Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 15-05-08, 19:41   #76
LEON=black

Stage 2
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 32
Default Re: Lamborghini Reventon a ajuns in Las Vegas

asta da masina, pot sa zic ca este masina momentului, de fapt ESTE O MASINA???!!!!??? sau un OZN? cred ca un OZN
LEON=black is offline   Reply With Quote
Old 15-05-08, 22:56   #77
MixMaster

Stage 4
 
MixMaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 234
Default Re: Lamborghini Reventon a ajuns in Las Vegas

Quote:
Originally Posted by MIRCAT View Post
crezi tu ca dureaza mult pana sa vedem asa ceva la noi???daca exista Veyron si alte bombe de genu nu cred ca nu sunt persoane in tara asta care sa nu-si permita o masina ca aceasta!!!

) nu o sa ajunga veci la noi in tara un reventon...poate doar in vizita..dar nu cred ca e cineva atat de idiot incat sa vina cu ea tocmai in Romania "tara tuturor posibilitatilor"...dupa cum bine se stie toate 20 au fost vandute din stadiul de proiect, acesta fiind singurul care se afla la vanzare deoarece este singurul achizitionat de un dealer auto, unul din cei mai puternici din SUA...restul...vb lu' vanghelie: pe persoana fizica si nu in Ro.. unul singur in Anglia..restul SUA, EAU, Estonia daca bine tin minte...etc...dar nu Romania..nu pt ca nu si-ar permite-o cineva de la noi insa trebuie un CV extrem de bine pus la punct si cu o istorie Lamborghini foarte bogata...multi pretendenti, destul de multi calificati pt lista de asteptare iar de-acolo primii 20 au fost contactati in vederea achizitionarii...pe masura ce renunta vreunul ceda locul urmatorului din lista..la fel s-a procedat cu Enzo...

In rest...conceptul de "dream car" e pantaloni scurtzi pe langa masina asta...nu poate descrie in totalitate ceea ce reprezinta ea de fapt...parerea mea de fan Lambo...
__________________
Sunt foarte misterios.De multe ori nici eu nu stiu ce fac.
MixMaster is offline   Reply With Quote
Old 15-05-08, 23:21   #78
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Lamborghini Reventon a ajuns in Las Vegas

Adaug si eu tot ce stiu la moment despre Reventon.
Nu asta e singurul de vanzare, este inca unu in Houston ( http://www.lamborghinihouston.com/ve...ghini-Reventon ). Este numarul 2. 11 din 20 vor fi exportate in SUA, restul ramane pentru intreaga lume. Pretul de 2 milioane de dolari este enorm de mult, dar sunt destui oameni care sunt capabili sa plateasca suma. Unu singur va fi vandut in UAE. Printre posesori se afla un pusti de 21 de ani. Un mare dezavantaj pentru americani, masinile care sunt facute pentru ei au pe lateral pe spoilere niste semnalizatoare care tebuie sa respecte normele lor. Semnalizatoarele alea strica designul masini.
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 16-05-08, 09:43   #79
Flo23riN™

Stage 2
 
Flo23riN™'s Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 70
Default Re: Lamborghini Reventon a ajuns in Las Vegas

Super tare!!!
Flo23riN™ is offline   Reply With Quote
Old 16-05-08, 09:46   #80
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Lamborghini Reventon a ajuns in Las Vegas

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
Adaug si eu tot ce stiu la moment despre Reventon.
Nu asta e singurul de vanzare, este inca unu in Houston ( http://www.lamborghinihouston.com/ve...ghini-Reventon ). Este numarul 2. 11 din 20 vor fi exportate in SUA, restul ramane pentru intreaga lume. Pretul de 2 milioane de dolari este enorm de mult, dar sunt destui oameni care sunt capabili sa plateasca suma. Unu singur va fi vandut in UAE. Printre posesori se afla un pusti de 21 de ani. Un mare dezavantaj pentru americani, masinile care sunt facute pentru ei au pe lateral pe spoilere niste semnalizatoare care tebuie sa respecte normele lor. Semnalizatoarele alea strica designul masini.
pai 2.000.000 dolari este aproape 1.300.000 euro si gandeste-te ca in Europa se vinde cu 1.000.000 euro fara taxe, iar asta din America la banii cu care se vinde mai este si primul din serie, deci este super pretul..
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 16-05-08, 11:59   #81
lucian ion

Stage 3
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 86
Default Re: Lamborghini Reventon a ajuns in Las Vegas

fac astia de la lamborghini niste masini de te ia inima ,tare exemplar.
lucian ion is offline   Reply With Quote
Old 17-05-08, 02:50   #82
claud1u_BDT

Stage 4
 
claud1u_BDT's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 181
Member of:
[RENAULT]
Cool Re: Lamborghini Reventon a ajuns in Las Vegas

duamneeee cine ma pus pe mine sa intru acia ... frate penala raw , da oare o tine in vitrina???? ca tare's curios , sau o baga la liniutza
claud1u_BDT is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 00:21   #83
IDCmsrti

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 4
Default Re: Lamborghini Reventon a ajuns in Las Vegas

fara cuvinte. arata foarte bine dar si foarte scumpa. este un clip pe you tube cu un LP640 care merge cu 217 mile/h cred ca e suficient si unu ca ala e cateva sute de mii $ nu milioane.
IDCmsrti is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 10:46   #84
///sEBy

Stage 2
 
///sEBy's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 57
Default Re: Lamborghini Reventon a ajuns in Las Vegas

Si pretu? te da pe spate
///sEBy is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 14:06   #85
Claw166

Stage 5
 
Claw166's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 609
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Lamborghini Reventon a ajuns in Las Vegas

E un vis ,nu o masina.... ce conteaza ca nu are performantele unui Veyron?? E destul de rapida,poate chiar prea rapida
Eu unu` jur ca daca o sa castig la loto 6/49 , mi`o cumpar !!!
Claw166 is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 16:00   #86
carutasu

Stage 5
 
carutasu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 846
Default Re: Lamborghini Reventon a ajuns in Las Vegas

Quote:
Originally Posted by Claw166 View Post
E un vis ,nu o masina.... ce conteaza ca nu are performantele unui Veyron?? E destul de rapida,poate chiar prea rapida
Lambo, cel putin LP640, nu este mai lenta ca Veyron pe circuit.Pe gigantul Nordschleife de exemplu, pe aprox 20.8km, au acelasi timp (7min 40s)
carutasu is offline   Reply With Quote
Old 26-08-08, 14:28   #87
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Lamborghini Reventon a ajuns in Las Vegas

Quote:
Originally Posted by Claw166 View Post
E un vis ,nu o masina.... ce conteaza ca nu are performantele unui Veyron?? E destul de rapida,poate chiar prea rapida
Eu unu` jur ca daca o sa castig la loto 6/49 , mi`o cumpar !!!
Nu ai cum
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 26-08-08, 18:33   #88
Claw166

Stage 5
 
Claw166's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 609
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Lamborghini Reventon a ajuns in Las Vegas

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
Nu ai cum
ei,ziceam si eu ...
Claw166 is offline   Reply With Quote
Old 01-07-09, 10:54   #89
LAURENTIU94

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 63
Default Re: Lamborghini Reventon a ajuns in Las Vegas

Cel mai frumos Lamborghini pe care l-am vazut
LAURENTIU94 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -