cred k distinsul epy e doar un pustiulica de 14-15 ani care nu are ce face
59AFA is offline  
Old 26-07-06, 18:22   #39
Sphynx

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 116
Default Re: Vand Dacia Cabrio an fab. 1989! - PROTOTIP - !!!

Quote:
Originally Posted by 59AFA
tind sa cred k distinsul epy e doar un pustiulica de 14-15 ani care nu are ce face
De abia acum ti-ai dat seama?
Sphynx is offline  
Old 26-07-06, 19:55   #40
MauS

Stage 5
 
MauS's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
[Anonymous Motorsport ]
Talking Re: Vand Dacia Cabrio an fab. 1989! - PROTOTIP - !!!

Quote:
Originally Posted by Sphynx
De abia acum ti-ai dat seama?

Lasati mai omul sa se afirme....

epy... ai nene un filmuletz cu tine langa masina, in care sa ne spui doua vorbe despre tine si despre cabriolet-ul tau dar vorbele alea sa fie pe bune? M-ar interesa masina.... dar te rog, sa fi cu buletinul in mana ... nu de alta dar ne-ai demonstra contrariul concluziilor trase despre tine din comportamentul tau mirobolant. si am vedea si noi ca nu ne-a dus de nas un pushtiulica de 14 - 15 ani. (cel putin asta speram)

Fara suparare...

Cred ca asta ar trebui sa faci ca sa mai obtii putina credibilitate pe forum.


Multumesc

Last edited by MauS; 26-07-06 at 19:58.
MauS is offline  
Old 26-07-06, 21:41   #41
epY

Stage 4
 
epY's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 198
Default Re: Vand Dacia Cabrio an fab. 1989! - PROTOTIP - !!!

Quote:
Originally Posted by MauS
Lasati mai omul sa se afirme....

epy... ai nene un filmuletz cu tine langa masina, in care sa ne spui doua vorbe despre tine si despre cabriolet-ul tau dar vorbele alea sa fie pe bune? M-ar interesa masina.... dar te rog, sa fi cu buletinul in mana ... nu de alta dar ne-ai demonstra contrariul concluziilor trase despre tine din comportamentul tau mirobolant. si am vedea si noi ca nu ne-a dus de nas un pushtiulica de 14 - 15 ani. (cel putin asta speram)

Fara suparare...

Cred ca asta ar trebui sa faci ca sa mai obtii putina credibilitate pe forum.


Multumesc
nu sunt un pustiulica de 14-15 ani asa cum zice-ti voi,am aproape 19 ani si sunt pe acest forum de vre-o 2 ani...citeste posturile de mai sus si apoi mai stam de vorba,mai repet o data ca masina nu este a mea,este al unui prieten,nu o vand eu ! ma rugat doar sa ii bag masina de vanzare pentru ca el nu prea stie ce este ala internet,am precizat mai sus ca a primit o oferta de vre-o 2 mii si ceva de euro...cine este interesat de oferta bine,cine nu tot bine,eu nu ma atac si nu ma intereseaza ceea ce zice-ti voi pentru ca nu este masina mea si prea putin imi pasa,deci cei care vor sa stea de vb cu proprietarul sa il sune la nr. 0740665096 si sa vorbeasca cu el,prea putin ma intereseaza pe mine impresia voastra despre mine,deci repet MASINA NU ESTE PROPRIETATEA MEA !!! cei care sunt interesati si vor mai multe detalii sa il sune si sa vb cu el,nu stiu prea multe despre aceasta masina,apropo,nu imi caut dusmani,eu sunt prieten cu toata lumea si nu sunt asa de suparacios ca altii poate ca daca eram si eu il locul vostru si ar fi postat cineva ceea ce am postat eu aici,poate si eu il luam putin la misto pe cel care facuse anuntul,in viitor sper sa ne intelegem bine si sa nu ma mai luati asa peste picior pentru ca acest anunt nu imi apartine decat virtual si ar fi mai bine sa considerati ca eu nu vorbesc in numele proprietarului.

Va multumesc !!!
__________________
Se numeste fratie,cine sta langa tine,cine imparte painea-n doua cu tine,cine are grija sa-ti fie bine!
epY is offline  
Old 28-07-06, 05:49   #42
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default Re: Vand Dacia Cabrio an fab. 1989! - PROTOTIP - !!!

Quote:
Originally Posted by 59AFA
ce rupea ?
dacia care am avut'o avea motoru pregatit pt raliu....a participat shi a fost cumparata de ai mei dupa cateva zile shi itzi zic eu ca daca o mai aveam umileam destule mashini de generatzie noua.....dar sa fi fost acelashi motor ( care consuma 20 lejer in afara)
Corbu` is offline  
Old 28-07-06, 12:33   #43
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Vand Dacia Cabrio an fab. 1989! - PROTOTIP - !!!

Quote:
Originally Posted by Corbu`
(mai ales dacia sport....am avut una cu motor dublucorp care RUPEA)
MOTOR DUBLUCORP ??? Da ce a facut ? Era V8 facut din 2 motoare de dacie taiate si sudate intre ele ???
Aaaaaa poate carburator Dublucorp ... asta e alta mancare de peste ... si dublucrorpul ala il papa o supernova pe 400m ... si de rupt ... am scris mai jos.

Quote:
Originally Posted by 59AFA
ce rupea ?
Rupea bucsile , pivotii , si husele de la scaune sa si le puna in cap sa nu il vada lumea.

Quote:
Originally Posted by Corbu`
dacia care am avut'o avea motoru pregatit pt raliu....a participat shi a fost cumparata de ai mei dupa cateva zile shi itzi zic eu ca daca o mai aveam umileam destule mashini de generatzie noua.....dar sa fi fost acelashi motor ( care consuma 20 lejer in afara)
Care generatie noua ? Din 1980 primavara ? I-a fa o statistica sa vezi ce motoare au mai iesit pe "piatza" ... nu vorbesc de motoarele "degeaba" ... si Dacia nu o sa faca niciodata pe 400 de m o masina Potenta ... ptr ca se situeaza intre masinile bune de dus la REMAT dupa 1 an de zile .
Si daca masina aia era pregatita ptr raliu , inseamna ca avea si ea un Roll-bar inauntru ... cine te lasa pe tine sa mergi cu ashas ceva prin oras ? Si cum ai luat RAR-ul cu asha ceva in masina ?
Sau era umblat doar la motor ...
O Dacie preparata ptr Raliu daca vrei sa vezi , este o NOVA Gri Sobolan , cu motor de 1.6 de Renault si aproape 200 de cai .. aia e dacie preparata ptr raliu VTM ... nu una care are pus un amarat de carburator dublucorp si consuma 20% si trage .... bashini !

fara suparare , dar nu mai scrietzi aici toate prostiile care va trec prin cap ca nu stiu cine va crede .. doar pustii aia de 13-14 ani care in afara de NFS si mai stiu eu ce jocuri nu stiu ... si ies din casa 1 data pe saptamana ...
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC

Last edited by X-Ray-Eyes; 28-07-06 at 12:36.
X-Ray-Eyes is offline  
Old 28-07-06, 22:31   #44
epY

Stage 4
 
epY's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 198
Default Re: Vand Dacia Cabrio an fab. 1989! - PROTOTIP - !!!

epY is offline  
Old 29-07-06, 00:22   #45
Cristi T
Renault Driver

Stage 5
 
Cristi T's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 486
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Vand Dacia Cabrio an fab. 1989! - PROTOTIP - !!!

intrebare dar sa numi sariti in cap daca nu ai voie cu roll bar cum a luat rusu rar-ul la porche ?
Cristi T is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -