Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Despre 4Tuning.ro / Noutati / Sugestii / Reclamatii > Revista 4TuningRO

Revista 4TuningRO Revista 4TuningRO: Abonamente, Aparitii, Articole, Prezentari, Noutati

Reply
 
Thread Tools
Old 22-04-06, 22:50   #1
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Pareri & sfaturi - despre 4tuningRO

A iesit pe piata primul numar de 4tuningRO.

Parerea ta conteaza ! Ca sa putem evolua pe viitor inspre bine, am dori sa stim opiniile celor care au luat revista, au rasfoit-o sau au citit-o.

Pentru a putea pe viitor s-o facem si mai bine, mai cuprinzatoare si mai pe placul vostru, trebuie sa ne ajutati. Nu putem sa evoluam fara voi.

Cu 5 minute ca sa raspundeti la cateva intrebari ne ajutati timp de cateva luni bune, timp in care vor aparea urmatoarele numere de 4tuningRO.

1. Cum vi se pare coperta revistei ?
2. Ce parere aveti despre designul copertei si a paginilor interioare ?
3. Cum este informatia referitoare la tuning, styling si car-audio ?
4. Textele - cum vi se par ?
5. In ce directie ar mai trebui (daca este cazul) la compromisul tehnica, fotografii, text de amanunte ?
6. Ce lipseste revistei 4tuningRO ? Tehnic, tuning, styling, lifestyle si ilegale, curse legale, etc...

Va rugam sa ne raspundeti sincer, orice parere personala conteaza foarte mult.

Poate ca cea mai argumentata si mai serioasa opinie o vom premia cu numarul 2 al revistei 4tuningRO.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 23-04-06, 02:13   #2
Brian

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,179
Default Re: Pareri & sfaturi - despre 4tuningRO

Nu am nimic de reprosat revistei 4TuningRO.. sincer nu ma asteptam sa iasa asa bine.. chiar foarte bine.. credeam ca informatiile date pe forum despre curse/masini/show-uri, etc o sa fie trecute in revista si atata tot. Dar NU!Merita sa o cumperi!Spre exemplu pe mine m-a ajutat foarte mult chiar de la primul numar aparut.. oare ce ne mai pregateste 4tuning pentru nr urmator?
Pe coperta parerea mea este ca e foarte bine cum ati pus informatiile necesare care sa spuna cam despre ce se vorbeste in nr. respectiv.
Design-ul.. mi-a placut.. f mult.. am spus ca nu am nimic de reprosat. Totul se imbina perfect dupa parerea mea.
Informatiile referitoare la tuning mi-au fost de folos si am mai invatat cate ceva.. Dar ca sugestie poate ar trebuii sa existe mai multe articole de genul , citez "Un articol mic despre tuningul in mare".
Si poate ar trebuii la pozele cu legalele adaugat text cu descriere/pareri,etc.
Cam atata am avut de zis.
Inca o data felicitari 4TUNING pentru revista!Un pas in fata pentru tuning-ul din Romania.
Brian is offline   Reply With Quote
Old 23-04-06, 08:35   #3
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Pareri & sfaturi - despre 4tuningRO

Formatul revistei este bun, informatiile la fel, grafica buna....o singura doleanta am...daca se pot prezenta si masinile cu puteri cuprinse intre 120-140 de cp pana in 200 de cp ...si aici ma refer nu la masinile peste anul 2000 ci cele din 92-97......unde se stie cat tre sa muncesti ca sa urci masina in cai multi....si dau si cateva exemple de masini...uga, wrc de cta, basu de cta, cielo sei, hai-u, cry-u...etc...In unele s-a pus accentul pe tuningul la motor , altele axterior...altele din fiecare....
Bafta in continuare
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 23-04-06, 17:47   #4
GRIGO

Stage 5
 
GRIGO's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,936
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Virtual Tuning 3D]
[Old School Cars]
Default Re: Pareri & sfaturi - despre 4tuningRO

revista e marfa rau ...........asteptam nr 2 .........
GRIGO is offline   Reply With Quote
Old 23-04-06, 21:37   #5
Evil Yuri

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 869
Default Re: Pareri & sfaturi - despre 4tuningRO

In primul rand felicitari.
Acum...
Articolul despre Subarul lui Sebi este excelent...moarte. Dar cel cu schema sitemului de N2O de pa cel al lui Andrei este cam sarac in informatii...din pozele alea nu se inteleg prea multe...adica daca nu esti destul de priceput in domeniu.De asemenea articolul cu Kawasaki ZX-12R...cam chel...
La Styling nu prea am cuvinte de rau...mici retusuri ar mai trebui. spre exemplu in prima pagina de la tutorial tuning virtual caracterele cu diacritice nu apar...apar niste "/"-uri sau ghilimele...

Va dau un sfat: acordati mai multa importanta corecturii si verificarilor, ca am gasit destule greseli de tipar, gramaticale...etc..
Si inca o chestie, ca sa vezi scrisul de la cotorul revistei, adica de la capatul paginilor, trebuie sa tragi de pagini, si aproape ca acestea ies...asa ca incercati sa nu mai puneti scrisul asa aproape de capatul paginii.

Ca un PLUS mare sunt tutorialele si explicatiile, foarte bine realizate, si din care multi au de invatat.

Bafta in continuare, sper ca v-am fost de folos
__________________
Evil Yuri is offline   Reply With Quote
Old 23-04-06, 21:43   #6
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: Pareri & sfaturi - despre 4tuningRO

un lucru sa spun si eu:la cuprins,e trecut Iulia nu stiu cum,si la articolul ei (parca pagina 87) e scris ca o keama altfel...pana la urma cum o keama?
__________________
Retro? Yes plx.
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 24-04-06, 10:10   #7
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Wink Re: Pareri & sfaturi - despre 4tuningRO

Quote:
Originally Posted by Trickz
un lucru sa spun si eu:la cuprins,e trecut Iulia nu stiu cum,si la articolul ei (parca pagina 87) e scris ca o keama altfel...pana la urma cum o keama?
o cheama cum scrie si pe coperta si cum scrie la articolul ei ... iulia matei
la cuprins s-a strecurat o greseala...acum asta e se mai intampla nu fiti rai
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 24-04-06, 17:18   #8
Alexc

Stock
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1
Default Re: Pareri & sfaturi - despre 4tuningRO

revista este ok grafica copertii si a revistei in totalitate este buna asemanatoare unei reviste de profil din afara,imi place k nu este subtire adik ai ce citi, insa ce nu-mi place sunt daciile acelea care nu cred k au ce cauta intr-o astfel de revista, sincer mi se par taranesti.In rest totul este ok cum am mai spus bine k a inceput si la noi sa ia amploare acest fenomen si sa aratam k suntem in stare sa facem tuning de calitate. Tineti-o tot asa si de abia astept sa vad urmatorul numar.
Alexc is offline   Reply With Quote
Old 24-04-06, 21:15   #9
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Exclamation Re: Pareri & sfaturi - despre 4tuningRO

in atentia REDACTOR-ului 4TUNING HONDARUL ...
cred ca ar fi bine sa luam si ideea lui blowwind ceea cu battle styling https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/16342-pareri-battle.html https://forum.4tuning.ro/announcement.php?f=83&a=12
sa ii facem loc acolo 1 pag 2.. 3.. .. in revista.
pe forum ...el ar vrea prima de altfel sa fie cea dintre ono(subaru galben) vs. andrei (subaru verde) si continund eu cu 2 masini :sasha( oltcit alb perlat) vs. dany_pmd (oltcit visiniu)
ce zici .....
daca e vb mai multe pe mess....
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 25-04-06, 09:09   #10
isacfani
Renault Driver

Stage 5
 
isacfani's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 477
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Pareri & sfaturi - despre 4tuningRO

revista e super, face toti banii, mai ales ca va apare intercalat cu cealalta revista autohtona de tuning. calitatea fotografiilor, articolelor, informatiilor si a hartiei este excelenta. nu prea ar fi nimic de reprosat in privinta ei. daca s-ar putea in viitor revista sa fie insotita si de un cd cu poze, curse, etc. ar fi ok. in rest sa auzim numai de bine si la cat mai multe aparitii !
__________________
what doesn't kill me, makes me stronger !
isacfani is offline   Reply With Quote
Old 25-04-06, 11:24   #11
wlady
Design Team Member

Stage 5
 
wlady's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,689
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Thumbs up Re: Pareri & sfaturi - despre 4tuningRO

1. Coperta este de o calitate exceptionala !
2. Foarte bine aranjate paginile , au un design unic si cuprind f multe informatii
3. Se ofera informatii de valoare , se spune totul clar si la obiect
4. Textele sunt foarte bine facute !
5. No comment
6. Ideea lui Blowwind : Battle-ul

asta este parerea mea despre 4tuningRo : o revista foarte buna care isi merita pe deplin banii
__________________

BMW 318i E90 /// Le-Mans Blau /// M Sport /// Conversie LCI /// Style 135
Plasti-DIP - DipYourCar
wlady is offline   Reply With Quote
Old 25-04-06, 17:48   #12
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Thumbs down Re: Pareri & sfaturi - despre 4tuningRO

Cei care au contribuit la aceasta revista ar fi trebuit sa aiba prioritate in a o primii acasa. Mi s-a parut jenant sa ma rog de unul care a fost la Bucuresti sa-mi arate ceva la care si eu am contribuit.
__________________

Last edited by xxdadixx; 25-04-06 at 17:51.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 26-04-06, 01:32   #13
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Pareri & sfaturi - despre 4tuningRO

da, asa este, e normal sa aiba prioritate
acum, lucram la sistemul de distributie si pe baza de abonamente, si toti care ne ajuta o sa fie inclusi automat. gratuit, bineinteles
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 26-04-06, 10:39   #14
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Question Re: Pareri & sfaturi - despre 4tuningRO

Am prieteni care mi-au spus ca nu au mai gasit revista la gara (de unde am luat-o eu)... Vroiam sa va intreb exact cate reviste au fost trimise la Constanta? presupun k au fost mai putin de 100
AdiNX is offline   Reply With Quote
Old 26-04-06, 11:14   #15
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Pareri & sfaturi - despre 4tuningRO

Quote:
Originally Posted by AdiNX
Am prieteni care mi-au spus ca nu au mai gasit revista la gara (de unde am luat-o eu)... Vroiam sa va intreb exact cate reviste au fost trimise la Constanta? presupun k au fost mai putin de 100
Ne ajuta astfel de informatii. Suntem la primul numar si abia punem distributia pe picioare. Vom sti cum sa ne organizam mai bine pentru numarul urmator.

ps: cei care nu au primit sau nu au gasit primul numar cu siguranta vom avea grija sa-l primeasca, fie prin posta, fie atasat la al doilea numar, cadou, o sa vedem.

Alte pareri ?? Nu uitati, vom tine cont de oricare dintre ele.
Hondarul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -