Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

View Poll Results: Ce credeti ca va fi noul model Lamborghini?
un concept cu patru usi 66 41.25%
o versiune performanta a lui LP640 67 41.88%
altceva (specificati pe forum) 27 16.88%
Voters: 160. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 16-09-08, 23:55   #16
M_Flow

Stage 3
 
M_Flow's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 121
Default Re: Lamborghini va dezvalui la Paris un nou model

suna bine
M_Flow is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 00:07   #17
VBogdan

Stage 5
 
VBogdan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 313
Default Re: Lamborghini va dezvalui la Paris un nou model

la ce a fost reventonu' pe langa celelalte masini nu stiu daca acest model va fi inca un lamborghini....va fi ceva special...mai mult ca sigur
VBogdan is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 00:29   #18
the_one_and _only

Stage 5
 
the_one_and _only's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 358
Default Re: Lamborghini va dezvalui la Paris un nou model

Quote:
Originally Posted by AAAAK View Post
e un offroad )
Da, mai multe site-uri internationale auto, spun ca ar fi viitorul lambo suv(speram sa nu) eu tot sper ca va fi un GT cu motor frontal ,un rival pt 599GTB sau sunt ceva zvonuri despre un cupe cu 4 usi lambo, totusi vom vedea la Paris
the_one_and _only is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 01:09   #19
STRES

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 101
Default Re: Lamborghini va dezvalui la Paris un nou model

Cred ca se bazeaza pe Reventon...
STRES is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 01:16   #20
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Lamborghini va dezvalui la Paris un nou model

astia si-au luat-o in cap cu rachetele astea...... fac concurenta astora de la nasa
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 01:39   #21
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Lamborghini va dezvalui la Paris un nou model

Un nou Reventon ? Clar ca a prins bine la public designul ala..
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 03:18   #22
SnowMan

Stage 3
 
SnowMan's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 83
Member of:
[PEUGEOT]
Default REVENTON NU MAI SE FABRICA!

Reventon a fost o serie limitata de 200 exemplare, 1 mil. bucata, si nu se mai fabrica. nou la reventon era doar display-ul digital, interiorul si caroseria. in rest, ceea ce face cu adevarat o masina, sasiu, tren de rulare, suspensii, motor etc. au fost preluate integral fara nici o modificare de la murcielago. am citit acest lucru intr-o revista, nu ii dau numele aici ca sa nu ii fac reclama. aaa....da si evacuarea mai este a lui reventon. oricum, s-au vandut toate si nu se mai fac.....

Cat despre noul Lamborghini, nu cred k este SUV deoarece este prea jos modelul din fotografie, dar Ferrari va face un nou SUV din pacate..... asta e adevarat.

SI.... in caz k nu stiati..... Lamborghini face de mult SUV-uri. pentru armata italiana. sunt aproape la fel de bune ca Humvee-urile americane, doar ca mai economice la consumul de carburant, dar mai mici si mai inalte.
O zi buna!
__________________
Gandeste ca un invingator!
SnowMan is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 08:58   #23
molady11

Stage 5
 
molady11's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 481
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Lamborghini va dezvalui la Paris un nou model

Este noua Dacie )
molady11 is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 09:10   #24
DonnLuca

Stage 5
 
DonnLuca's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 398
Default Re: Lamborghini va dezvalui la Paris un nou model

Pana acum cei de la Lambo au scos doar modele reusite ... parerea mea.... de la murcielago, gallardo, reventon eu zic ca va fi o noua era a celor de la Lambo. Sper ca nu ma fi pretul sub 1 milion... am glumit
DonnLuca is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 09:10   #25
Radoo_84

Stage 4
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 232
Default Re: Lamborghini va dezvalui la Paris un nou model

oricum e ceva special
Radoo_84 is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 10:27   #26
KillYourSelf

Stage 5
 
KillYourSelf's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 319
Default Re: Lamborghini va dezvalui la Paris un nou model

probabil o sa concureze cu 107, C1, si Aygo )...abia astept sa vad ce mai scot
KillYourSelf is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 12:00   #27
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Smile Re: REVENTON NU MAI SE FABRICA!

Quote:
Originally Posted by SnowMan View Post
Reventon a fost o serie limitata de 200 exemplare, 1 mil. bucata, si nu se mai fabrica.

SI.... in caz k nu stiati..... Lamborghini face de mult SUV-uri. pentru armata italiana. sunt aproape la fel de bune ca Humvee-urile americane, doar ca mai economice la consumul de carburant, dar mai mici si mai inalte.
O zi buna!
Daca il faceau in atatea exemplare imi cumparam si eu unul! Mai taie un zero

Cred ca vroiai sa zici: Lamborghini ,,facea" de mult SUVuri. Si nu pentru armata italiana, ci pentru armata americana. Modelul LM, singurul SUV din istoria companiei, initial a fost creeat pentru armata americana, le-au fost prezentate 2 prototipuri ambele echipate cu motoare americane care acestia le-au refuzat, ...pe motiv ca nu aveau o toneta de hamburgeri integrata probabil In perioada cat a stat in productie(de prin vreo 86 pana in 92...sau ceva de genu) LM002 a fost creeat in 301 exemplare, nu stiu exact cate modele au fost cumparate pentru a servii armatei...in special armatei arabe(caci intre timp Humveeu' aparuse la Americani), restul au fost destinate civililor.
Acum despre cat de economica e masina si environmentally friendly .Cum pe prototip si pe LM001 au fost puse motoare americane, pe modelul LM002 s-a renuntat la ideea asta si i-au pus un 5.7 v12 pur-sange italian luat de pe Countach, cu 450 de cai, mentionez ca-i benzinar, Intr-adevar are cilindreea mai mica decat monstrozitatile de 6.2 , 6.5, 6.6 de pe Hummer... DAR acestea din urma sunt v8, nu v12... si din 5 motoare disponibile pe H1, 4 sunt diesel, unul singur pe benzina, un v8 tot de 5.7 litri dar care nici nu viseaza sa se apropie de 400 de cai daramite de 450...
Asa ca Lamborghini nu sta foarte bine la capitolul ,,masini mai economice decat Hummerul la consum de carburant"
Sa nu crezi ca-i iau apararea Hummerului, Doamne fereste, masina mai inutila nu am vazut in viata mea....

Cat despre on topic: Mi-ar placea sa faca Lambo un SUV, sa-i vad cum se prostitueaza pentru bani, iar mai pe viitor sa scoata un diesel... dar evacuare pe mijloc si difuzor de aer mi se par solutii prea radicale pt. un SUV, probabil, mai mult ca sigur, va fii un inlocuitor pt Murcielago ...parerea mea
bogg is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 12:22   #28
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: REVENTON NU MAI SE FABRICA!

Quote:
Originally Posted by SnowMan View Post
Reventon a fost o serie limitata de 200 exemplare, 1 mil. bucata, si nu se mai fabrica. nou la reventon era doar display-ul digital, interiorul si caroseria. in rest, ceea ce face cu adevarat o masina, sasiu, tren de rulare, suspensii, motor etc. au fost preluate integral fara nici o modificare de la murcielago. am citit acest lucru intr-o revista, nu ii dau numele aici ca sa nu ii fac reclama. aaa....da si evacuarea mai este a lui reventon. oricum, s-au vandut toate si nu se mai fac.....

Cat despre noul Lamborghini, nu cred k este SUV deoarece este prea jos modelul din fotografie, dar Ferrari va face un nou SUV din pacate..... asta e adevarat.

SI.... in caz k nu stiati..... Lamborghini face de mult SUV-uri. pentru armata italiana. sunt aproape la fel de bune ca Humvee-urile americane, doar ca mai economice la consumul de carburant, dar mai mici si mai inalte.
O zi buna!
Reventon a fost facut doar in 20 de bucati, la 200 nu dadea nimeni 1 milion sau peste pe un Lamborghini
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 12:52   #29
synu
4Rally

Stage 4
 
synu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 267
Member of:
[4Rally]
Default Re: Lamborghini va dezvalui la Paris un nou model

cred ca o sa fie ceva frumos , acum trebuie doar sa asteptam sa vedem cum o sa arate arate!
synu is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 13:07   #30
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Lamborghini va dezvalui la Paris un nou model

Putina dezvaluire de la un angajat al firmei:
Modelul care va fi prezentat nu este succesorul lui Murcielago. Este ultima versiune de LP640, dupa care va aparea noul model. Exteriorul este complet nou, in stil Reventon. Pretul va fi in jur de 230.000 EURO. Prototipul se numea Superveloce (SV), si va avea cu 30-40 CP mai mult decat LP640. Este o serie limitata, nu se stie egzact cate vor fi produse, probabil 100.
di48lo is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -