Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 25-01-07, 23:47   #91
passat 1.8T

 
passat 1.8T's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 205
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: filtru sport-intrebare

Quote:
Originally Posted by sco211 View Post
deci io sunt anu 4 la electronica in Pitesti.
si sunt perfect de acord cu tine Eagleee.
nu invat io la fac de mecanica, dar si la mine se aplica aceleasi reguli.
cand am vb cu profesorii, au raspuns ca 'tehnologia e scumpa'...
pm ... in momentul asta nu vreau decat sa termini fac, in orice fel.
pasiunea e pasiune, si asta o devedesti cand iei de ex o dacie si ii pui vrand nevrand(saraca) 1.8inj monopunct d p mk2.
daca alteva nu t duce buzunaru...tot e bine.
daca traiam in anglia si eram s shmecher, in nici un caz nu imi luam passat 1.8T ca sa il modific. slab. e ceva de genu sa impacam si capra si varza.
maker daca era audi quattro...tot era o diferenta...
multumesc pt incurajare, alexjackal...
se pare c-a esti complexat de "s shmecher". auzi intra la eloctronice si exprimate pe acolo!!!!!!!!!!! poate asa ai mai mult succes...
passat 1.8T is offline   Reply With Quote
Old 25-01-07, 23:52   #92
passat 1.8T

 
passat 1.8T's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 205
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: filtru sport-intrebare

[QUOTE=alexjackal;711421]passat razi cam mult de oameni care se straduiesc sa invete dintr-o carte de specialitate ce poate tu doar ai invatat din auzite si ai inteles dupa ureche asta daca nu esti inginer auto ????? si ai trecut prin ce trece sco211 si sper ca atunci cand ai fost in locul lui era unu care sa zica ca il plictisesti......

bafta mult sco211 un proiect indraznet[/
Care muzica se vine cel mai bine in romania ???????
passat 1.8T is offline   Reply With Quote
Old 26-01-07, 00:12   #93
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: filtru sport-intrebare

=))
spre deosebire de tine nu vreau sa ma remarc cu nimic special...pur si simplu vreau sa invat.
complexat...nu vad d c...
daca tu le-ai invatat p toate si ai ajuns sa nu mai ai c invata, treaba ta. dar parca plecasei...
nu t baga nimeni in seama in alta parte?
c treaba are muzica cu c vb noi aici...?
p are alt gust intr-un bmw??
sau in anglia, in cazul tau...
__________________
sco211 is offline   Reply With Quote
Old 26-01-07, 01:40   #94
Eagleee

Stage 5
 
Eagleee's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 640
Default Re: filtru sport-intrebare

Passatule...cu 1.8T, coboare de pa calul mare, nu insemna mult unde lucrezi (poate maturi la Lotus...poate esti sef, nu stim)
Dar ce este cerc ca nu aduci argumente, ci sentimente, si prosti ca genul unui copil de 10 ani...argumenteaza ce vrei sa zici si atuncea iti dam dreptate.
Daca nu faci asta...ramai un singur bagator de sema, care are o poza in avar despre un Passat si scrie ca are 31 ani...asta nu dovedeste ca esti pe masura sa ne contrazici...sau mau mult sa ai pareri despre noi

Eu in general am probleme cu scrisul...ma rog, multi cred ca sunt un pusti, eu vin cu argumente de jumat de pagine si se schimba felul cum se uit alti la mine...
Cred ca si tie este loc, jumat de pagina...dar numai argumente sa aduci, nu sentimente, pareri...cunostintele tale sa fie 100%
Eagleee is offline   Reply With Quote
Old 26-01-07, 02:22   #95
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: filtru sport-intrebare

stai linistit...ca lucreaza la linie...probabil de ansamblare.
acelasi lucru fac unii fara facultate la mine la Pitesti la DLR...cablaje de bmw.
mare chestie.
ia deschide matale un thread si zii c ai facut la masina...ar fii mai corect, si poate asa ai castiga un pic de respect.


eagleee...nu cont cum scrii atata timp cat se intelege ce scrii...io iti zica ca totdeauna am inteles tot.:P
sco211 is offline   Reply With Quote
Old 26-01-07, 18:55   #96
passat 1.8T

 
passat 1.8T's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 205
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: filtru sport-intrebare

Quote:
Originally Posted by sco211 View Post
stai linistit...ca lucreaza la linie...probabil de ansamblare.
acelasi lucru fac unii fara facultate la mine la Pitesti la DLR...cablaje de bmw.
mare chestie.
ia deschide matale un thread si zii c ai facut la masina...ar fii mai corect, si poate asa ai castiga un pic de respect.


eagleee...nu cont cum scrii atata timp cat se intelege ce scrii...io iti zica ca totdeauna am inteles tot.:P
ti am spuns ai un complex te crezi destept!!!!!! nu trebe sa faci o facultate sa faci ceva in viata. se mai uita lumea pe aici si vede ce ai scris ,as dau seama ce tare esti tu cu facultate. ha ha ha. daca citesti si INTELEGI ce ma scris de la inceput poate ai intelege ceva.... si intrabarea despre muzica am vazut e prea mult pt. tine sa o intelegi!!!!!!!! nu are rost sa mi bat capul cu voi ,am vazut vreti sa invatati , dar nu vreti sa intelegeti.
da exista un thread la vw masina mea. asta e romanul am mai zis ai place o contra de sa fie el mai destept.
se pare ca nu exista stop aici la acest subiect , voi tot timpul ve ti avea ceva de spus............
salutare
dan
passat 1.8T is offline   Reply With Quote
Old 26-01-07, 19:35   #97
Eagleee

Stage 5
 
Eagleee's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 640
Default Re: filtru sport-intrebare

Cred ca este normal sa zicem ceva cand tu nu zici nimic...
ce zici este: bla bla...muzica...bla bla...stiu mai bine dacat voi...bla bla...ce aveti cu mine...bla bla...si pot continua.
Daca crezi ca esti om serios...dovedeste.

Aia nu e problema noasta ca tu probabil nu ai facut facultate...e problema ta.
Eagleee is offline   Reply With Quote
Old 26-01-07, 20:08   #98
passat 1.8T

 
passat 1.8T's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 205
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: filtru sport-intrebare

am crezut ca intelegi ceva dupa ce mi ai dat mesaj pe privat si ti ma spus ce am zis , dar de unde nimic , tot aia faci !!!!! m-am referit cine vede ce sa scris mai sus crede c-a voi de aveti fac. sunteti destepti !!!! cica !!!!! he he he toti suntem la fel si cu si fara asta tre sa intelegeti voi.... deja e prea mult sa ma mai pun la minte voastra scurta , si cu terorie multa . dar vad c-a va place , pai o tinem tot asa......
salutare
passat 1.8T is offline   Reply With Quote
Old 26-01-07, 20:09   #99
passat 1.8T

 
passat 1.8T's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 205
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: filtru sport-intrebare

hai sa vad cat de repede raspunzi , deschide carte si copiaza ..... he he he
passat 1.8T is offline   Reply With Quote
Old 26-01-07, 21:44   #100
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: filtru sport-intrebare

cel complexat esti tu, ca probabil t ajuta daca aveai asa zisa facultate degeaba facuta...
daca tot zici ca ma laud cu fac facuta si ma cred destept, dc nu dai un citat, ca se pare ca nu sunt atat de destept incat sa imi dau seama singur.
te sfatuiesc sa recitesti, ca unele lucruri nu au sens: 'ti am spuns ai un complex te crezi destept!!!!!! nu trebe sa faci o facultate sa faci ceva in viata. se mai uita lumea pe aici si vede ce ai scris ,as dau seama ce tare esti tu cu facultate. ha ha ha. daca citesti si INTELEGI ce ma scris de la inceput poate ai intelege ceva.... si intrabarea despre muzica am vazut e prea mult pt. tine sa o intelegi!!!!!!!! nu are rost sa mi bat capul cu voi'...clar nu?
de parca u nu ai fii roman, sau asta crezi?
daca tot nu n suporti , d c n tot bagi in seama? daca romanul e asa cum e, d c intri p un forum romanesc?
sco211 is offline   Reply With Quote
Old 27-01-07, 00:37   #101
passat 1.8T

 
passat 1.8T's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 205
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: filtru sport-intrebare

poate asa te mai destepti tranzistor!!!!! pai cum sa ti dai seama c-a esti ,cand tu nu sti pe ce lume esti!!!! he he he ... ai si copiat asa cum ziceam he he he !!!
salutare
passat 1.8T is offline   Reply With Quote
Old 27-01-07, 01:50   #102
alexjackal

Stage 2
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 68
Default Re: filtru sport-intrebare

rog un moderator sa inchida acest thread ca a devenit un confilct de interese

passat muzica proasta si toata lumea stie la ce ma refer prinde cel mai bine in anglia cea mai proasta rasa de oameni ei si cu francezi :0 (vezi cheeky girls) la noi mai rar se aud in cluburi care se respecta (ca sa nu zic deloc)

ti-ai ales unde sa lucrezi in domeniul auto zi-mi cativa constructori de masini sportive originari din anglia

sau mai bine zis cum se alearga lumea pe acolo ca am auzit ca majoritatea oraselor sunt imapnzite de mii de camere care monitorizeaza traficul iar normele de poluare sunt un chin

bafta multa in viata si fa-ne sa ne fie dor de tine
__________________
Del Sol power
alexjackal is offline   Reply With Quote
Old 27-01-07, 02:42   #103
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: filtru sport-intrebare

deci prostia ma uimeste, iar tu...m-ai dat p spate...
bomba frate
veziti de linia ta acolo, ca poate nu pui firele cum trebuie si t dau aia afara...si vii inapoi aici la "romanii astia"

Anglia e plina de bere...deaia e asa poluata...numai betivi...cred ca asta e problema...asta e motivul pt care nu inteleg io mai tractoras...
sco211 is offline   Reply With Quote
Old 27-01-07, 02:59   #104
passat 1.8T

 
passat 1.8T's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 205
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: filtru sport-intrebare

Quote:
Originally Posted by sco211 View Post
deci prostia ma uimeste, iar tu...m-ai dat p spate...
bomba frate
veziti de linia ta acolo, ca poate nu pui firele cum trebuie si t dau aia afara...si vii inapoi aici la "romanii astia"

Anglia e plina de bere...deaia e asa poluata...numai betivi...cred ca asta e problema...asta e motivul pt care nu inteleg io mai tractoras...
se vede te ataci pustulica !!!! he he he
passat 1.8T is offline   Reply With Quote
Old 27-01-07, 03:05   #105
passat 1.8T

 
passat 1.8T's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 205
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: filtru sport-intrebare

Quote:
Originally Posted by alexjackal View Post
rog un moderator sa inchida acest thread ca a devenit un confilct de interese

passat muzica proasta si toata lumea stie la ce ma refer prinde cel mai bine in anglia cea mai proasta rasa de oameni ei si cu francezi :0 (vezi cheeky girls) la noi mai rar se aud in cluburi care se respecta (ca sa nu zic deloc)

ti-ai ales unde sa lucrezi in domeniul auto zi-mi cativa constructori de masini sportive originari din anglia

sau mai bine zis cum se alearga lumea pe acolo ca am auzit ca majoritatea oraselor sunt imapnzite de mii de camere care monitorizeaza traficul iar normele de poluare sunt un chin

bafta multa in viata si fa-ne sa ne fie dor de tine
pai si atunci de ce conduci un reno!!!! cine sa inchida thread-ul , a devenit amuzant cu voi pe aici!!!! he he he
esti prea mic c-a sa ti dai seama ce debitezi....
passat 1.8T is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -