Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei! Campionatul de Accelerare al Romaniei!

Reply
 
Thread Tools
Old 16-04-06, 22:10   #166
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default Re: Discutii generale

Ca sa vedeti mentalitatea romanilor,la micul incident toata lumea a inceput sa huiduie si sa injure....:rolls:Si mai vrem sa ne primeasca si aia in uniune....
Nu asa se face tati,ca nu sunteti pe stadion,totusi erati la un eveniment de mare amploare.
Mai deschideti-va si mintea inainte sa deschideti gura.
George_P. is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 22:15   #167
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default Re: Discutii generale

Poti incepe prin a incheia conflictul verbal cu el.
sandumrs is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 23:02   #168
Florin D

Stage 3
 
Florin D's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 128
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii generale

Nu pot sa inteleg de ce a dat nastere la atatea si atatea polemici pe forum conflictul asta, ca pana la urma, ambele parti aveau vina lor...
Chiar nu merita debandada asta totala de pe forum

Noi trebuie sa sustinem astfel de manifestari auto, nu sa le combatem...
__________________
Florin D is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 23:03   #169
haristeas51

Stage 5
 
haristeas51's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,481
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by Maniac
In timp ce multe masini asteptau la start pentru inca o cursa la libere, pentru a putea profita de timpul alocat pe pista, vine un idiot si incepe sa dea cerculete. Practic 50 de masini stau degeaba pentru ca un ursulet vrea sa faca impresie pustilor de 16 ani usor impresionabili. Nu am vazut exact ce i-a facut Sebastian, dar foarte bine i-a facut!
Uite eu sunt unul din pusii ai care ii numesti tu ''usor impresionabili'' , ma abtin sa ma comentez afirmatile tale care nu merit bagate in seam, dar o fac pentru ca ma enerveaza aroganta si tupeul cu care faci aceste afirmati de ***. si tu daca zici ca nu ai vazut exact ce sa intamplat intre Sebastian si CRY, de ce mai zici ca Sebastian a facut bine cum a procedat ?!
Si cum a mai a zis cineva mai inainte, CRY-u a dat dovada de mult bun simti si carcater pentru ca a refuzat sa reactioneze in felu cum a reactionat Sebastian.
Nu vreau sa ii iau apararea lu CRY dar gestul acela facut de Sebastian a arata celor Prezenti ce fel de comportament ara un om care are omoarea de a se numi ORGANIZATOR !!
P.S. @Maniac esti una din acele persoane de pe acest forum care sunt PENIBILE prin genul de afirmati care le fac la adresa unora din jur.
haristeas51 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 00:08   #170
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by Alex-Rahova
uite frate si eu sunt un pustan impresionabil dar dupa parerea mea ce a facut Sebastian a fost un gest necontrolat, lipsit de fair-play si rusinos - ASTEA AU FOST CUVINTELE LUI atunci cand niste sustinatori ai unui club au ridicat un simplu banner cu numele clubului .

Noi, cei de la Ghost Racing Team am ridicat un banner cand s-au dat baietii nostrii pentru ca vroiam ca ei sa simta ca suntem langa ei, ca suntem acolo la start si le tinem pumnii ! Imi cer scuze daca vreun spectator a fost deranjat de gestul nostru dar in jurul nostru nu a zis nimeni nimic, ba chiar ne-au ajutat sa-l tinem drept !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 01:12   #171
gamer555

Stage 2
 
gamer555's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 40
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by haristeas51
Uite eu sunt unul din pusii ai care ii numesti tu ''usor impresionabili'' , ma abtin sa ma comentez afirmatile tale care nu merit bagate in seam, dar o fac pentru ca ma enerveaza aroganta si tupeul cu care faci aceste afirmati de ***. si tu daca zici ca nu ai vazut exact ce sa intamplat intre Sebastian si CRY, de ce mai zici ca Sebastian a facut bine cum a procedat ?!
Si cum a mai a zis cineva mai inainte, CRY-u a dat dovada de mult bun simti si carcater pentru ca a refuzat sa reactioneze in felu cum a reactionat Sebastian.
Nu vreau sa ii iau apararea lu CRY dar gestul acela facut de Sebastian a arata celor Prezenti ce fel de comportament ara un om care are omoarea de a se numi ORGANIZATOR !!
P.S. @Maniac esti una din acele persoane de pe acest forum care sunt PENIBILE prin genul de afirmati care le fac la adresa unora din jur.
e clar, ambii au gresit (cry si seby). tu ii tii partea lui cry pentru ca vrei sa vezi spectacol, cauciuc ars si alte alea iar Maniac era probabil printre soferii care sperau sa mai prinda o tura, doua pana se terminau cursele. diferenta intre voi e ca tu ai dat 50 de mii si ai vazut zeci de curse, zeci de masini, pe cand el poate a apucat sa se dea de 2 ori pentru 500 de mii. e corect ?
cand te inscrii accepti niste reguli, si cry nu le-a respectat
gamer555 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 09:07   #172
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Discutii generale

Toata lumea s-a dat la grupe de 2 ori.
Al libere cine a apucat sa se dea de mai multe ori a apucat ....
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 09:51   #173
Alex-Rahova

Stage 5
 
Alex-Rahova's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 874
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by Al3xius
Noi, cei de la Ghost Racing Team am ridicat un banner cand s-au dat baietii nostrii pentru ca vroiam ca ei sa simta ca suntem langa ei, ca suntem acolo la start si le tinem pumnii ! Imi cer scuze daca vreun spectator a fost deranjat de gestul nostru dar in jurul nostru nu a zis nimeni nimic, ba chiar ne-au ajutat sa-l tinem drept !
pe mine nu m-a deranjat aboslut cu nimic faza cu bannerul .. am adus vorba de faza aia numai pentru a a duce in discutie cuvintele lui sebastian : " un lucru lipsit de fair-play si rusinos " , asa a zis ,Nu?!
toti au inceput sa tipe si sa huiduie atunci cand Sebastian a dictat confiscarea bannerului de catre fortele de ordine.
__________________
2011 Bayerische Motoren Werke AG E92
Alex-Rahova is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 10:40   #174
Unchiasu

Stage 3
 
Unchiasu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 109
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by Florin D
Nu pot sa inteleg de ce a dat nastere la atatea si atatea polemici pe forum conflictul asta, ca pana la urma, ambele parti aveau vina lor...
Chiar nu merita debandada asta totala de pe forum

Noi trebuie sa sustinem astfel de manifestari auto, nu sa le combatem...
Iti explic eu florin... nu a ajuns sa fie un conflict pe forum toata lumea isi da cu parerea si nu cred k greseste cu ceva..
Unchiasu is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 11:28   #175
sharpe

Purtator cuvant MR Craiova

Stage 5
 
sharpe's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 397
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
Default Re: Discutii generale

parerea (personala si oficiala in acelasi timp) o aveti aici :
https://forum.4tuning.ro/showpost.php...5&postcount=53
mai mult de-atat nu am ce comenta
sharpe is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 11:31   #176
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default Re: Discutii generale

cam ai dreptate aicea sharpe
sil4tuning is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 11:34   #177
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by Unchiasu
Iti explic eu florin... nu a ajuns sa fie un conflict pe forum toata lumea isi da cu parerea si nu cred k greseste cu ceva..
Este mare diferenta intre a-ti spune parerea in mod constructiv si argumentat si in a-ti da cu parerea in necunostinta de cauza si cu multe jigniri pe deasupra. Cea de-a doua varianta o aplica majoritatea, este si normal. E mult mai usor sa fii negativist, carcotash si rau intentionat decat constructiv si diplomat.

Inca o data repet - orice post neargumentat si menit sa produca tensiune va atrage dupa sine consecinte negative asupra userului.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 11:58   #178
Dani_E21

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,111
Default Re: Discutii generale

si sebastian si CRy au grest dar sa dai in masina mi se pare cea mai penibila situatie
punetiva il locul cu CRY cum ar fi sa vina cineva la masina si sa va dea o bucata in masina?
si asta nu e prima iesire pe care a vut-o sebastian cu lovitul masini
mai bine m-ar lua jandarmii aia la bataie decat sa dea in masina mea
asta e tot bataia e baza
Dani_E21 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 12:14   #179
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by Hondarul
Este mare diferenta intre a-ti spune parerea in mod constructiv si argumentat si in a-ti da cu parerea in necunostinta de cauza si cu multe jigniri pe deasupra. Cea de-a doua varianta o aplica majoritatea, este si normal. E mult mai usor sa fii negativist, carcotash si rau intentionat decat constructiv si diplomat.

Inca o data repet - orice post neargumentat si menit sa produca tensiune va atrage dupa sine consecinte negative asupra userului.

Ce-i faceti la user ???? ii dati un pumn in gura si doua picioare in masina ????
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 13:17   #180
Feryan

Stage 4
 
Feryan's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 190
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: Discutii generale

Ca sa organizezi o cursa fie ea si legala tre sa fi inconstient sau "foarte rau" ... pe acest forum se vede partea
frumoasa a curselor de masini nu am vazut nici un thread cu accidente sau ce se poate intampla daca ceva merge prost...
la viteze mari imprevizibilul se masoara in secunde nu zile ca in alte cazuri... asa ca deciziile se iau pe moment
nervii sunt intinsi la maxim si raspunderea e mare... te astepti ca toti cei pe care ii cunosti sa reactioneze in
consecinta si sa te lupti doar cu cei pe care nu ii cunosti... cand cei apropiati devin imprevizibili "explodezi"...
Este usor sa faci spectacol cand gandesti la scara mica.. dar in poza de ansamblu se pot intampla multe. Nu iau apararea
nimenui dar ar trebui ca lumea sa inteleaga ca la evenimente Organizate in care cineva isi asuma raspunderea e bine sa
se urmareasca programul, din respect pentru cel care si-a asumat raspunderea. Multimea in general este imprevizibila iar
jandarmii sunt si ei oameni. Cand te joci cu tigarea pe langa butoiul cu benzina asteata-te sa fi sifonat. Daca
te dai in spectacol pe strada de capul tau omori pe cineva tu raspunzi, daca o faci la un eveniment organizat nu vrei sa
stii ce se intampla cu organizatorul. Asa ca pe viitor cand participati la un eveniment ORGANIZAT cititi programul daca nu
vi se potriveste nu participati... lasati improvizatiile acasa.
__________________
--^----^----^----^----^----^----^----^----^----^---
Ce viata!

Midnight Racers
Feryan is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -