Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-02-12, 19:07   #16
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: VAG 1.8T LAUNCH CONTROL & NO LIFT SHIFT- functii implementate in ECU OEM

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
Si daca conditiile de aderenta se schimba ? gen , eu l-am setat pe al meu acasa la o anumte turatie si o anumita viteza disengage si mergea ok dar cand am ajuns la tulcea , cand incercam sa plec era asa de multa aderenta ca imi dadea masina in nas.
Este ok daca il poti seta pe moment. Altfel e mai greu. Oricum cel mai bun l/c e piciorul :P
se poate seta atat turatia cat si viteza.cat despre faptul ca cel mai bun LC este piciorul te contrazic.poate este valabil la o masina aspirata , care nu are nici foarte multa putere.indiferent cat de bun ar fi piciorul tau nu cred ca reuseste sa faca 0.5-0.7bar presiune in turbo.la o masina echipata cu o turbina mare este absolut necesar un LC.
sa nu mai vb de NLS care te scuteste de stresul schimbatului treptelor cu pedala apasata la maxim!
__________________
www.Powertechperformance.ro
razvanxx is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -