Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 17-05-08, 23:58   #1
georgeopel

Stage 5
 
georgeopel's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 392
Member of:
[Toyota]
Default toyota corolla 1,3...turbo?

sal...tocmai mi-am achizitionat o toyota corolla direct de la mama ei,un model destul de rar,1,3 din 2000....
deci...vreau neaparat sa ii pun turbo si stiu ca exista chituri ptr ea da ptr motoarele de 1,6 si 1,8l...
trebuie sa ii schimb pistoanele?
daca aveti idee despre vreo firma care ar putea sa imi monteze si sa imi procure astfel de chit,va rog sa imi ziceti ptr ca nu vreau sa schimb motorul!!!
__________________
georgeopel is offline   Reply With Quote
Old 18-05-08, 22:17   #2
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: toyota corolla 1,3...turbo?

Quote:
Originally Posted by georgeopel View Post
sal...tocmai mi-am achizitionat o toyota corolla direct de la mama ei,un model destul de rar,1,3 din 2000....
deci...vreau neaparat sa ii pun turbo si stiu ca exista chituri ptr ea da ptr motoarele de 1,6 si 1,8l...
trebuie sa ii schimb pistoanele?
daca aveti idee despre vreo firma care ar putea sa imi monteze si sa imi procure astfel de chit,va rog sa imi ziceti ptr ca nu vreau sa schimb motorul!!!
e mai rentabil sa schimbi motorul decat sa pui turbo pe 1,3..nu o sa fii multumit de rezultate ..gandeste-te ca o sa bagi ~4000 euro in el si nu o sa scoti foarte multi cai si sa o tii totusi fiabila.. pune-i un motor mai mare si vezi dupa aia
sebaaa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -