Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI

Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini

Reply
 
Thread Tools
Old 30-04-10, 00:03   #31
ALEXCATAI

Stage 2
 
ALEXCATAI's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 56
Default Re: / schimb Seat Leon Cupra 1.8T 4X4 330 cp

Quote:
Originally Posted by gelu_r View Post
Cu masina asta am mers acum 2 saptamani , a primit benzina de la mai multe benzinarii in decurs de o zii , pentru ca nu e tocmai o masina de zi cu zi , deci nu benzina era problema , nu soferul era problema.

problema era ca masina avea maxim 210 cai ,statea langa bertone , POATE IN TRECUT A FACUT M3 eu va zic cum se comporta acum 2 saptamani.

si cu rezistatul la 400 cai , rezista da , o zi doua , si dupa schimbi tot pe la motor si o iei de la capat inca 2 zile cu 400 cai , iar schimbi jumate de motor.

poti sa ceri cat vrei pe ea e problema ta , dar daca zici ca are 330 cai , arata un test dyno nu vorbii din trecut.
1 la mana...acum 2 saptamani masina era la mine deci minti..pot dovedi cu contractul.
2 la mana ..nu dau explicati persoanelor care stiu doar sa dea din gura. cine este interesat cu adevarat, astept sa ma contacteze si mergem impreuna si facem orice test.
__________________
Multumesc,

B-111-WUW
ALEXCATAI is offline   Reply With Quote
Old 02-05-10, 18:22   #32
FLV.gti

Stage 2
 
FLV.gti's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 40
Default Re: / schimb Seat Leon Cupra 1.8T 4X4 330 cp

....mah... ma tot zgaiesc de ceva vreme la ce debiteaza unii...
primo: daca tot dai din gura (taste) cauta o strada, treci mai intai pe la peco, pune cash-u jos si... vezi daca e asa cum zici.
secundo: am avut ocazia sa verific personal cam cat rezista internele nemtesti stock... CHIAR REZISTA!
tertzo: mai rau camp de batalie decat netu' n-am vazut de cand sunt; unde-s zilele alea cand orice afirmatie ducea ireversibil la pariu si cursa...?!
bafta multa... la tastat...
FLV.gti is offline   Reply With Quote
Old 02-05-10, 19:26   #33
babau88

Stage 5
 
babau88's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 559
Member of:
[MERCEDES]
[PORSCHE]
Default Re: / schimb Seat Leon Cupra 1.8T 4X4 330 cp

Quote:
Originally Posted by FLV.gti View Post
....mah... ma tot zgaiesc de ceva vreme la ce debiteaza unii...
primo: daca tot dai din gura (taste) cauta o strada, treci mai intai pe la peco, pune cash-u jos si... vezi daca e asa cum zici.
secundo: am avut ocazia sa verific personal cam cat rezista internele nemtesti stock... CHIAR REZISTA!
tertzo: mai rau camp de batalie decat netu' n-am vazut de cand sunt; unde-s zilele alea cand orice afirmatie ducea ireversibil la pariu si cursa...?!
bafta multa... la tastat...
Nu am vrut sa fac offtopic,dar daca tot insitatzi..ok , sa fie
deci ... sa fiu mai nesimtit putin :

Leonul asta VKR (vacar) la nr (sa stim despre ce e vb sa nu zici ca vb in necunostintza de cauza) l-am condus si eu si laurentiu si gelu si muuulti alti . deci stiu ce vorbesc .

Cati propietari exista pe carte intereseaza pe toata lumea !! s-a afirmat ca 3 (sunt 6 )

Nu exista o fisa dyno recenta care sa demonstreze super caii aia 330 . atat cer... o fisa recenta nu povesti !

Ce zici u pe strada va fi asa...
- nu am plecat bn
- nu i-am dat bn cu a doua
- ai plecat inaitea mea
- daca mai aveam 100m te faceam s.a.m.d
vesnica poveste

Rog un moderator sa stearga acest post daca deranjeaza. ms
__________________
Radare in Bucuresti si Ilfov
https://www.facebook.com/groups/radarebucuresti/

Last edited by babau88; 02-05-10 at 19:30.
babau88 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-10, 21:18   #34
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: / schimb Seat Leon Cupra 1.8T 4X4 330 cp

Quote:
Originally Posted by babau88 View Post
Nu am vrut sa fac offtopic,dar daca tot insitatzi..ok , sa fie
deci ... sa fiu mai nesimtit putin :

Leonul asta VKR (vacar) la nr (sa stim despre ce e vb sa nu zici ca vb in necunostintza de cauza) l-am condus si eu si laurentiu si gelu si muuulti alti . deci stiu ce vorbesc .

Cati propietari exista pe carte intereseaza pe toata lumea !! s-a afirmat ca 3 (sunt 6 )

Nu exista o fisa dyno recenta care sa demonstreze super caii aia 330 . atat cer... o fisa recenta nu povesti !

Ce zici u pe strada va fi asa...
- nu am plecat bn
- nu i-am dat bn cu a doua
- ai plecat inaitea mea
- daca mai aveam 100m te faceam s.a.m.d
vesnica poveste

Rog un moderator sa stearga acest post daca deranjeaza. ms
Sincer eu cred ca tu esti un mare Idi**alist ...chiar delirezi ....probabil un copil care nu isi permite nimik mai mult decat rahatul ala de ursulet de il ai la semnatura ...
Masina asta mai bine ca mine si Hard nu o stie nimeni .... iar de stat langa un bertone nu ar putea sta decat daca are 2 pistoane sparte ... 50% din ce e si acuma pe masina a fost pus de mine ... eu am fost al 2 propietar al masini in carte (primul a fost patronul de la autotehnica "reprezentanta WAG Bucuresti" e vorba de societatea lui)... eu am bgat enorm de multi bani in masina asta si pot sa spun ca este imposibil sa manance bataie de la un *** de bertone ... eu doar cu soft bateam OPC H de 240 hp ... In masina asta sunt o gramada de super piese ... numai piese de calitate .... are grupul spate de S3 (pleaca super daca stii sa pleci cu aceasta masina) ... are un super ambreaj (a costat cam 1000 euro ... ceramic) .... are bibine de S3 si tot ce mai e pus pe un S3 .... deci motorul era dus undeva pe la 250 Hp cad masia era la mine si s-a descurcat ff bine atuncea .... am obtinut locul 2 la o legala pierzand in finala cu Spedster .... am facut eu cu ia asa un E36 m3 care se descurca destul de bine cu M3 E46 .... dupa ce i-am dat masina lui HardW. el a continuat evolutia cu masina ... si a bagat fff multi bani in masina ... a reusit sa o duca mult mai sus decat era la mine ... la o legala a terminat la mustata cu un Audi R8 ... era filmulet si pe youtube ...
Sincer nu imi dau seama de ce masina schimba propietarii asa de repede ... la mine masina a stat cam un an si jumatate .... am dato pt ca vruiam tractiune spate (am regretat enorm aceasta masina) ... am vrut sa o iau cand a vanduto Hard ... dar am ezitat putin si cand m-am hotarat el o daduse ... masina nu stiu in ce stadiu este acuma ... dar cu siguranta nu are cum sa manance bataie de la un Bertone ... cred ca nici stok nu poate manca bataie de la un bertone ....
Se poate sa aiba probleme acuma .... dar sigur nu poate fi ceva grav ... in masina asta s-a investit fff multi bani ... are lucruri de calitate pe ia ... cel putin avea ...sincer imi pare rau cand o vad in stadiul asta .... chiar imi pare rau.
De consumat se poate sa consume mult (undeva in jur de 17-20 la forja) der e masina puternica ... un *** de urs cu motor de 2.5 consuma atata ... si e jaf pe langa asta.

Eu vreau decat sa stiu de ce vrei sa vinzi si tu masina asta? ... ce va face frate de nu o tineti nici unu mai mult de 1 luna .....
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-10, 21:38   #35
ALEXCATAI

Stage 2
 
ALEXCATAI's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 56
Default Re: / schimb Seat Leon Cupra 1.8T 4X4 330 cp

Salut Calimero2003
Sustin si cred ceea ce tu ai prezentat. Referitor la ceea ce scriu uni pusti despre aceasta masina sunt convins ca sunt mult pe dianfara.
O sa ma repet, masina functioneaza perfect din toate punctele de vedere.
Am luat aceeasta masina pentru ca am prins o combinatie perfecta.
Vreau sa dau masina pentru ca nu sunt genul de persoana pentru o masina atat de puternica.
Accept variante.
ALEXCATAI is offline   Reply With Quote
Old 02-05-10, 21:44   #36
ALEXCATAI

Stage 2
 
ALEXCATAI's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 56
Default Re: / schimb Seat Leon Cupra 1.8T 4X4 330 cp

Pentru Cash: 7,950 EUR
ALEXCATAI is offline   Reply With Quote
Old 03-05-10, 01:27   #37
babau88

Stage 5
 
babau88's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 559
Member of:
[MERCEDES]
[PORSCHE]
Default Re: / schimb Seat Leon Cupra 1.8T 4X4 330 cp

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
Sincer eu cred ca tu esti un mare Idi**alist ...chiar delirezi ....probabil un copil care nu isi permite nimik mai mult decat rahatul ala de ursulet de il ai la semnatura ...
Masina asta mai bine ca mine si Hard nu o stie nimeni .... iar de stat langa un bertone nu ar putea sta decat daca are 2 pistoane sparte ... 50% din ce e si acuma pe masina a fost pus de mine ... eu am fost al 2 propietar al masini in carte (primul a fost patronul de la autotehnica "reprezentanta WAG Bucuresti" e vorba de societatea lui)... eu am bgat enorm de multi bani in masina asta si pot sa spun ca este imposibil sa manance bataie de la un *** de bertone ... eu doar cu soft bateam OPC H de 240 hp ... In masina asta sunt o gramada de super piese ... numai piese de calitate .... are grupul spate de S3 (pleaca super daca stii sa pleci cu aceasta masina) ... are un super ambreaj (a costat cam 1000 euro ... ceramic) .... are bibine de S3 si tot ce mai e pus pe un S3 .... deci motorul era dus undeva pe la 250 Hp cad masia era la mine si s-a descurcat ff bine atuncea .... am obtinut locul 2 la o legala pierzand in finala cu Spedster .... am facut eu cu ia asa un E36 m3 care se descurca destul de bine cu M3 E46 .... dupa ce i-am dat masina lui HardW. el a continuat evolutia cu masina ... si a bagat fff multi bani in masina ... a reusit sa o duca mult mai sus decat era la mine ... la o legala a terminat la mustata cu un Audi R8 ... era filmulet si pe youtube ...
Sincer nu imi dau seama de ce masina schimba propietarii asa de repede ... la mine masina a stat cam un an si jumatate .... am dato pt ca vruiam tractiune spate (am regretat enorm aceasta masina) ... am vrut sa o iau cand a vanduto Hard ... dar am ezitat putin si cand m-am hotarat el o daduse ... masina nu stiu in ce stadiu este acuma ... dar cu siguranta nu are cum sa manance bataie de la un Bertone ... cred ca nici stok nu poate manca bataie de la un bertone ....
Se poate sa aiba probleme acuma .... dar sigur nu poate fi ceva grav ... in masina asta s-a investit fff multi bani ... are lucruri de calitate pe ia ... cel putin avea ...sincer imi pare rau cand o vad in stadiul asta .... chiar imi pare rau.
De consumat se poate sa consume mult (undeva in jur de 17-20 la forja) der e masina puternica ... un *** de urs cu motor de 2.5 consuma atata ... si e jaf pe langa asta.

Eu vreau decat sa stiu de ce vrei sa vinzi si tu masina asta? ... ce va face frate de nu o tineti nici unu mai mult de 1 luna .....
bn bn eu ma opresc aici, am sa continui pe PM asa e frumos,
spor la vanzare !
Ps: inca astept fisa dyno .. te costa 100 ron , dar cred ca ai facut-o deja si te-ai cam panicat
babau88 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 00:35   #38
JunKer_hP
Old School Cars

Stage 5
 
JunKer_hP's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,343
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: / schimb Seat Leon Cupra 1.8T 4X4 330 cp

schimb cu seat ibiza 1.2 2009 +diferenta de la mn?
JunKer_hP is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 13:30   #39
KoSmODaNiEl

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 88
Default Re: / schimb Seat Leon Cupra 1.8T 4X4 330 cp

Domnu' Calimero2003 , nu contesta nimeni puterea masinii acesteia , sunt masini identice si la 500 de cai , nu spune nimeni ca nu se poate , dar in ceea ce vorbesti si scri ca nu are cum sa stea langa bertone te inseli amarnic , un singur avantaj prezinta aceasta masina e 4x4 , deci plecare dupa loc este mult mai buna , aderenta este mai buna , dar nu spune ca nu sta langa bertone , gandeste-te doar ca are motor de 1.8 si turgina KKK 03 , iar Bertonele are motor de 2.0 si aceeasi turbina , chiar daca are tractiune fata , eu vorbesc in numele unui posesor de bertone si credema ca m-am jucat si eu si cu seat leon cupra modelul acesta si cu golf 4 GTI care este aproximativ la fel , deci parerea mea e sa numai ridici masina in slavi ca nu este vre-un Porsche sau BMW si sincer ma indoi de ce zici cu R8 si cu M3 , nu de alta dar am condus R8 si l-am vazut si in actiune cu m3 , deci mie nu prea imi vine a crede unele lucruri .

Nu postez aiurea ca sa ma aflu in treaba dar sincer nu e frumos sa zici anumite lucruri ca e bomba masina ca face ca drege si dupa cum a spus si @babau88 se asteapta o fise de dyno , oricum nu e cv sigur nici aia dar e ceva apropiat de realitate.
KoSmODaNiEl is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 15:46   #40
Ciosmi

Stage 5
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 758
Member of:
[SEAT]
Default Re: / schimb Seat Leon Cupra 1.8T 4X4 330 cp

Daca iti posteaza fisa dyno o cumperi? normal ar fi sa da,ca este un topic de vanzare.
Masina nu mai are KKKKKKKKKKKk03 =))
G4 gti (daca vorbim de cel cu 150hp) e net inferior,nici macar "aprox la fel" cu leon top sport de 180 cai.
P.S 1. De cand BMW este o marca de referinta?
P.S 2. Eu scot la inaintare o Cupra 1p de 240 cai ca sa va rezolv mitul cailor.Daca ma face,inseamna ca e peste bertone turbo(cum il tot ridicati voi in slavi) de unde rezulta ca il veti cumpara daca tot sunteti asa curiosi!corect?Daca nu ma face,inseamna ca nu merge ca atunci cand era la hardw si il veti lasa in pace sa isi vanda masina linistit..
Fair enough?
Astept pm de la proprietar.

Last edited by Ciosmi; 06-05-10 at 15:49.
Ciosmi is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 18:12   #41
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: / schimb Seat Leon Cupra 1.8T 4X4 330 cp

Quote:
Originally Posted by KoSmODaNiEl View Post
Domnu' Calimero2003 , nu contesta nimeni puterea masinii acesteia , sunt masini identice si la 500 de cai , nu spune nimeni ca nu se poate , dar in ceea ce vorbesti si scri ca nu are cum sa stea langa bertone te inseli amarnic , un singur avantaj prezinta aceasta masina e 4x4 , deci plecare dupa loc este mult mai buna , aderenta este mai buna , dar nu spune ca nu sta langa bertone , gandeste-te doar ca are motor de 1.8 si turgina KKK 03 , iar Bertonele are motor de 2.0 si aceeasi turbina , chiar daca are tractiune fata , eu vorbesc in numele unui posesor de bertone si credema ca m-am jucat si eu si cu seat leon cupra modelul acesta si cu golf 4 GTI care este aproximativ la fel , deci parerea mea e sa numai ridici masina in slavi ca nu este vre-un Porsche sau BMW si sincer ma indoi de ce zici cu R8 si cu M3 , nu de alta dar am condus R8 si l-am vazut si in actiune cu m3 , deci mie nu prea imi vine a crede unele lucruri .

Nu postez aiurea ca sa ma aflu in treaba dar sincer nu e frumos sa zici anumite lucruri ca e bomba masina ca face ca drege si dupa cum a spus si @babau88 se asteapta o fise de dyno , oricum nu e cv sigur nici aia dar e ceva apropiat de realitate.
Bertonele este jalnic ca masina (ma refer la cum trage motorul de 2.0 T) .... nu are rost sa intru in polemica cu tine ... eu stiu ce putea aceasta masina la mine ... am vazut ce putea cand era la Hardw ... asa ca nu are rost sa vb cu tine ....
P.S. - uite filmuletul cu R8 in legala de la Cluj de anul trecut .... https://www.youtube.com/watch?v=BzJGFAlDqds
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 18:47   #42
catalin266

Stage 5
 
catalin266's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 324
Default Re: / schimb Seat Leon Cupra 1.8T 4X4 330 cp

leonul e cu xenon si e facut cam la jumate de aripa , deci se tine dupa r8.
catalin266 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 18:51   #43
KoSmODaNiEl

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 88
Default Re: / schimb Seat Leon Cupra 1.8T 4X4 330 cp

Prietene deja aberezi , vad ca tu le sti pe toate leonul e cel mai tare bravo ma bucur de ceea ce zici , dar pacat ca nu gandesti logic , am mai explicat mai sus care sunt diferentele intre leon si bertone stock , dar ce sa mai zici acum leonul e cea mai tare masina
KoSmODaNiEl is offline   Reply With Quote
Old 07-05-10, 09:00   #44
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: / schimb Seat Leon Cupra 1.8T 4X4 330 cp

Quote:
Originally Posted by KoSmODaNiEl View Post
Prietene deja aberezi , vad ca tu le sti pe toate leonul e cel mai tare bravo ma bucur de ceea ce zici , dar pacat ca nu gandesti logic , am mai explicat mai sus care sunt diferentele intre leon si bertone stock , dar ce sa mai zici acum leonul e cea mai tare masina
Dute si cumpara Bertonele ala de 300 hp si dupaia vino sa te dai cu baiatul asta.... eu nu am vazut niciodata un opel fioros .... cel putin nu la noi .... deci nu ma da pe spate marca opel in ceace tine performantele motoarelor sale.... au reusit sa scoata din motor de 2000 + turbo = 200 hp ... cam cat au scos cei de la Honda din Civic fara turbo .....
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-10, 10:11   #45
alexclipea

Stage 4
 
alexclipea's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 192
Default Re: / schimb Seat Leon Cupra 1.8T 4X4 330 cp

nu mai vorbiti aiurea de masina omului..daca nu sunteti interesati,nu inteleg de ce tot umpleti topicul de tampenii.cine are "masina" sa se ia la intrecere cu el sa vada ce poate.bafta la vanzare
alexclipea is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -