Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > VERSUS AUDIO

Reply
 
Thread Tools
Old 27-05-05, 00:43   #16
Max

Stage 4
 
Max's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 268
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Heparu_Boy\"
cand pun pe statie in bridge ??? se aduna puterea ??? adika 125 w pe un canal pe 2 canale am 250 w ???
Nu neaparat uite la amplificatorul meu pe 4 canale am cate 110w rms in bridge are 260w in 2 canale.. acum depinde de amplificator
Misto subwooferu tau
Max is offline   Reply With Quote
Old 27-05-05, 15:41   #17
DaciaMustang

Stage 4
 
DaciaMustang's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 227
Default

c&o_tuning, nu te supara dar tu cand ai dat banii pe subwooferele alea, nu ti-a zis nimeni ca sunt de tip \"free air\"? asta inseamna ca folosesc masina drept incinta, deci nu trebuiau bagate in incinta sau, in cel mai rau caz, trebuia o incinta enorma!
back on topic - pioneer fac scule de calitate, singurul lor punct slab este la amplificatoarele mono/bridge-ul celor cu 2/4 canale, nu scot joasele cum trebuie, le scapa si medii prin filtre. DAR subwooferele sunt bune, n-aveau cum sa nu le nimereasca, mai ales pe cele cu excursie mare (nu mai zic de seria de spl sau cea prs); iar magnat...se axeaza NUMAI pe subwoofere cu excursie mare...si am auzit numai de bine despre ei. se apropie de jbl si asta la bani mai putini. Heparu, subwooferul tau este shallow-type sau mi se pare mie? nu ca ar fi o problema cu asta...eram doar curios.
__________________
small guy, small ride...
DaciaMustang is offline   Reply With Quote
Old 27-05-05, 16:02   #18
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Da !!
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -