Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 18-01-08, 15:31   #1
Bogdanho

Stage 1
 
Bogdanho's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 21
Member of:
[VW]
Default Golf IV idei si sugestii !

Tocmai mi-am cumparat si eu un VW Golf 4 si mam gandit ca sunt multi dintre voi cu experienta in tunning si accesorii pentru aceasta masina...Cei care au asemenea masini tunate sau vor sa le tuneze ii rog sa posteze cu/fara poze.Astept propuneri si sugestii din partea voastra.Va multumesc!
Bogdanho is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 13:06   #2
sorin gti power

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 6,330
Default Re: Golf IV idei si sugestii !

Quote:
Originally Posted by Bogdanho View Post
Tocmai mi-am cumparat si eu un VW Golf 4 si mam gandit ca sunt multi dintre voi cu experienta in tunning si accesorii pentru aceasta masina...Cei care au asemenea masini tunate sau vor sa le tuneze ii rog sa posteze cu/fara poze.Astept propuneri si sugestii din partea voastra.Va multumesc!
Prezinta si tu masina sa stim si noi ce motor are si ce dotari........si dak vrei sa ii faci modificari pune bara de r32 praguri de r32 si modifica plasticul de la bara spate si gata exterior zic eu......dar acum depinde si ce iti place si tie..sal
sorin gti power is offline   Reply With Quote
Old 21-01-08, 21:18   #3
Bogdanho

Stage 1
 
Bogdanho's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 21
Member of:
[VW]
Default Re: Golf IV idei si sugestii !

E golf de 1.9 diesel sdi...ma intereseaza cum as putea mari puterea motorului...cip,kit turbo etc...
Bogdanho is offline   Reply With Quote
Old 30-01-08, 22:33   #4
DaNy>DmN

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 455
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Golf IV idei si sugestii !

Decat sa pui kit turbo pe motor sdi , mai bine cumperi un 1.9 tdi(+anexe) si iesi si mai ieftin...
DaNy>DmN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -