Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei! Campionatul de Accelerare al Romaniei!

View Poll Results: Cum a fost ?
Foarte Tare ! 33 21.15%
Asa si Asa ! 72 46.15%
Pilaf ! 51 32.69%
Voters: 156. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 16-04-06, 20:28   #16
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by Ford_V6
macar sa stim sa nu mai venim daca riscam sa ne luam pumni in gura . . . .
Daca vin numai 50 de masini in loc de 120, e un dezavantaj pt organizator, dar merge treaba mai usor si comod

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 20:36   #17
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

sincer mie mi se pare de rahat sa vi sa dai 500k sa te dai 2-3 ori . . .nu e vorba de bani e vorba de faza in sine.

atata timp cat exista sosele libere si semafoare nu vad de ce ne-am inghesui la startul legalelor. Eu unul am fost cam dezamagit de cursa de astazi. . . .
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 20:51   #18
maniacuWAR

Stage 2
 
maniacuWAR's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 69
Unhappy Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by micutzu_mrc
ma ONO asa este au gresit dar sa faci asa ceva este da dreptul aiurea pai oameni ca CRY care au facuta adevarate furouri spargand cauciucuri si motoare sa merite tratamentul asta nu este corect si mai ales din partea lui SEBI ..........cred ca lucrurile se vor schimba un pic pt. ca a lasat un gust amar la multa lume inclusiv mie .
Micutzule da nu mai exista nimeni care sa poata sa organizeze curse legale decat niste organizatori ca te iau la bataie si iti distrug masina CRY-u si cu ceilalti baieti vroiau doara sa faca atmosfera
__________________
v8 power
maniacuWAR is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 21:11   #19
ct77pia

Stage 5
 
ct77pia's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,881
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Thumbs down Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

daaaaaaaaaa SEBASTIAN a doevedit dupa parerea mea ca nu stie sa ia apararea cunoscutilor(daca asa putem zice de CRY care pina acum la orice eveniment organizat a facut spectacol)
__________________
vand seat leon 1.8t 4x4 300 cai https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...x4-300-cp.html




ct77pia is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 21:19   #20
Bogdan Popescu

Stock
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Asa si asa
Parti bune au fost putine dar au meritat:
Masini tari (Subaru - Andrei, Lambo - Ono, Corvette, Renault 5 BiTurbo etc.)
Spectacol bun, pana la incident

Parti proaste au fost multe si unele se puteau rezolva chiar usor:
Lipsa muzicii
Lipsa tribunelor (macar se punea toata lumea p iarba organizat si nu erau probleme de "vizibilitate")
Sistemul d cronometrare cam rudimentar
Baietii cu ursuletzele, au intrecut masura, se vede k s-au inteles la start sa faca "show"; Sebastian nu asa se rezolva problema, ii bruscai un pic k sa ii scoti rpd d p pista dar nu cu pumnul in gura lui CRY.
Comentatorul frate, totusi era Alexandrescu 2 (cand a zis k la start era un GTI si un GSI, a vazut k nu le nimereste si a luat-o p culori)

Per total showul a meritat dar se vede k ink suntem asa mici d tot in organizare. La mai bine la urmatoarea cursa.
Bogdan Popescu is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 21:27   #21
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S
Am votat asa si asa ptr ca :


+ au fost masini tari .. subaru lambo corvette capri cox ceky evo9 bertone bla bla bla , c20let`uri ,g5gti`uri,type R, mult mult turbo fss fass. ..

+ multa lume ..

- faptu ca se statea cate un minut / cursa.. cu toate ca... toata cursa dura 20 de secunde maxim
- faptul ca se plateste 500 de mii ca sa te dai de 4 ori MAX cu tot cu libere
- faptul ca te opreau jegosii aia de gabori atat in mom. in care te duceai la cursa, cat si dupa, am filmat, o sa dau blur p gabori dupa care postez filmele
- faza de la sfarsit care a fost ... n-am cuvinte, vb de usa lu` cry
in fine,sincer, o simpla parere, nu se merita, stat atatea ore in picioare si etc,ptr..plus amenzi si taloane suspendate si certuri cu politia si tot asa ..



da mke , cursele au fost ok , doar ca.. pe mine ma loveau rau de tot alea 40 de secunde in care se statea degeaba .. : /

Sunt multe de care acuzati cursa insa nu e vina noastra.
Cine a votat cronometrare?
Pe strada invatati sa circulati si sa fiti corecti, asta nu ca politia ar fi usa de biserica, dar nu le dati apa la moara.
...
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 21:28   #22
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Mie mi s-a parut ca fortele de ordine au fost in plus. In afara de garduri nu prea au facut nimic.

Sper sa mai se tina legale.
sandumrs is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 21:34   #23
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

daniel Onoriu avea dreptate trebuie sa facem o superselectie sa nu mai plictisim lumea aiurea, dar am zis ca nu merita sa interzicem ceva cuiva, am gresit.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 21:36   #24
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN
Cine a votat cronometrare?
Oricine ar fi vrut o departajare corecta. Concuram pt. spectacol, ne validam rezultatul dupa timp - mi se pare cel mai corect sistem

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 21:46   #25
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Va rog sa pastrati un dialog civilizat si argumentat. Nimeni si nimic nu scuza un limbaj neadecvat si plin de injurii, cu atat mai putin injuraturile directe la adresa unor persoane publice de pe forum. Cei care doresc sa continue cu jignirile vor suporta consecintele. Multumesc.

mesaj telefonic de la Gratzian
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 21:51   #26
Florin D

Stage 3
 
Florin D's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 128
Member of:
[VW]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Sebastian a actionat si el intempestiv, sub impulsul nervilor, dar NU e de acuzat. Pana la urma baietii cu Ursuletzii au facut un gest iresponabil si inconstient, la timpul si locul nepotrivit, ceva ce nu facea parte din program. Si daca Doamne fereste se intampla ceva, situatie e scapata de sub control; nefiind in cadrul organizarii se pot intampla tragedii.

Inteleg, fac spectacol si stim cu totii cum ne imbulzim sa vedem cerculetele, dar totul poate lua o intorsatura serioasa, si ar cadea pe umerii organizatorilor.
HUIDUIELILE NU SE JUSTIFICA, sunt un alt gest care arata mentalitatea gresita a romanului.

Per total, cursa s-a dovedit interesanta !
__________________

Last edited by Florin D; 16-04-06 at 21:54.
Florin D is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 21:55   #27
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Si eu zic ca a fost interesanta, ce bine ar fi fost daca era interesanta pana la capat.
sandumrs is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 22:01   #28
ahoe

Stage 5
 
ahoe's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 518
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

cum nu se justifica huiduielile ? insemna ca ar fi trebuit sa ne strangemin jur si sa aplaudam sa vedem un meci de k1 intre sebastian si cry (ar fi fost indeal nu-i asa?) asta a fost reactia publicului pt ca asa ceva nu se face. nu stiu exact care a fost dialogul intre cei doi inainte de incident insa oricum sebastian a venit super nervos cu subaru spre cry poate nu am fost singurul care am vazut ca acesta din urma a tras usa masinii pt a nu fi lovita de subaru si cred ca dak sebastian ar fi vb frumos si nu ar actionat asa cum a facut-o totul ar fi fost in regula . si as fi si eu curios pt ce anume a luat cry amenda de la jandarmi?
__________________
MONTAM FOLIE AUTORIZATA RAR 0720954834

www.kaf.ro
www.kimedoautofashion.ro
www.foliicladiri.ro
www.folieomologata.eu
ahoe is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 22:06   #29
babydoll

Stage 2
 
babydoll's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 61
Thumbs down Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

am votat asa si asa ....
au fost parti bune si parti proaste...doar ca incidentul de la final a lasat un gust amar si in plus mi-a intarit convingerea ca sunt anumite persoane cu care nu as vrea sa am nici cea mai scurt dialog .
bravo celor care au scos timpi buni si au facut show...

apropo...timpii si clasamentul vor fi afiate pe 4tuning?

o seara linistita...ca se cere
__________________
babydoll...
Many hearts but one soul - Ghost Racing Team !
babydoll is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 22:09   #30
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Super tare tipa, a rezistat cu stoicism curentului. Respect.
sandumrs is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -