Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 06-10-07, 04:36   #1
B85YCS

Stage 2
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 47
Question Un inceput mic pt un vis frumos :D

Salutare, sunt mai nou pe acest forum (cred ca am 3 zile de cand tot intru pe el - am userul de mai demult dar nu am intrat), si imi petrec noptile in sir citind ce si cum ar fii mai bine pt o masina...
Pt inceput as dori si eu cateva pareri, legat de masina mea care vreau sa o "tunez" treptat dar nu stiu cu ce sa incep si de unde sa o iau )
As vrea ca cei care isi dau cu parerile sa spuna si locurile unde pot face acele tunninguri (de ex as incepe cu chip, dar nu am nici cea mai vaga idee unde anume ar fii bine sa fac, deoarece f multi au in diferite locuri, unii se vaita, altii sunt multumiti, unii spun ca acolo e mai bine dincolo si mai bine... etc)
Deocamdata nu am nimic la ea, e din fabrica, mai putin jantele (Oz racing) si suspensiile sport (amortizoarele sunt cele din fabrica, care au cedat din cauza arcurilor tari - prostia proprietarului de dinainte)

Astept opinii, parereri si nu in ultimul rand sfaturi.
Nu vreau pers care fac pe desteptii... doar cei care ma pot invata de bine

P.S: Opel Vectra B '98 - Caravan - 1.8 16V

Va multumesc
B85YCS is offline   Reply With Quote
Old 10-10-07, 05:15   #2
B85YCS

Stage 2
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 47
Default Re: Un inceput mic pt un vis frumos :D

rog un moderator sa inchida/stearga acest thread. Am aflat tot ce vroiam din alte locuri tx anyway...
B85YCS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -