Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 14-05-08, 15:22   #31
Oana Neculoiu

Stage 2
 
Oana Neculoiu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 39
Default Re: Ferrari California GT

Cu totii ziceti ca e urata... ca nu e stilul ferrari... ei bine, lucrurile evolueaza. Nimic nu a mai ramas la fel. E desenat de o serie de cei mai buni in materie de design si arhitectura. Nu avem noi mare cuvant de spus, insa daca am vedea-o prin Romania... mai mult ca sigur nu va uitati dupa ea si ziceti "Mama frate ce urate e" Keep it real
Oana Neculoiu is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 15:39   #32
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Ferrari California GT

daaa.. si daca ar fi langa mine tot as zice CE URATA E ! pentru ca E URATA! CU SPUME ! HIDOASA, SEAMANA A CORVETTE
dolb is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 15:42   #33
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Ferrari California GT

Quote:
Originally Posted by Oana Neculoiu View Post
Cu totii ziceti ca e urata... ca nu e stilul ferrari... ei bine, lucrurile evolueaza. Nimic nu a mai ramas la fel. E desenat de o serie de cei mai buni in materie de design si arhitectura. Nu avem noi mare cuvant de spus, insa daca am vedea-o prin Romania... mai mult ca sigur nu va uitati dupa ea si ziceti "Mama frate ce urate e" Keep it real
Ferrari isi mentine, sau mai bine zis si-a mentinut valoarea pentru stilul care-l adopta! Un Ferrari 288 GTO de exemplu din 1984 costa cat un Enzo azi...daca nu mai mult! Ferrari are un stil antipatic, murdar, dar frumos...asta e stilul Ferrari ! Acum a inceput sa faca masini "dragute", care par aproape normale si tinde sa le faca PREA sportive/agresive dar cu linie curata ! Uita-te la un Ferrari 550 Maranello sa vezi ce simplu si frumos e....
Intreaba tu orice italian care stie ce inseamna Ferrari si iti va spune "Un Ferrari e frumos rosu/negru , lat, stopuri duble in spate si faruri ascunse in fata!"
PS:Pentru cel de mai sus, atunci de ce McLaren a ales acest nume? De ce a ales numele unei regiune din Australia? Poate ca e frumoasa nu? Asa e si la Ferrari...
Si fiat pune niste nume "tampite dar misto" (Punto=punct, Idea=idee, Croma=Crom "la feminin", Bravo, Fiorino=Florinel, Topolino=Soricel .....) !
PPS:Cum am spus mai sus...mie nu-mi place ca are prea multe tampenii pe ea si nu seamana a Ferrari ! Da mai mult spre stilul Lamborghini care e alta mancare de peste, asa s-a nascut si asa ramane!
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 15:43   #34
bogddanel

Stage 5
 
bogddanel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 394
Default Re: Ferrari California GT

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
daaa.. si daca ar fi langa mine tot as zice CE URATA E ! pentru ca E URATA! CU SPUME ! HIDOASA, SEAMANA A CORVETTE
si Corvette-u e urat?
Mie imi place, dar ma gandesc cum o sa fie cu acoperisul rigid...
bogddanel is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 15:46   #35
getedoi

Stage 5
 
getedoi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 695
Default Re: Ferrari California GT

Quote:
Originally Posted by EaGle View Post
...
Si fiat pune niste nume "tampite dar misto" (Punto=punct, Idea=idee, Croma=Crom "la feminin", Bravo, Fiorino=Florinel, Topolino=Soricel .....) !...
si sa nu uitam "Barchetta"
getedoi is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 17:12   #36
alexandrescu_adrian

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 94
Default Re: Ferrari California GT

nu'mi place, mai frumos e fiorano
alexandrescu_adrian is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 17:45   #37
puscky_007

Stage 4
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 264
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Ferrari California GT

dupa nume iti dai seama k este decapotabila..California....unde este soare si cald ...frumos model...dar nu ma omor dupa ferrari in general
puscky_007 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 18:19   #38
darkeddy

Stage 4
 
darkeddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 274
Default Re: Ferrari California GT

masina e frumushica...da nu imi prea place grila
darkeddy is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 18:21   #39
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Ferrari California GT

este impunatoare nu ai ce sa zici dar cum ziceau si ceilalti, si-a pierdut din farmes Ferrari. Parca asta seamana cu un Alfa Romeo, poate ca Designerii tot au fugit de la o firma la alta.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 18:56   #40
smc07

Stage 4
 
smc07's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 281
Default Re: Ferrari California GT

Quote:
Originally Posted by EaGle View Post
Ferrari isi mentine, sau mai bine zis si-a mentinut valoarea pentru stilul care-l adopta! Un Ferrari 288 GTO de exemplu din 1984 costa cat un Enzo azi...daca nu mai mult! Ferrari are un stil antipatic, murdar, dar frumos...asta e stilul Ferrari ! Acum a inceput sa faca masini "dragute", care par aproape normale si tinde sa le faca PREA sportive/agresive dar cu linie curata ! Uita-te la un Ferrari 550 Maranello sa vezi ce simplu si frumos e....
Intreaba tu orice italian care stie ce inseamna Ferrari si iti va spune "Un Ferrari e frumos rosu/negru , lat, stopuri duble in spate si faruri ascunse in fata!"
PS:Pentru cel de mai sus, atunci de ce McLaren a ales acest nume? De ce a ales numele unei regiune din Australia? Poate ca e frumoasa nu? Asa e si la Ferrari...
Si fiat pune niste nume "tampite dar misto" (Punto=punct, Idea=idee, Croma=Crom "la feminin", Bravo, Fiorino=Florinel, Topolino=Soricel .....) !
PPS:Cum am spus mai sus...mie nu-mi place ca are prea multe tampenii pe ea si nu seamana a Ferrari ! Da mai mult spre stilul Lamborghini care e alta mancare de peste, asa s-a nascut si asa ramane!
Ce voiam eu sa subliniez nu era faptul ca suna urat California, ci ca nu se potriveste cu spiritu italian. Ferrari a avut nume si mai frumoase pentru modele sale.
smc07 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 18:58   #41
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Ferrari California GT

Quote:
Originally Posted by smc07 View Post
Ce voiam eu sa subliniez nu era faptul ca suna urat California, ci ca nu se potriveste cu spiritu italian. Ferrari a avut nume si mai frumoase pentru modele sale.
nici Superamerica nu se potriveste.. dar na, astea sunt denumirile
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 18:58   #42
smc07

Stage 4
 
smc07's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 281
Default Re: Ferrari California GT

Quote:
Originally Posted by getedoi View Post
si sa nu uitam "Barchetta"
Barchetta macar suna mai italian. Mi se pare penal sa numesti un Ferrari California. Mai normal mi se parea sa ii puna numele unei zone din Italia.
smc07 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 19:16   #43
steffan
Ford Driver

Stage 5
 
steffan's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,206
Member of:
[FORD]
Default Re: Ferrari California GT

cred k maserati seamana cu ferrari pt k maserati apartine de ferrari
steffan is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 19:47   #44
sonyxxx

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 75
Default Re: Ferrari California GT

Quote:
Originally Posted by Claudiu.aka.Clappy View Post
Nush mie nu imi place... cam aduce a un roadster faqt de ford sau nu stiu c alta firma... nu are eleganta si stilul ferrari !
vrei sa spui ca un pontiac solstice, fata e ok da spatele e aiurea
sonyxxx is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 23:13   #45
DaLaS

Stage 2
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 60
Default Re: Ferrari California GT

Din lateral seamana cu Corvette iar din fata seamana cu Maserati. Probabil ca au pus numele California deoarece seamana cu sportiva americana Corvette. Dar ce draq se intampla cu Ferrari duc lipsa de originalitate??
DaLaS is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -