Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei! Campionatul de Accelerare al Romaniei!

View Poll Results: Cum a fost ?
Foarte Tare ! 33 21.15%
Asa si Asa ! 72 46.15%
Pilaf ! 51 32.69%
Voters: 156. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 19-04-06, 18:47   #166
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by ono
Sandumrs, nu s-au dat masinile pe care le-ai scris mai sus pt k nu au avut loc de cazane frate, lumea zice ca vorbesc aiurea si ca trebuie sa se dea toata lumea si ca sufar de ...
Parerea mea e ca daca vreti sa avansam si sa avem curse din ce in ce mai tari trebuie k masinile participante sa fie selectate. Inca o data va zic: automobilismul e un sport scump si cine nu are masina tare sa stea pe bara pt k asta e, nu e vina nimanui ca ala poate iar celalat nu.
Suntem in 2006, ma, fratilor, iar unele masini care participa au mai mult de 15/20 de ani. Inteleg pasiunea posesorilor de asfel de masini, dar, ce dracu' sa arate? Asta nu inteleg! Zgomot? Fum? Parait? Rugina? Imi pare foarte rau dar asta e adevarul iar daca eu nu as fi avut o masina tare va rog sa ma credeti k veneam k si spectator.
Va rog mult de tot sa fiti realisti si sa-mi spuneti si mie ce va place cand se dau Dacia vs Dacia, un 206 vai mama lui pe linie dreapta vs nu stiu ce masina de 1400cc sau BMW-uri gen aia alba care a luat foc? Nu v-ar conveni sa vedeti numai rachete la start sau masini tari in loc de cele enumerate mai sus? Nu credeti k daca ar fi numai masini tari ar incepe sa se transmita in direct la TV si sa apara sponsori care sa ajute la cresterea spectacolului de la legale? Va zice Ono k daca ar fi numai masini tari ar fi de 200 de ori mai tari legalele din Romania si tare m-as bucura sa se intample asa ceva, adica sa vin la start si sa ma bat cu masini tari (rachete cum imi place mie sa le zic)
Nu ma integeti gresit, nu m-am nascut in Lamborghini si nici nu vreau sa par important prin acest post, dar masinile care sunt slabe nu au ce sa caute la curse pt k e aiurea din punct de vedere al spectacolului.
Cu respekt,
Ono 41
1. Pentru selectarea participantilor trebuie sa se organizeze calificari;
2. Pentru calificare trebuie pista, si sa fie disponibila cel putin cateva zile in fiecare luna;
3. De unde pista?...

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 21:20   #167
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Post Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Ar fi normala o selectie a masinilor ce participa la curse ...
Inca la noi nu se poate face o selectie drastica ... dar oricum ... ar trebui facute niste reguli, ca sa fie toate cursele palpitante ... nu sa astepti cateva ore ca sa vezi ceva ...

Cum a mai spus cineva .... nici un spectator nu merge la curse cu gandul la cursele dintre masinile sub 100 de cai ...
Pacat ca nu avem toti bolizi ... si sa ne intrecem in modificari ... dar asta nu inseamna ca daca nu avem, sa stricam din frumusetea curselor....

Last edited by SFW; 19-04-06 at 21:22.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 22:06   #168
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by EVOLUTION8
Extraordinar )
Acum nu ii mai da Subaru la Evo de ii rupe capu ??
Ai vazut ce timpi are EVo lu Ducu si ce timpi au Subarurile ........
pentru cine nu a vazut eu cu Foresterul fara gram de soft modificat am rupt capul unui EVO9.
I-am dat cel putin aceeasi distanta pe care a reusit si Ducu cu soft sa i-o dea.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 23:23   #169
Razvan P

Stage 4
 
Razvan P's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 231
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

da , dar intrebarea este...reuseai sa bati 5ul turbo ? sau poate ii dadeai doar 0.13 secunde ?
Razvan P is offline   Reply With Quote
Old 20-04-06, 00:02   #170
ducu

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 4
 
ducu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 230
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN
pentru cine nu a vazut eu cu Foresterul fara gram de soft modificat am rupt capul unui EVO9.
I-am dat cel putin aceeasi distanta pe care a reusit si Ducu cu soft sa i-o dea.
Seby... acum ar trebui sa spui ce ai pe forester...ca ce nu ai vedem dupa
Si apropo de evoul negru sa shti ca avea 4000 de km, erau 2 in masina, aveau plinul si omul shtia ca se da cu un forester standard...fara modificari.
Adica shti ca eu l-am trimis la tine si am uitat sa ii zic sa fie atent si sa plece bine ca nu e de gluma!!!
Oricum... foresterul trage foarte grav !!
Dupa cum am mai spus intr-un post anterior...daca ar fi fost pe sti-ul de serie motorul de 2.5 ar fi fost mare shmecherie!!!!!
__________________
== EVO IX ==
=INSOMNIAC=
ducu is offline   Reply With Quote
Old 20-04-06, 00:18   #171
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

DA chiar foresteru tau trage foarte bine.
In plus EVO are lunch controlul care nu il lasa sa plece kalumea de pe loc.

Tu ,Seby, ai avut avantajul plecarii.
Apoi s-a mai recupertat din distanta si la finish ai avut cam 3 sferturi de masina,o masina in fatza noastra.
Din cate mi-a spus proprietarul EVO-ului negru Ducu ia dat cam 3 masini.
Acesta a plafonat 3-iu.Am vazut asta.Dar oricum tot ii dadea 2 masini jumate.

EVO lu Ducu a batut Subaru lu TOM dupa timpi !!
Nu prea vad unde i-a dat asa de mult Subaru !
__________________
EVO REDEFINES CORNERING !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 20-04-06, 03:39   #172
DJ-23-SLK

Stage 3
 
DJ-23-SLK's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 143
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

"Era cam debandada in organizarea lor.
Am ripostat asupra modului in care au procedat si asupra legalitati interventieo lor, moment in care ni s-a dat dreptate s-au cerut scuze si am fost reinvitati sa-i sprijinim, danduni-se replica ca organizatorul a cerut si ei fara sa stie situatia au reactionat. Am acceptat scuzele lor, explicatile si rugamintile jandarmilor, care erau in culpa neavand tot ce trebuiau acolo si am hotarat sa nu mai intram"



Cu parere de rau iti spun SEBASTIAN ca aberezi foarte mult.In primul rand vreau sa stiu si eu de la cine au venit scuzele alea iar cu jandarmii chiar pot spune ca minti...Spuneai ca era o oare care debandada insa suspect NUMAI TU AI VAZUT ASTA...cum se face ca am primit numai cuvinte de lauda iar aici cat am citit toate posturile nu prea se scrie bine de organizarea de la LR????Stii mai e o vorba mare ca ADEVARUL DOARE.Nu vreau sa o iei ca pe un reprosh sau comparatie dar te rog NU MINTI.
SI PASTE FERICIT LA TOATA LUMEA!!!
__________________
MEMBRU FONDATOR EXTREME RACING CLUB!!!
e X t r e m e FOREVER!!!
DJ-23-SLK is offline   Reply With Quote
Old 20-04-06, 05:49   #173
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by EVOLUTION8
DA chiar foresteru tau trage foarte bine.
In plus EVO are lunch controlul care nu il lasa sa plece kalumea de pe loc.

Tu ,Seby, ai avut avantajul plecarii.
Apoi s-a mai recupertat din distanta si la finish ai avut cam 3 sferturi de masina,o masina in fatza noastra.
Din cate mi-a spus proprietarul EVO-ului negru Ducu ia dat cam 3 masini.
Acesta a plafonat 3-iu.Am vazut asta.Dar oricum tot ii dadea 2 masini jumate.

EVO lu Ducu a batut Subaru lu TOM dupa timpi !!
Nu prea vad unde i-a dat asa de mult Subaru !
Probabil ca EVO lui Ducu m-ar fi batut insa cele tresferturi de masina erau tot vreo trei masini.
Eu il vedeam f in spate in oglinzi.
Am castigat bine in primele trei trepte, dar dupa intradevar a castigat el sa nu se mai mareasca distata si eram cu ochi in oglinda sa stiu cat de sus sa schimb si nu venea deloc s-a pastrat distanta constanta.
Probabil un sofer bun mai scotea o masina din acel EVO insa am ramas putin blocat cand am vazut ca susu nu vine peste mine.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 20-04-06, 09:22   #174
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Nu m-ai inteles.
Ma referem la trei sferturi adika sub o masina.Aproximativ o lungime de Forester intre tine si EVO.
Se vede mai bine din spate )
Trage farte bine Foresterul tau si ai plecat si foarte bine de pe loc.
Noi 2 in masinia + plinul facut.

Si castigul e castig.
L-ai batut si asta e.
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 20-04-06, 09:46   #175
ducati
R volution Member

Stage 4
 
ducati's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 221
Member of:
[R volution]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

asa si asa...masinile si cursele au fost chair ok dar finalul ma dezgustat rau de tot!!!CRY rulz
ducati is offline   Reply With Quote
Old 20-04-06, 10:49   #176
DJ-24-ALN

Stage 5
 
DJ-24-ALN's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 332
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

kadule daca il convingeai pe alex sa se suie in forester poate era diferenta mai mica ))))))
DJ-24-ALN is offline   Reply With Quote
Old 20-04-06, 11:01   #177
DJ-24-ALN

Stage 5
 
DJ-24-ALN's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 332
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Cursa ok...si plusuri si minusuri, puse in balanta -> asa si asa...totusi cel mai amar gust imi lasa lipsa premiilor.se putea da maca o cupa si o diploma pt castigatorii grupelor!! macar cu o diploma sa-ti aduci aminte sa ramai, mai ales ca s-au facut eforuturi si cheltuieli mari sa fim prezenti!
__________________

Ex cielo dohc 16V
New Ford Mondeo 2.0 TDCI
R5 gtt
Opel Corsa GSi
Civic Type R ep3
DJ-24-ALN is offline   Reply With Quote
Old 20-04-06, 17:12   #178
aviator

Stage 5
 
aviator's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 459
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

EVO9 - Forester XT
Invingator Subaru Forester XT
Diferenta la sosire intre barele fata era cam de 15-20m.
Foresterul avea plinul si Seby are 120kg.
Nu mai cautati scuze cautati sa fiti in fata.Scuzele te justifica doar sa dormi bine.
aviator is offline   Reply With Quote
Old 20-04-06, 19:32   #179
flexus
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
flexus's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 489
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Frate nu conteaza doar masina tre sa si stii sa-i dai Altfel cum puii mei faci un evo cu un forrester Oricum suparat rau forresteru, ii dadea sebastian atat de tare ca sarea din arcurile alea...ziceai ca-i tzopaila :P
__________________
96 Camaro SS M6 Convertible #913 - LE2 Heads+Intake, LE 223/230 .565/.565 112 LSA cam, CompCams 1.6RRs, Trickflow 30 lb/hr Injectors, Pacesetter LTs + Y-pipe, BBK 58mm TB, MSD OTVC Wire kit+Coil, Autolite 104 plugs, Madtuner PCM, UMI LCAs+PHB+SFC+TA+Crossmember, 3.73 Truetrac 10bolt rear.
flexus is offline   Reply With Quote
Old 20-04-06, 21:05   #180
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Nu si masina ajuta chiar daca e un puiut.
Va avea cca 350 cp acum are cam 250.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -