Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-12-14, 00:43   #16
magicmotorsport

Stage 2
 
magicmotorsport's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 34
Default Re: Curiozitate personala

Quote:
Originally Posted by tzatzichi View Post
Din ce se gandesc unii sa faca bani... ))))
Buna seara, sunt acuma la un curs in afara Italiei si nu am putut urmari discutia. Despre ce anume vorbesti? Tu crezi ca noi avem nevoie de cei cativa banuti pe care ii platesti tu ca sa inveti ceva?! Daca vrei sa vii ok, daca nu iarasi ok. Nu voi continua discutia cu tine pentru ca nu vad sensul ei. Iti spun doar ca ne confuzi... O seara placuta!
magicmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 10-12-14, 00:50   #17
magicmotorsport

Stage 2
 
magicmotorsport's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 34
Default Re: Curiozitate personala

Quote:
Originally Posted by bitnet View Post
Chiar nu vad unde este problema daca incerci sa impartasesti cu altii din experienta acumulata in ore, zile, ani de studiu si cercetare, contra unei sume de bani. Cred ca banii castigati de pe urma cursului asta nu vor acoperi toate cheltuielile, si, de fapt, nici macar nu este asta scopul, ci, cred eu, mai degraba promovarea sculelor de tuning produse de Magicmotorsport. Si nici asta nu e cu pacat pt ca ceea ce vand isi merita toti banii.
Deci eu am inteles ca in Romania nu sunt bani asa de cursuri dar se pot face si cu bani putini. Experienta este de ani de zile si se vorbeste pe langa promovarea sculelor care este adevarat o facem si de niste notiuni de baza legate de calculatoare si cutii de viteza (nivelul cursului este 1 ma repet iar). Caut sa nu intru in detalii tehnice aici deoarece banuiesc ca multi nu inteleg despre ce anume este vorba si sincer imi doresc sa fiu inteles de toti. Iti multumesc frumos pentru apreciere si banuiesc ca esti actualizat cu toate noile noastre updaturi sa le spun asa.
magicmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 10-12-14, 00:52   #18
magicmotorsport

Stage 2
 
magicmotorsport's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 34
Default Re: Curiozitate personala

Quote:
Originally Posted by Nemilosu View Post
Lasa-i Ginele in pace. Ce stii tu ?
Nu mai bine sparg ei cateva motoare pana sa isi dea seama ce si cum in loc sa plateasca o suma modica sa afle una alta ?
Nici o problema... unii strica altii repara... asa au de munca si profesionisti
magicmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 10-12-14, 01:01   #19
magicmotorsport

Stage 2
 
magicmotorsport's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 34
Default Re: Curiozitate personala

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Foarte frumos o alta alternativa pentru sculele de tuning mai bine spus de citire scriere a softului in ecu.
Acum depinde si de preturi dar nu par sa fie foarte ieftine si abonamentul nu e chiar ieftin.
Concurenta intoadeauna produce progres stiintific, noi nu avem frica de ea. Legat de preturi cand spui acest lucru tu compari cu alte firme, foarte bine acuma depinde ce firme si ce anume protocoale au pe sculele lor. Eu personal mereu am spus si voi spune fiecare stie cel mai bine ce masini sunt in zona unde ei lucreaza si stiu implicit pe ce anume sa se bazeze. Daca alte firme te ajuta indeajuns pe ceea ce ai nevoie, bravo foarte bine ma bucur pt tine, insa un sfat.. in genul acesta de activitate e bine sa fii f deschis la totul.. altfel ramai in urma, mai ales la nou. Am observat din postari ca esti un mare tuner in Romania, felicitarile mele personale mereu am admirat si voi admira personele de valoare insa o intrebare am... BMW seria F o faci?
magicmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 10-12-14, 01:05   #20
magicmotorsport

Stage 2
 
magicmotorsport's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 34
Default Re: Curiozitate personala

Quote:
Originally Posted by bitnet View Post
Raportul calitate-pret este unul foarte bun. Abonamentul este si el mai mic decat la CMD sau Dimsport.
Multumesc frumos pentru apreciere. Banuiesc ca toti au asistenta nelimitata si ofera si 3 servicii gratuite in fiecare luna gen: dpf-off, egr-off, immo-off sau hot start problem. Ma rog intram in alte discursuri si nu vreau. Multumesc din nou!
magicmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 10-12-14, 01:10   #21
magicmotorsport

Stage 2
 
magicmotorsport's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 34
Default Re: Curiozitate personala

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Asta nu poate decat sa fie un atu pentru ei, iar daca si acopera o arie mai larga de modele e perfect si sa nu uitam ca si CMD a plecat tot din Italia la inceput iar acum e firma Elvetiana.
Cu cat sunt mai multe cu atat mai bine, concurenta e benefica, pentru ca sunt prea putini in domeniu, aporoape ca se putea vorbi de monopol, 4-5 firme de profil sunt mult prea putine la o piata asa de mare.

O firma mare a plecat din Italia din cauza fiscalitatii statului italian dar sediul si restul sunt tot in Italia. De acord Sebastian cu tine concurenta cum am mai spus inseamna progress si asta este foarte bine pentru cei ce fac activitate de tuning si altele. Monopol, hmmm asta e greu de spus cred eu. De acord cu tine ca sunt putine dar daca nu sunt mai multe ce putem face? si nici nu vor fi. E greu sa mai inventezi roata acuma.
magicmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 10-12-14, 01:13   #22
magicmotorsport

Stage 2
 
magicmotorsport's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 34
Default Re: Curiozitate personala

Imi cer scuze ca nu am raspuns pana acuma sunt plecat din Italia momentan si voi cauta sa tin pasul discutiei cu voi asa cand pot. Cand voi veni in tara vom discuta si la telefon voi scrie numarul meu de mobil pe care il voi aveea. O seara placuta, domnilor!

With kind regards,
Valeriu Dragan.
magicmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 10-12-14, 08:34   #23
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Curiozitate personala

Ar fi interesanta o intalnire si o discutie cand reveniti in tara.
Poate si un pachet promotional pentru Romania... ramane de discutat.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 12-12-14, 09:48   #24
magicmotorsport

Stage 2
 
magicmotorsport's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 34
Default Re: Curiozitate personala

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Ar fi interesanta o intalnire si o discutie cand reveniti in tara.
Poate si un pachet promotional pentru Romania... ramane de discutat.
Putem discuta la telefon din pacate timpul meu este foarte limitat in tara cand voi veni si ma voi intalni doar cu un singur client al nostru caruia i-am promis deja de asta vara ca ne vom vedea. Oricum putem discuta nu este nici o problema.

With kind regards,
Valeriu Dragan
magicmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 12-12-14, 20:49   #25
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Curiozitate personala

Ei daca vrei sa te vezi doar cu Bitnet ... tu stii mai bine.
Oricum ramanem in contact.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 13-12-14, 10:37   #26
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Curiozitate personala

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Ei daca vrei sa te vezi doar cu Bitnet ... tu stii mai bine.
Oricum ramanem in contact.
Pai si eu nu stiu nimic?! Nu, nu cu mine se intalneste, nici nu ne cunoastem, sunt client Magicmotorsport doar incepand de astazi.
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 13-12-14, 11:54   #27
magicmotorsport

Stage 2
 
magicmotorsport's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 34
Default Re: Curiozitate personala

eee ... ma intalnesc cu domnul ...... nu conteaza cum il cheama si sincer dupa numele voastre pe forum habar nu am cum va numiti in realitate. Eu lucrez la firma italiana in departamentul tehnic si normal nu avem voie sa ne intalnim cu clientii insa pentru el fac o exceptie.
Week-end placut la toti!
With kind regards,
Valeriu Dragan
magicmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 13-12-14, 20:06   #28
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Curiozitate personala

Ai dreptate eu folosesc numele meu mic Sebastian, cand nu folosesc clone.
E de bun augur ca esti aici pe forum si ne dai relatii despre produsele firmei la care lucrezi.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 14-12-14, 09:32   #29
magicmotorsport

Stage 2
 
magicmotorsport's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 34
Default Re: Curiozitate personala

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Ai dreptate eu folosesc numele meu mic Sebastian, cand nu folosesc clone.
E de bun augur ca esti aici pe forum si ne dai relatii despre produsele firmei la care lucrezi.
Da merci deci eu vorbesc doar pe forumul asta pentru ca nu am timp pt altele si o fac nu pt vanzari, pentru ca eu nu castig nimica din ele, o fac pentru ca am vazut ca in Romania chiar sunt cativa baieti interesati de lumea asta. Oricum aici pot raspunde la tot felul de intrebari. Si astept inca emailul de la domnisoara Mihaela ca sa vedem ce si cum facem ca sa fie totul frumos si pe forumul acesta.

O zi buna!
magicmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 14-12-14, 17:26   #30
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Curiozitate personala

Ai grija cui dati posibilitatea de a va reprezenta in Romania, pentru ca sunt orgolii mari si unii nu mai cumpara daca e reprezentant unul pe care ei nu-l inghit. Va puteti exclude din lista de optiuni a unor potentiali clienti, chir daca unii aragta ca au un portofoliu mare si ca ei pot vinde si au mai vandut...
E de preferat sa vindeti direct, asta ca un sfat, alegerea va apartine.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -