Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-08, 10:32   #46
raduch

Stage 1
 
raduch's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 22
Default Re: Cadillac CTS-V, cel mai rapid sedan pe Nurburgring?

Am vazut ca multi carcotasi au spus ca sunt multe masini care l-ar depasi si ca nu ar fi cel mai rapid sedan din lume.Nu e vorba de viteza maxima ci e vorba de timpul in care a facut un tur al Nurburgring-ului,deci nu are nici o legatura CLS Rocket cu aceasta chestie.Sunt multe masini care in line dreapta merg de rup pamantul,dar cand dau de o curba sunt terminate(majoritatea masinilor americane vechi erau asa).Cls Rocket de exemplu e bun in line dreapta dar daca il bagi pe un circuit e aproape terminat,ca aproape orice mercedes(uitati-va la Top Gear si veti vedea ca am dreptate).
raduch is offline   Reply With Quote
Old 20-05-08, 13:29   #47
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cadillac CTS-V, cel mai rapid sedan pe Nurburgring?

cine a jucat forza motorsport 2 (are plansa nurburgring) stie despre ce e vorba. sunt suficente linii drepte care sa te indemne s-o calci si imediat apar curbe care la inceput par oarecum stranse si o data se strang si mai rau. si drumul e foarte ingust se vede si in poze. deci daca ai o masina tractiune spate si ai scapat cu roata pe iarba sau nu esti suficient de atent ai pus-o...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 22-05-08, 10:41   #48
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: Cadillac CTS-V, cel mai rapid sedan pe Nurburgring?

ai forza motorsport 2? pe xbox? il vreau si eu am terminat 1 si sunt curios cat de tare poate fi 2-ul...scz de offtopic, genial joc
masina asta are ceva ce putine masini au...magnetic ride control...smecher sistem din cate am auzit e cam cel mai tare deci...pe curbe trebuie sa fie geniala!
__________________
the cars i've owned: audi a4 1.8i, audi a4 2.5 tdi quattro, bmw 316i e46, bmw 323ci e46, bmw 725 tds, fiat brava 1.8 16v, mitsubishi 3000gt mk1, mitsubishi 3000gt mk3, nissan 200sx s14a, opel vectra 2.2dti, peugeot 205 1.3i, peugeot 406 coupe 3.0, peugeot 607 3.0 v6, volvo s60t5 2.3t, clio sport...still here:kia pro ceed, infiniti fx35, bora VR6 4M, audi a3
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 22-05-08, 12:39   #49
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Cadillac CTS-V, cel mai rapid sedan pe Nurburgring?

imi plac rezultatele....imi place ca si americanii vin pe nurburgring sa testeze masinutzele
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 22-05-08, 13:58   #50
getedoi

Stage 5
 
getedoi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 695
Default Re: Cadillac CTS-V, cel mai rapid sedan pe Nurburgring?

Quote:
Originally Posted by no limits design View Post
imi plac rezultatele....imi place ca si americanii vin pe nurburgring sa testeze masinutzele
toti vin pe nurburgring sa testeze masinile
'ringu a devenit foarte hip in ultimii ani
getedoi is offline   Reply With Quote
Old 01-06-08, 03:39   #51
993turbo

Stage 5
 
993turbo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 368
Default Re: Cadillac CTS-V, cel mai rapid sedan pe Nurburgring?

Din pacate Ring ul a ajuns un instrument de marketing, si e din ce in ce mai greu sa crezi/verifici ce timpi se scot acolo, am rezerve serioase ca masina aia stock scoate sub 8 min, indiferent cate milioane de cai putere are, cat despre raritate, hehe, aici tot emigrantul rus sau ukrainian are una (cred ca au o fixatie baietii). Revenind la Ring time, uitati va ce masini sunt mai lente de 8 minute..
__________________
Porsche. There is no substitute.
996 Turbo
PCA member
993turbo is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 11:59   #52
getedoi

Stage 5
 
getedoi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 695
Default Re: Cadillac CTS-V, cel mai rapid sedan pe Nurburgring?

Quote:
Originally Posted by 993turbo View Post
Din pacate Ring ul a ajuns un instrument de marketing, si e din ce in ce mai greu sa crezi/verifici ce timpi se scot acolo, am rezerve serioase ca masina aia stock scoate sub 8 min, indiferent cate milioane de cai putere are, cat despre raritate, hehe, aici tot emigrantul rus sau ukrainian are una (cred ca au o fixatie baietii). Revenind la Ring time, uitati va ce masini sunt mai lente de 8 minute..
problema nu este corectitudinea rezultatelor. nu se pune problema de "ii de-adevaratelea sau nu". problema ii atitudinea producatorilor vizavi de timpii scosi (vezi tupeul corvette ZR1, vezi declaratiile cvasi-aberante ale lui Rohrl, pana si timpul de 7.25 scos de GTR). intr-adevar instrument de marketing, dar atata timp cat nu te raportezi (la achizitia uneia dintre ele) numai la timpii de pe 'ring, ii ok.
__________________
8 MPG: not just mileage. An american tradition!

http://purauto.wordpress.com
http://getedoi.deviantart.com
http://kalumpu.myminicity.com
getedoi is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 20:26   #53
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Cadillac CTS-V, cel mai rapid sedan pe Nurburgring?


John Heinricy explains his 7:59:38 'Ring time in the CTS-V
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 14-05-09, 12:50   #54
glevidj

Stage 5
 
glevidj's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 314
Default Re: Cadillac CTS-V, cel mai rapid sedan pe Nurburgring?

le dau clasa nemtii la americani pe ring si oriunde
glevidj is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 19:59   #55
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Cadillac CTS-V, cel mai rapid sedan pe Nurburgring?

Quote:
Originally Posted by 993turbo View Post
Din pacate Ring ul a ajuns un instrument de marketing, si e din ce in ce mai greu sa crezi/verifici ce timpi se scot acolo, am rezerve serioase ca masina aia stock scoate sub 8 min, indiferent cate milioane de cai putere are, cat despre raritate, hehe, aici tot emigrantul rus sau ukrainian are una (cred ca au o fixatie baietii). Revenind la Ring time, uitati va ce masini sunt mai lente de 8 minute..
daca nu ma insel sunt peste 200 000 de rusi si ucrainieni in GTA. Cadillac vinde cateva bucati de CTS-V, pe an, in toata Canada. Deci poate ai putea elabora calculul tau nemaipomenit. As putea paria ca emigrantii europeni sunt mult mai obsedati de Porsche (chiar tu fiind un exemplu) decat de Cadillac, mai ales cele mai jalnice modele (ca de, alea mai rasarite sunt prea scumpe).
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -