Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 29-03-06, 22:50   #31
bluedevil

Stage 2
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 61
Default Re: New Mercedes Benz S - Classe

Nici nu poti compara seria 7 cu noul S decat poate la designul interior.
Seria 7 este o masina destul de urata (patratoasa), invechita si foarte sensibila cu foarte multe probleme de fabricatie (cine are stie despre ce vorbesc). Cunosc 3 persoane cu seria 7 si toti se plang de ea.

S-ul arata foarte bine, si dispune de tehnologii noi cum ar fi nightvision (vezi pe bord prin infrarosu ce e in fata masinii mai departe decat bat farurile) sau sistemul care permite sa iti stabilesti o distanta fata de autoturismul din fata iar masina va accelera sau va frana automat astfel incat sa se mentina distanta setata de tine si multe multe alte tehnologii inovatoare pe care nici maybachul sau rolce phantom nu le are.

Mi se pare destul de aiurea sa dai 3 sau 400 000 euro pe o masina si sa nu dispui de tehnologiile pe care le are o masina de 100 000.

PS: am vazsut un s600 biturbo modelul nou cand am fost in bucuresti luna trecuta.... Cine zice ca S-ul nou seamana cu loganul cred ca nu a stat langa el ci l-a vazut doar in poze
bluedevil is offline   Reply With Quote
Old 29-03-06, 23:45   #32
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: New Mercedes Benz S - Classe

nu este nici o legatura intre serie 7 si S-klass, ultima generatie este foarte reusita atat dinamic cat si tehnic, este una din cele mai sigure si mai high-tech masini de serie produse, toate Mercedesurile urmeaza o linie, nici S-ul nu face exceptie.
comparatia dintre S si logan = BLASFEMIE
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 31-03-06, 22:39   #33
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: New Mercedes Benz S - Classe

daca ar fi sa aleg intre un seria 7 si un S classe ... as alege S class ... liniile parca arata mai bine ... parerea mea oricum nici peste 100 de ani nu o sa am bani de asa ceva ...
DyZ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -