Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei! Campionatul de Accelerare al Romaniei!

Reply
 
Thread Tools
Old 17-04-06, 15:09   #181
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Daca te dai in spectacol pe strada de capul tau omori pe cineva tu raspunzi, daca o faci la un eveniment organizat nu vrei sa
stii ce se intampla cu organizatorul
Pe cererea de inscriere semnata la inceputul cursei scrie clar ca daca o semnezi esti raspunzator de faptele tale iar organizatorul este exonerat de orice raspundere . . .singurul prejudiciu adus organizatorului poate fii doar unul de imagine si nimic mai mult.
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 15:17   #182
pepy
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
pepy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 424
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Discutii generale

va dati toti cu parerea aiurea.daca ai o parere spunea la apropiati si cu asta basta,chestia e ca sunt multi care intra pe forum fara o parer si se fortzeaza sa aiba una doar casa scrie ceva sa se simta interesanti!! forumul este facut sa il citeasca un milion sa sa scrie doar 10 care chiar se pricep ! ! ! ! ! ! ! !
__________________
Intre prieteni nu conteaza cine ajunge primul, conteaza sa plece amandoi odata.
pepy is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 15:21   #183
No|z

Stage 1
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 15
Member of:
[Midnight Racers]
Smile Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by george_smiley05
Ca sa vedeti mentalitatea romanilor,la micul incident toata lumea a inceput sa huiduie si sa injure....:rolls:Si mai vrem sa ne primeasca si aia in uniune....
Nu asa se face tati,ca nu sunteti pe stadion,totusi erati la un eveniment de mare amploare.
Mai deschideti-va si mintea inainte sa deschideti gura.

mic incident?
si "aia" nu o sa ne primesca in uniune..pt ca unora li se urca functia la cap
No|z is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 17:54   #184
BaBaOs

Stage 2
 
BaBaOs's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 29
Talking Re: Discutii generale

ce a fost a fost... cu muzica nush ce sa zic io nu sunt de acord ca la fel ca si la tuning day frate dadeau aia in boxele alea de pe scena .. bum bum bum si doar tuning si de sunet incat nu mai faceai diferenta prtera mare. acum daca baga muzica.. ori baga ceva enervant ori deobicei cine sta aproape de mzucia nu mai are feelingu ala cand aude motoru masinii si scartaitul pneurilor..deci. Fara muzica :P PS : lasati dusmaniile la o parte si orgoliile. no war just kisses
BaBaOs is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 18:06   #185
crdi

Stage 3
 
crdi's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 75
Default Re: Discutii generale

mda ... am fost am vazut si am plecat acasa ... cum este domnule cand lumea te cam critica (eshti obisnuit) . eu nu vreu sa te critic deshi am tot dreptu si tu ne-ai criticat pe noi , nici macar nu ai fost la cursa asha ca ..... pe viitor gandeste mai mult ..... faza cu nervii ..... penibil ..... oricum nimei nu te cam are pe inima inca un scandal in plus ce mai conta . Cat despre oraganizare ..... slabut ca intodeauna . parcarea de masini si faptu ca toata lumea se plimba cum vroia ..... ma mir ca nu sa intamplat mai devreme evenimentu cu pricina . Oricum stim cu toti ca pt tine era o bucurie ai luat bani si ai plecat acasa .....
__________________
diesel pover
life is like dice, bitches and money .. keeps turning around

Many hearts but one soul - ACS Ghost Racing Team
crdi is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 18:17   #186
crdi

Stage 3
 
crdi's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 75
Default Re: Discutii generale

AAAA era sa uit faza cu Renault 5 GT gri sa-l cautati de nos ......? rusine domnilor, parte si mai rusinoasa este ca ati confundat instalatia de GPL cu NOS .... penibil dar haios ,am mai ras si noi putin ca de , aveam motiv nu (ca sa nu zic de cine ) .Nu sti cat suflet dar mai ales munca sa depus ca masina sa traga bine si sa ajunga la cursa crede-ma nu stii .
Cat despre confiscare banerului celor de la GOUST RACING TEAM ..... NO COMMENT .....
crdi is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 18:31   #187
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default Re: Discutii generale

Nu am mai scris de mult pe forum dar as vrea sa imi spun si eu parerea vis a vis de aceasta etapa. A mai trecut o zi si s-au mai linistit si nervii. (ai mei adica)
Mi-a placut ca au existat putini timpi morti fata de alte etape, organizarea s-a vazut ca parca s-a chinuit un pic mai mult, a existat o cronometrare (nu stiu daca s-au afisat timpii, dar probabil ca vor fi facuti publici), au fost multe masini puternice la start, costurile de intrare si participare au ramas aceleasi.
Nu mi-a placut ca nu au existat cosuri de gunoi, nu au mai existat tribune, paza a fost de rahat, nu au fost garduri pe toata lungimea pistei, in continuare s-a permis accesul parintilor cu copii mici (si aici ma refer la sub 10 ani care chiar au un comportament imprevizibil), in continuare in spatele liniei de start se vedeau mai multi oameni decat participanti, in continuare se dadeau cate 2 in masina, in continuare si intoarcerea la linia de start era tot o cursa si mai ales nu mi-a placut sfarsitul.
Intamplator evenimentul de la sfarsit s-a petrecut in fata mea si am fost total dezgustat de ceea ce s-a intamplat. (Inainte de a continua vreau sa mentionez ca nu-s prieten nici cu CRY nici cu Sebastian asa ca nu tin partea nimanui). Cred ca ceea ce au facut cele doua BMW-uri a fost ceva deliberat pentru ca au luat startul si la aproximativ 100m de start au incetinit si au inceput sa arda caucioacele. Mare prostie din partea celui cu audi ca a intrat intr-un nor de fum fara sa claxoneze si mai ales cand unul din bmw-uri era cu spatele la el si cu pedala la blana. putea sa iasa cu masini sifonate. ceea ce a facut mai departe Sebastian cu CRY mi se pare total incalificabil desi inteleg nervii organizatorilor (in speta Sebastian) totusi nu exista nici o scuza pentru a lovi. Mai ales cand acel cineva baga bani in obiectul de concurs, vine si il rupe pe asfalt si mai si plateste pentru a se simti in siguranta - pentru ca fie vorba intre noi acolo este politie, salvare, jandarmi, pompieri, descarcerare - siguranta care nu a avut-o.
In alt topic (acum inchis) Sebastian spunea ca este o problema care il priveste doar pe el si pe CRY. NU sunt de acord si iata de ce: esti o persoana publica, care apare la televizor si in reviste ca promotor al curselor legale de masini in Romania, esti presedintele unei asociatii club sportive si pentru ca ceea ce ai facut ai facut-o in fata a cateva mii de oameni. Daca eram in alta tara probabil ca ori erai la puscarie ori primeai o amenda de nu mai faceai niciodata asa ceva. Dar nu suntem in alta tara.
Poate ar mai fii si altele de zis dar inchei prin a spune ca am ajuns la concluzia ca mai degraba as da eu 50 RON pentru a privi o cursa civilizat decat 5 RON si a privi mai departe ceea ce este acum.
Asta este parerea mea vis a vis de ceea ce s-a intamplat pe 16.04
Inchei prin a-i saluta pe baietii de la Craiova. Imi pare rau ca nu am ajuns unde erati sa va vad.
COObra is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 20:05   #188
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by Lucian
Ne bagam . Dar nu prea multi ... sa apucam toti .

Later edit : las ca vezi tu animal . Daca nu vei vedea vei deveni mult mai impertinent. So ... iti trebuie o lectie de ... tuning .
sa imi dai si mie un beep knd t intalnesti cu el...same thing here
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 21:22   #189
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by COObra
Nu am mai scris de mult pe forum dar as vrea sa imi spun si eu parerea vis a vis de aceasta etapa. A mai trecut o zi si s-au mai linistit si nervii. (ai mei adica)
Mi-a placut ca au existat putini timpi morti fata de alte etape, organizarea s-a vazut ca parca s-a chinuit un pic mai mult, a existat o cronometrare (nu stiu daca s-au afisat timpii, dar probabil ca vor fi facuti publici), au fost multe masini puternice la start, costurile de intrare si participare au ramas aceleasi.
Nu mi-a placut ca nu au existat cosuri de gunoi, nu au mai existat tribune, paza a fost de rahat, nu au fost garduri pe toata lungimea pistei, in continuare s-a permis accesul parintilor cu copii mici (si aici ma refer la sub 10 ani care chiar au un comportament imprevizibil), in continuare in spatele liniei de start se vedeau mai multi oameni decat participanti, in continuare se dadeau cate 2 in masina, in continuare si intoarcerea la linia de start era tot o cursa si mai ales nu mi-a placut sfarsitul.
Intamplator evenimentul de la sfarsit s-a petrecut in fata mea si am fost total dezgustat de ceea ce s-a intamplat. (Inainte de a continua vreau sa mentionez ca nu-s prieten nici cu CRY nici cu Sebastian asa ca nu tin partea nimanui). Cred ca ceea ce au facut cele doua BMW-uri a fost ceva deliberat pentru ca au luat startul si la aproximativ 100m de start au incetinit si au inceput sa arda caucioacele. Mare prostie din partea celui cu audi ca a intrat intr-un nor de fum fara sa claxoneze si mai ales cand unul din bmw-uri era cu spatele la el si cu pedala la blana. putea sa iasa cu masini sifonate. ceea ce a facut mai departe Sebastian cu CRY mi se pare total incalificabil desi inteleg nervii organizatorilor (in speta Sebastian) totusi nu exista nici o scuza pentru a lovi. Mai ales cand acel cineva baga bani in obiectul de concurs, vine si il rupe pe asfalt si mai si plateste pentru a se simti in siguranta - pentru ca fie vorba intre noi acolo este politie, salvare, jandarmi, pompieri, descarcerare - siguranta care nu a avut-o.
In alt topic (acum inchis) Sebastian spunea ca este o problema care il priveste doar pe el si pe CRY. NU sunt de acord si iata de ce: esti o persoana publica, care apare la televizor si in reviste ca promotor al curselor legale de masini in Romania, esti presedintele unei asociatii club sportive si pentru ca ceea ce ai facut ai facut-o in fata a cateva mii de oameni. Daca eram in alta tara probabil ca ori erai la puscarie ori primeai o amenda de nu mai faceai niciodata asa ceva. Dar nu suntem in alta tara.
Poate ar mai fii si altele de zis dar inchei prin a spune ca am ajuns la concluzia ca mai degraba as da eu 50 RON pentru a privi o cursa civilizat decat 5 RON si a privi mai departe ceea ce este acum.
Asta este parerea mea vis a vis de ceea ce s-a intamplat pe 16.04
Inchei prin a-i saluta pe baietii de la Craiova. Imi pare rau ca nu am ajuns unde erati sa va vad.
cu tot respectul celor care au postat aici - acest mesaj mi se pare cel mai realist - conditiile de vizionare au jost jalnice, gunoaie peste gunoie, totusi ala este un aeroport nu un camp, masurile de siguranta erau de asemeni jalnice, legat de incidentul petrecut la sfarsit am apucat ce vad ce s-a intamplat, este pacat ca un om respectat ca Sebastian a facut acel gest necontolat (este adevarat ca CRY a gresit - dar nu a fost singurul care a facut-o), inchei cu speranta ca astfel de incidente nu se vor mai intampla, etapele se vor desfasura in singuranta, participantii sa scoata tot ce pot din masini iar publicul sa aiba ocazia sa vada spectacolul (indiferent ca este vorba de viteza sau de indemanare). Toate cele bune!
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 23:28   #190
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by COObra
Inchei prin a-i saluta pe baietii de la Craiova. Imi pare rau ca nu am ajuns unde erati sa va vad.
Imi pare rau C00bra ca nu ne-am intalnit....chiar ma gandeam acum ceva timp la tine si inca 5-10 useri care nu au mai intrat demult...dar avem timp!
Te saluta Craiova si tinem legatura !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 14:03   #191
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Discutii generale

frumoasa galeria celor de la "La Limita".
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 15:13   #192
stefaneL

Stage 3
 
stefaneL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 81
Default Re: Discutii generale

da e frumoasa...dar pacat ca sunt mici pozele
stefaneL is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 15:27   #193
NOS

Stage 5
 
NOS's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 381
Default Re: Discutii generale

La etapa de la Baneasa au fost multe aspecte de remarcat, dar o figura impresionanta (cel putin pentru mine) a facut facut-o Jeep-ul Wrangler... a lasat cu gura cascata multi specatori. Imi pare rau insa pentru sfarsitul evenimentului care a degenerat inutil din ambele parti, dar asta sper sa se uite cat mai repede, speram sa nu se mai intample pe viitor asa ceva si eu unul astept cu nerabdare etapa urmatoare
__________________
Norocul este mult in lumea asta mare... s-a impartit egal, dar nu la fiecare

Last edited by NOS; 18-04-06 at 15:30.
NOS is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 20:34   #194
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by crdi
AAAA era sa uit faza cu Renault 5 GT gri sa-l cautati de nos ......? rusine domnilor, parte si mai rusinoasa este ca ati confundat instalatia de GPL cu NOS .... penibil dar haios ,am mai ras si noi putin ca de , aveam motiv nu (ca sa nu zic de cine ) .Nu sti cat suflet dar mai ales munca sa depus ca masina sa traga bine si sa ajunga la cursa crede-ma nu stii .
Cat despre confiscare banerului celor de la GOUST RACING TEAM ..... NO COMMENT .....
Da daca se gaseste e furt se confisca si se da amenda.
S-a verificat, Sei-Aviator a facut bine asta, daca au furat inteligenta i-a ajutat.
Hotul neprins e negustor cinstit!
Nu au furat!!!
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 20:38   #195
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by Alex-Rahova
uite frate si eu sunt un pustan impresionabil dar dupa parerea mea ce a facut Sebastian a fost un gest necontrolat, lipsit de fair-play si rusinos - ASTEA AU FOST CUVINTELE LUI atunci cand niste sustinatori ai unui club au ridicat un simplu banner cu numele clubului .
am stat in zona participantilor dar am stat si printre spectatori,iar cand s-a anuntat ca intra bmw-urile pe pista.. toti s-au suit unii peste altii .. nu cred ca toti erau pustani impresionabili, Pentru ce am platit bilet? pentru un meci de box sau pentru show. Cry-u` a oferit show iar Sebastian a dorit un meci de box, rusine !!
Dragutule, ce frumos vorbesti tu!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -