Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > VERSUS AUDIO

Reply
 
Thread Tools
Old 05-10-13, 22:20   #16
dan_tripon91

Stage 5
 
dan_tripon91's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 433
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Sundown audio VS Digital Designs

Quote:
Originally Posted by Mozzo View Post
daca tot suntem la Sundown VS DD

Ce parere aveti despre Sundown Zv.4 VS DD 3515?
o sa ai ocazia sa asculti la Vlad si atunci poti sa faci o diferenta.pana atunci....teorii doar
dan_tripon91 is offline   Reply With Quote
Old 07-10-13, 15:35   #17
Tibitzu

Stage 5
 
Tibitzu's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 765
Member of:
[2 Roti]
[FORD]
[Hyundai]
[Competitor CNCA]
Default Re: Sundown audio VS Digital Designs

Chiar ca teorii...
Tibitzu is offline   Reply With Quote
Old 29-10-13, 14:06   #18
Stage1

Stage 5
 
Stage1's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 551
Default Re: Sundown audio VS Digital Designs

Quote:
Ce parere aveti despre Sundown Zv.4 VS DD 3515
Am fost in vizita vara asta la matusa in Chicago si am avut ocazia (dupa putin umblat) sa ascult intr-un final mai multe modele DD, Sundown, Orion si altele de care n-am auzit in viata mea. Am vrut sa-i dau o vizita si lui ,,HexiBase" dar n-am gasit timpul sau sprijinul (neavand masina proprie) sa-mi fac de cap, poate alta data.

Revenind la subiect, cam toate difuzoarele (poate fi o parere subiectiva) precum cele enumerate mai sus au fost peste cele gasite in Europa in aceeasi categorie de putere, nu-mi explic exact de ce, eu tind sa cred ca dpdv tehnologic, avem mai multe posibilitati si lucrurile trebuiau sa fie diferite sau poate cine stie, am fost eu prea dus de val...

Intre Sundown Zv.4 si DD 3515 nu mai stiu exact diferentele, dar pot spune ca in general DD vs Sundown au fost pe aceeasi lungime de unda, ambele suna foarte, foarte bine si foarte TARE (la nevoie), cu relativ putina putere(1000w-1500w). Fiecare reprezentanta aveau la dispozitie amplifuri de 5k/10kW, nu s-a pus problema de lipsa putere sau altele. Personal as merge pe Sundown, doar pentru aspect, in realitate este o bijuterie de difuzor (subiectiv).
__________________

The power within you...
Stage1 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -