Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 26-11-08, 15:34   #16
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: VW Golf 6 by ABT Sportsline

degeaba...tot ca o bazaconie arata
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 15:39   #17
B-84-zwt

Stage 3
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 110
Default Re: VW Golf 6 by ABT Sportsline

cei porcaria asta ma?....a lucrato careva in paint?) un stop e de o culoare si altu de alta culoare.....au aruncat niste jante deslipite din alta poza )...o evacuare de tot rahatu....siau batut joc de masina
__________________
Drive insane
B-84-zwt is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 15:39   #18
Sebi
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
Sebi's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 650
Member of:
[CSR]
[VW]
[DAEWOO]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: VW Golf 6 by ABT Sportsline

Foarte interesante evacuari.
Sebi is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 16:00   #19
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: VW Golf 6 by ABT Sportsline

Ce ma impresioneaza pe mine este motorul de 1,4 . Totusi este vorba de o cilindree destul de mica, iar puterea nu e chiar de ignorat.
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 16:07   #20
D0ryN

Stage 5
 
D0ryN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,679
Member of:
[VW]
Default Re: VW Golf 6 by ABT Sportsline

au cam dat_o in bara cu kitul asta...grile si bara spate sunt cat se poate de urate...
jantele...ciudate rau de tot...nu se potrivesc cu kitul...
pacat...de obicei cei de la ABT aveau cel mai frumos kit pt VWuri...
__________________
Parbrize - Lunete - Geamuri laterale
Bacau Tel: 0751.08.34.33/0769.18.26.99
Relatii la pymautoglass@yahoo.com sau office@parbrizeonline.ro PymAutoglass Vanzari/Montaj/Garantie 24 de luni.
D0ryN is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 16:13   #21
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: VW Golf 6 by ABT Sportsline

Esec de proportii!
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 17:06   #22
Ottaviano_m

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 251
Default Re: VW Golf 6 by ABT Sportsline

kit-ul nu mi se pare printre cele mai reusite intr-adevar, parca nu este la inaltimea lui ABT. Dar nu sunt de acord cu cine zicea ca Golf VI era d la inceput un esec si ca era mai bun V, sau ba din contra ca nici V nu era bun s.a.m.d. Sunt convins ca sunt pareri total subiective. Eu personal am probat Golf VI in varianta 2.0 TDI in varianta 140 CP si mi se pare exagerat de reusit exact in partile in care a fost publicizat ca ar fi imbunatatit. Motorul trage f jos, extrem de silenzios chiar si in acceleratie foarte puternica (dezamagire vibratia usii de la torpedou exact ca la Passat B3 si unele Golf IV), chiar o masina reusita, in nici un caz o masina nereusita.
Sunt de acord in schimb cu cine zicea ca Golf-ul este lider in vanzari si nu degeaba si ca nu-si vor pierde oricum clientii si cu cine zicea de motorul 1.4 (160 CP)- chiar foarte-foarte reusit, alternativa mai ieftina si mai sportiva la 2.0 TDi
Ottaviano_m is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 17:30   #23
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: VW Golf 6 by ABT Sportsline

uhhh....esapament stil IS-F.....bara spate uratica .....jantele nu se potrivesc, bara fatza exagerata....au cam gresit-o cei de la ABT de data asta.....parerea mea
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 17:45   #24
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: VW Golf 6 by ABT Sportsline

Quote:
Originally Posted by Ottaviano_m View Post
kit-ul nu mi se pare printre cele mai reusite intr-adevar, parca nu este la inaltimea lui ABT. Dar nu sunt de acord cu cine zicea ca Golf VI era d la inceput un esec si ca era mai bun V, sau ba din contra ca nici V nu era bun s.a.m.d. Sunt convins ca sunt pareri total subiective. Eu personal am probat Golf VI in varianta 2.0 TDI in varianta 140 CP si mi se pare exagerat de reusit exact in partile in care a fost publicizat ca ar fi imbunatatit. Motorul trage f jos, extrem de silenzios chiar si in acceleratie foarte puternica (dezamagire vibratia usii de la torpedou exact ca la Passat B3 si unele Golf IV), chiar o masina reusita, in nici un caz o masina nereusita.
Sunt de acord in schimb cu cine zicea ca Golf-ul este lider in vanzari si nu degeaba si ca nu-si vor pierde oricum clientii si cu cine zicea de motorul 1.4 (160 CP)- chiar foarte-foarte reusit, alternativa mai ieftina si mai sportiva la 2.0 TDi
eu am mk5 2.0 TDI si trage de rupe..nici nu imi inchipui cum e mk6
dolb is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 18:15   #25
bogdanxe

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 45
Default Re: VW Golf 6 by ABT Sportsline

dupa parerea mea kitu nu e prea reusit insa masina da... parerea unui sofer de golf 4 poate si din cauza asta nu pot sa vad unele defecte la masina asta pe care cu siguranta le are insa raportul calitate-pret e cel mai bn la vw
bogdanxe is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 19:33   #26
Drag_Event_Addict

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 305
Member of:
[4Rally]
Default Re: VW Golf 6 by ABT Sportsline

zici k e facut in photoshop )))......e total nashpa
Drag_Event_Addict is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 19:33   #27
Ottaviano_m

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 251
Default Re: VW Golf 6 by ABT Sportsline

taica-meu are un passat 1.9 PD (AJM), eu un focus din 2004(1.8 TDci aprox 135 CP), si zic ca nici nu se compara Ford cu ce face VW din orice pct de vedere, chiar daca sunt multumit de focus si nu sunt aceeasi clasa. Cred ca raportul calitate/pret este mai bun la skoda, de fapt, pt. ca cer mult suprapret pt sigla lor-VW.Diferenta este ca acolo unde PD de 2.0 de pe golf V lasa puterea dintr-odata Golf V1 common rail o are demult, si este deci mult mai utilizabil si in regim de oras si etc.
Ottaviano_m is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 19:39   #28
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: VW Golf 6 by ABT Sportsline

Parca mai frumos e stock! Arata groaznic cu tobele alea suprapuse si cu kitul asta...
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 19:41   #29
ssabinn

Stage 1
 
ssabinn's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 15
Default Re: VW Golf 6 by ABT Sportsline

da,urat cu spume,bani aruncati aiurea
ssabinn is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 19:45   #30
jipianu

Stage 5
 
jipianu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,458
Member of:
[Moderators]
Default Re: VW Golf 6 by ABT Sportsline

Poate dak am vedeao in mai multe poze ne-am razgandi...au incercat si cei de la abt sa-l faca mai frumos... k stok... e km... mai tare-mi place golf 5
__________________
jipianu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -