Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 25-08-05, 13:13   #1
turbodanny

Stock
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1
Default ce pot scoate dintr-o dacie nova gt ?

salut baieti... am si eu o dacie nova gt si as vrea sa ma apuc sa o schimb nitel... adica si estetic dar si la motor.. cu precizarea ca prima prioritate e motorul... ce pot eu sa scot din dacia asta cu ajutorul service-ului lu` tata? la motor ce pot sa ii fac... orice imi ridica puterea nitel.. cand o sa fie sa ma apuc de exterior o sa cer niste linkuri sau firme ceva... dar la motor ce pot eu sa fac...
stiu ca probabil s-a mai discutat asa ceva.. dar va rog sa ma ajutati ca vreau si eu sa am toate la un loc..
masina acum e la rk... am dat tot jos de pe ea si ii fac o antifonare zdravana... remediez eventuale probleme.. si bineinteles motorul.. asa ca veniti cu idei
va multumesc si astept sfaturile voastre...
turbodanny is offline   Reply With Quote
Old 25-08-05, 13:46   #2
the_mav

Stage 5
 
the_mav's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 599
Default

e foarte simplu... mai ales pt mashina ta: vb cu SGM si cu Lucian...bani sa ai, timp cat cuprinde si garantat o sa scoti ceva frumos...
the_mav is offline   Reply With Quote
Old 26-08-05, 00:17   #3
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default

Poti duce motorul aspirat,cel original, de 1557 in 110-120 CP. Operatia te costa 1000-1500E maxim, in asta intrand si piesele pt reconditionarea motorului. Te-ai razgandit?
UniculSGM is offline   Reply With Quote
Old 29-09-05, 11:37   #4
alex_night77

Stage 2
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 54
Default haha!

eu nu mash razgandi...mai ales ca taicasu' are service...adica si bani
nu zic bine?si..inca ceva...si miemiar placea sa am o dacie 1310 sport...scuzatima daca greshesc la cifre.sa am o dacie dintrasta...sa o fac ceva in stilu' American muscle ...si cand sunt la semafor un BMW 318,ala se uita in scarba la mene..eu ii fac semn sa tragem o liniutza..el tot cu greatza sa accepte..iar la urmatorul semafor sa isi planga in pumni.nu ar fi frumos?????
alex_night77 is offline   Reply With Quote
Old 29-09-05, 20:45   #5
scorpio GL

Stage 5
 
scorpio GL's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,652
Default

Vise taica , vise......
scorpio GL is offline   Reply With Quote
Old 30-09-05, 03:29   #6
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default

pt unii vise, pt unii realitate. fii linistit
UniculSGM is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -