Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 08-04-08, 12:40   #16
iogen

Stage 2
 
iogen's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Default Re: Opel Corsa Limited Edition

Quote:
Originally Posted by cRbL View Post
si e 16.000 nu ?

cat despre motor ideea e CLARA si SIMPLA: masina tinereasca, putere sufcienta pentru un sofer NORMAL. sau voiai un 2.0 turbo ceva cu consum de 20 ?
La banii astia si micile modificari aduse, daca esti fan opel si iti place noua corsa, eu unul zic ca se merita.
dar deh, noi tre s asuferim, 90 de cai, slaab frate, mai bine imi iau un ursulet mai vechi ca mine si il "tunaresc" 67643 sute de cai, rup tot cu el. nu fuge frate nu fuge ...
mai lasat NFS si filmele cu masini.
apreciati o masina nu numai dupa standardul "cat fuge"
injurati cat vreti.
bafta.
adevarat...mai bine un opel corsa nou (plus ca e edittie limitata) decat o alta masina cu "tunnnnning" dala cu lopata si altele.... oricum mie imi place cum arata opel-ul...desi nu prea ma atrage modelele gen corsa.peugeot 107 etc etc....dar dupa parerea mea merita
__________________
drive safely
iogen is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 13:05   #17
lucian ion

Stage 3
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 86
Default Re: Opel Corsa Limited Edition

ma de aratat arata bine dar sub capota..............????????????? se putea mult mai bine
lucian ion is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 13:22   #18
gigi galagie

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 243
Member of:
[Opel]
Default Re: Opel Corsa Limited Edition

sunt de parere ca ii trebuiau mai multi cai...mi se par putini90 sau mai ales 80 de cai....si stai linistit ca nu o sa aibe kiar asa un consum mic...stiu corsa de 1.2 de prin '03-'04 care consuma cam 9,...9 si un pic in oras....ceea ce mi se pare mult ptr 1,2
gigi galagie is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 16:02   #19
gabrielglg

Stage 3
 
gabrielglg's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 91
Default Re: Opel Corsa Limited Edition

si cel de pe polo de pe fabia de 1,2 in 3 pistoane cat consuma?
1,2 de la opel macar are si el 4 pistone....
gabrielglg is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 16:29   #20
gigi galagie

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 243
Member of:
[Opel]
Default Re: Opel Corsa Limited Edition

nu te inteleg....am zis ca i trebuiau mai multi cai ca oricum consumul nu e kiar mic...
gigi galagie is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 22:32   #21
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Opel Corsa Limited Edition

marfa editia asta limitata.....imi place contrastul dintre jante si caroserie
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 09-04-08, 05:13   #22
mishu415

Stage 3
 
mishu415's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 163
Default Re: Opel Corsa Limited Edition

Quote:
Originally Posted by cRbL View Post
si e 16.000 nu ?

cat despre motor ideea e CLARA si SIMPLA: masina tinereasca, putere sufcienta pentru un sofer NORMAL. sau voiai un 2.0 turbo ceva cu consum de 20 ?
La banii astia si micile modificari aduse, daca esti fan opel si iti place noua corsa, eu unul zic ca se merita.
dar deh, noi tre s asuferim, 90 de cai, slaab frate, mai bine imi iau un ursulet mai vechi ca mine si il "tunaresc" 67643 sute de cai, rup tot cu el. nu fuge frate nu fuge ...
mai lasat NFS si filmele cu masini.
apreciati o masina nu numai dupa standardul "cat fuge"
injurati cat vreti.
bafta.

ai spus un mare adevar
on:masina e perfecta pt oras si nu numai
mishu415 is offline   Reply With Quote
Old 09-04-08, 10:16   #23
marcelcrisan

Stage 5
 
marcelcrisan's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 301
Member of:
[Fiat]
Default Re: Opel Corsa Limited Edition

pentru tineri ii super iar eu unul sunt si n-am bani deci mi-ar fi placut mai accesibila
marcelcrisan is offline   Reply With Quote
Old 09-04-08, 10:42   #24
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Opel Corsa Limited Edition

Quote:
Originally Posted by gigi galagie View Post
sunt de parere ca ii trebuiau mai multi cai...mi se par putini90 sau mai ales 80 de cai....si stai linistit ca nu o sa aibe kiar asa un consum mic...stiu corsa de 1.2 de prin '03-'04 care consuma cam 9,...9 si un pic in oras....ceea ce mi se pare mult ptr 1,2
ca tu ai o "galagie" de cai pe focus... ai mers vreodata cu o corsa 1.4 twinport sa vezi ca ai ramane destul de mirat?
cred ca masina asta n-o sa fie inteleasa in tara asta... romania e o tara plina de nfs-isti care vor 1milion de cai si 1l/100 consum... voi n-o sa intelegeti sensul masinilor pt pustime... doar marii "viteji" viseaza la 3205734089cai un esapament care sa te desfiinteze cand trece pe langa tine si cum zic unii "tunuri de bass"=)) in portbagaj sa zboare si chilotii dupa tine. de-aia mor atatia. mai intai sa invete ei sa stapaneasca 90cp si dupa aia sa-i vedem noi pe 200-300...
eu de exemplu as iubi masina asta. are un acoperis de sticla, ceea ce e superb, are un design extrem de tineresc, nu te faci de ras cu ea decat in fata prostilor rasfatati (care se plimba in x5 a8 si alte nebunii pe roti la 18 ani) cand ei nu inteleg ca SUNT PENIBILI. masinile alea sunt facute pt oameni adulti, oameni cu banii lor in buzunar. un gagauta la volanul q7-ului arata ca un fraier care nu stie despre masina aia decat cati cai are, cata piele are inauntru si cat a costat. nu-s masini pt pusti. astea, cum e corsa asta sunt. un golf, un polo, o astra, o corsa, un leon, un focus si cc-urile sunt masini pt pusti.
astept cu nerabdare urmatoarele posturi: aaaaa prea slaba asta frate lasa ca trec io cu a8-u lu tata cu o galagie de cai sub capota si cu n p*zde langa mine pe langa el la semafor cand ala cu corsa poate e doar la o plimbare cu femeia si il doare fix in c*r de a8-u aluia...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 09-04-08, 23:55   #25
mishu415

Stage 3
 
mishu415's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 163
Default Re: Opel Corsa Limited Edition

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
ca tu ai o "galagie" de cai pe focus... ai mers vreodata cu o corsa 1.4 twinport sa vezi ca ai ramane destul de mirat?
cred ca masina asta n-o sa fie inteleasa in tara asta... romania e o tara plina de nfs-isti care vor 1milion de cai si 1l/100 consum... voi n-o sa intelegeti sensul masinilor pt pustime... doar marii "viteji" viseaza la 3205734089cai un esapament care sa te desfiinteze cand trece pe langa tine si cum zic unii "tunuri de bass"=)) in portbagaj sa zboare si chilotii dupa tine. de-aia mor atatia. mai intai sa invete ei sa stapaneasca 90cp si dupa aia sa-i vedem noi pe 200-300...
eu de exemplu as iubi masina asta. are un acoperis de sticla, ceea ce e superb, are un design extrem de tineresc, nu te faci de ras cu ea decat in fata prostilor rasfatati (care se plimba in x5 a8 si alte nebunii pe roti la 18 ani) cand ei nu inteleg ca SUNT PENIBILI. masinile alea sunt facute pt oameni adulti, oameni cu banii lor in buzunar. un gagauta la volanul q7-ului arata ca un fraier care nu stie despre masina aia decat cati cai are, cata piele are inauntru si cat a costat. nu-s masini pt pusti. astea, cum e corsa asta sunt. un golf, un polo, o astra, o corsa, un leon, un focus si cc-urile sunt masini pt pusti.
astept cu nerabdare urmatoarele posturi: aaaaa prea slaba asta frate lasa ca trec io cu a8-u lu tata cu o galagie de cai sub capota si cu n p*zde langa mine pe langa el la semafor cand ala cu corsa poate e doar la o plimbare cu femeia si il doare fix in c*r de a8-u aluia...
unul din primele thread-uri la care nu vad numai obsedatzi si nfs isti, si ca sa nu fiu fiu kiar offtopic nu am obs ca are plafon de sticla, kiar marfa masina.Da frate nu i ajung 80-90 de cai, ce-i asta masinutza de golfglumeam
mishu415 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 00:10   #26
F.E.A.R

Stage 5
 
F.E.A.R's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 406
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Opel Corsa Limited Edition

... e frumoasa masina, da' de pret ce sa zicem... e "umflat" rau de tot...
F.E.A.R is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 00:48   #27
TURBOSS

Stage 5
 
TURBOSS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 589
Default Re: Opel Corsa Limited Edition

nu exclusivitatea o va vinde pe banda rulanta, ci forma "dospita" o va face
TURBOSS is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 10:20   #28
gigi galagie

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 243
Member of:
[Opel]
Default Re: Opel Corsa Limited Edition

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
ca tu ai o "galagie" de cai pe focus... ai mers vreodata cu o corsa 1.4 twinport sa vezi ca ai ramane destul de mirat?
cred ca masina asta n-o sa fie inteleasa in tara asta... romania e o tara plina de nfs-isti care vor 1milion de cai si 1l/100 consum... voi n-o sa intelegeti sensul masinilor pt pustime... doar marii "viteji" viseaza la 3205734089cai un esapament care sa te desfiinteze cand trece pe langa tine si cum zic unii "tunuri de bass"=)) in portbagaj sa zboare si chilotii dupa tine. de-aia mor atatia. mai intai sa invete ei sa stapaneasca 90cp si dupa aia sa-i vedem noi pe 200-300...
eu de exemplu as iubi masina asta. are un acoperis de sticla, ceea ce e superb, are un design extrem de tineresc, nu te faci de ras cu ea decat in fata prostilor rasfatati (care se plimba in x5 a8 si alte nebunii pe roti la 18 ani) cand ei nu inteleg ca SUNT PENIBILI. masinile alea sunt facute pt oameni adulti, oameni cu banii lor in buzunar. un gagauta la volanul q7-ului arata ca un fraier care nu stie despre masina aia decat cati cai are, cata piele are inauntru si cat a costat. nu-s masini pt pusti. astea, cum e corsa asta sunt. un golf, un polo, o astra, o corsa, un leon, un focus si cc-urile sunt masini pt pusti.
astept cu nerabdare urmatoarele posturi: aaaaa prea slaba asta frate lasa ca trec io cu a8-u lu tata cu o galagie de cai sub capota si cu n p*zde langa mine pe langa el la semafor cand ala cu corsa poate e doar la o plimbare cu femeia si il doare fix in c*r de a8-u aluia...
poate nu toti pustii sunt linistiti si lenti ca tine...nush...dar ptr 16 000 macar un 100 de cai se putea...sunt situatii cand kiar ai nevoie de o putere mai mare...cat despre cei cu masini mari(q 7,x5,a8,s classe)ce treaba avem noi cu ei???sa conduca ce vor,nu ma intereseaza,dar sa o faca respectandu i si pe colegii din trafic!!!atat!! poa sa mearga si cu avionu....
gigi galagie is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 12:50   #29
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Opel Corsa Limited Edition

stai linistit ca nu sunt lent si linistit. dar nu am nevoie de 200 cai ca sa fac ceva. poti si cu 90 destule daca stii cum sa te folosesti de ei
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 13:18   #30
gigi galagie

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 243
Member of:
[Opel]
Default Re: Opel Corsa Limited Edition

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
stai linistit ca nu sunt lent si linistit. dar nu am nevoie de 200 cai ca sa fac ceva. poti si cu 90 destule daca stii cum sa te folosesti de ei
ok ok...hai sa nu creada lumea ca am ceva cu tine sau cu masina asta...te inteleg ,ai opel...nici o problema...mie imi place corsa asta noua fff mult....asta special edition cu atat mai mult....e frumoasa, e stilata,e tinereasca...E FAINA CE SA MAI...
dar totusi,101 cai sunt mai buni decat 80-90 de cai....
gigi galagie is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -