Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI

Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-06, 14:56   #16
Iulixxx

Stage 4
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 260
Default Re: achizitzionare rover 75 -pareri

Quote:
Originally Posted by teddy
nu as da banii pe o masina de la o firma care nici nu mai exista. rover a fost desfiintat. nu au facut niciodata masini excelente (chiar daca au fost sub aripa BMW), din motivul asta se si devalorizeaza imediat.
teddy...cuvintele mele intocmai.Foarte adevarat.Ce e Roveru asa bun incat nu mia exista.Acum se numeste GM si e un pic mai ok.Frate aia de la Top Gear sunt Dumnezeii auto,Clarkson ala face emisiuni din '80 si ceva (le am pe calc).ce masina aveai tu in 80?ce masina aveam eu in 80?Pai vezi cam asta e ideea...hai sa renuntam un pic de a mai fi romani imbecili si ascultam dupa altii care sunt mult mai experimentati decat noi,si mult mai inteligenti in domeniu auto....Faptu ca tu ai Rover si te bati cu caramida in piept asta eun caz particular,darcu stie ce masina ai avut inainte de o lauzi asa pe asta,sincer nu ma intereseaza.Aici nu vb de masina ta...vb de Rover ca brand.mi-e sila iti spun istoria Rover ca tu ma iei cu ***uri de genu daca am avut Rover,nu am avut da crede-ma ca am condus ,si stiu ce vorbesc.
Iulixxx is offline   Reply With Quote
Old 27-06-06, 15:00   #17
Iulixxx

Stage 4
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 260
Default Re: achizitzionare rover 75 -pareri

Dooaamnee...acu vad...tu nici nu erai nascut in '80....uite cu cine ma contrazic eu.
HAi ca acu te iau eu la intrebari:la 20 de ani;
-cate masini zici ca ai avut?pe numele tau te rog....(iti zic eu niciuna...aia e a parintilor)
-cate masini ai condus pana acuma?(maxim 3 tipuri iti zic tot eu)
-cati km ai efectuat de cand ai permis?(nu ai 20.000km,iti garantez)

...si tu ma inveti pe mine cum e Roveru?

Last edited by Iulixxx; 27-06-06 at 15:04.
Iulixxx is offline   Reply With Quote
Old 27-06-06, 22:34   #18
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: achizitzionare rover 75 -pareri

iulixxx....nu vreau sa se creeze o atmosfera de scandal pe topicul asta ...datzi shi tu cu parerea ..lasai shi pe altzii sa spuna ce parere au....shi apropo ...am intrebat doar de modelul 75 din anul 2001 nu de brandul rover ...ma intereseaza doar informatzii despre acest model nu despre problemele generale ale marcii rover ...multzumesc
leonard is offline   Reply With Quote
Old 28-06-06, 12:25   #19
FlippE[R]75

Stage 3
 
FlippE[R]75's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 122
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: achizitzionare rover 75 -pareri

Iulixxx:
conduc de la 12 ani nu conteaza unde , nu conteaza in ce fel.
cu roverul am 48 de mii de km
roverul este pe numele meu
nu te intereseaza pe tine de unde am eu bani de rover (te roare invidia cumva?)
inainte de rover am avut un golf 3 tot pe numele meu - probleme ?
am condus: dacia 1310, solenza, matiz, tico , cielo, accent, avensis, megane 1 si 2, peugeot 406, golf 3,4,5, seat ibiza , seat leon , audi a3, audi a4, audi a6, audi a8, passat, bmw 316, 315, 525 , cherokee, pajero, cayenne, mg zt, zr, zs si alte cateva masini si eu cred ca nu sunt "imbecil" cum spui tu si pot sa-mi fac o parere. Asa ca din momentul asta declar discutia incheiata cu tine.


Hai sa nu-i stricam topicul omului. El a intrebat de r75 nu de r25 sau 46 sau 420 sau 620 sau altele. A intrebat strict de r75. Eu i-am raspuns ca posesor de r75 nu ca "auzitor". E decizia lui ce masina isi va lua. Eu atat am putut sa-i spun.
__________________
Just An Opinion :P
FlippE[R]75 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-06, 13:37   #20
Iulixxx

Stage 4
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 260
Default Re: achizitzionare rover 75 -pareri

ce-ai condus ma?BMW 315?
Iulixxx is offline   Reply With Quote
Old 28-06-06, 13:39   #21
Iulixxx

Stage 4
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 260
Default Re: achizitzionare rover 75 -pareri

auzi ia baga tu 3 poze una cu scan la talon,o copie de buletin si una cu mutra ta...nu te cred nici mort.Nu ma lua tu pe mine "cu te roade invidia" mai putzulache.
Iulixxx is offline   Reply With Quote
Old 28-06-06, 13:41   #22
alex_102

Stage 5
 
alex_102's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 483
Default Re: achizitzionare rover 75 -pareri

Quote:
Originally Posted by Iulixxx
auzi ia baga tu 3 poze una cu scan la talon,o copie de buletin si una cu mutra ta...nu te cred nici mort.Nu ma lua tu pe mine "cu te roade invidia" mai putzulache.

lol.. cum sa bage poze cu scan de talon.. pai cu atatea copii de pe actele lui treci masina pe numele tau )

bravo ma baiatule ) )
alex_102 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-06, 15:22   #23
FlippE[R]75

Stage 3
 
FlippE[R]75's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 122
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: achizitzionare rover 75 -pareri

@leonard: daca vrei sa te dai cu un 75 da-mi un pm si vedem cum facem sa te ajut


@iulixxx : daca tu esti un om in toata firea cum de pierzi timpu pe forum urmarind doar sa faci posturi fara nici o legatura? si in legatura cu putzulache ... ai grija cum vorbesti pentru ca pana una alta nu te-a atacat nimeni !

io zic sa lasi topicu asta in pace si sa-l lasi pe om sa afle opinii de la cei care au testat acest model , nu de la cei care au auzit despre el
FlippE[R]75 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-06, 15:29   #24
FlippE[R]75

Stage 3
 
FlippE[R]75's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 122
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: achizitzionare rover 75 -pareri

in loc de 315 am vrut sa zic 318 dar am batut gresit (scriu cu NumPad-ul)
FlippE[R]75 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-06, 15:34   #25
alex MG ZR 160

Stage 5
 
alex MG ZR 160's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,218
Default Re: achizitzionare rover 75 -pareri

tot ca posesor de rover masina este fiabiabila. motoarele de la Bmw nu au nici ele o problema. in schimb cele pe benzina nu sunt deloc bune.
doua probleme se remarca :
1. piese destul de scumpe (o masina scumpa la revizi )
2. unele piese la reprezentanta pot ajunge si dupa 4-5 luni sau niciodata.


Nu o poti compara cu un audi sau nici cu un bmw sunt altceva.


aprpopo pt cine a spus ca acum se numeste GM .esti prost informat GM este opel si alte firme. MG este cu tot altceva.
alex MG ZR 160 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-06, 15:38   #26
pesteimputit

Stage 5
 
pesteimputit's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,052
Default Re: achizitzionare rover 75 -pareri

garantez eu ca Flipper are R75 pe numele lui si ca masina aia e beton
pesteimputit is offline   Reply With Quote
Old 28-06-06, 15:42   #27
FlippE[R]75

Stage 3
 
FlippE[R]75's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 122
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: achizitzionare rover 75 -pareri

peste ... nu are rost sa garantezi ... el oricum nu o sa creada pentru ca el le stie pe toate
FlippE[R]75 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-13, 20:10   #28
adicrvmov

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 5
Default Re: achizitzionare rover 75 -pareri

am un rover din anul 2001 cdt si sunt foarte multumit in craiova sunt vro 5 masini din clasa asta inmatriculate am schimbat rulmentul de ambreaji si pompa de ambreaji la 200.000km sunt foarte multumit de ea si piesele sunt de calitate nu ca la wv si bmw am avut bmw 525d din 2009 lam dat deoarece nu ma simteam confortabil in aceasta serie desi am o firma de transport de 4 capete tractor si merg foarte des in dk cu acesta masina sunt tare multumit de ea si nu ma oboseste la drum ,desi fratele meu are wv pasat 2010 la vindut si sa luat si el un rover 75 cdt 2004 este foarte multumit si el de acesta maraca.
adicrvmov is offline   Reply With Quote
Old 13-07-13, 01:49   #29
dindi

Stock
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 1
Thumbs up Re: achizitzionare rover 75 -pareri

Te contrazic adicrvmov, mai este un Rover 75 din 2005 gri in Craiova si acela este al meu . Pentru cei ce vor sa isi achizitioneze o astfel de masina le recomand cu placere sa nu mai stea pe ganduri. Un singur minus - costul pieselor, insa fiabilitatea e pe masura.
dindi is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -