Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 13-12-08, 11:20   #271
Ottaviano_m

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 251
Default Re: 2009 Ford Focus RS

varianta pe verde de la Bologna
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC03037.JPG
Views:	147
Size:	2.40 MB
ID:	726256   Click image for larger version

Name:	DSC03038.JPG
Views:	151
Size:	2.07 MB
ID:	726257   Click image for larger version

Name:	DSC03039.JPG
Views:	120
Size:	2.34 MB
ID:	726258  

Click image for larger version

Name:	DSC03040.JPG
Views:	154
Size:	2.02 MB
ID:	726259  
Ottaviano_m is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 14:49   #272
busu

Stock
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 6
Default Re: 2009 Ford Focus RS

parerea mea e k for nu prea a facut masini asa bune si cu bani astia mai bine iti iei un subaru sau un 330xi
busu is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 16:53   #273
Ottaviano_m

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 251
Default Re: 2009 Ford Focus RS

subaru (impreza, banuiesc ca la ala te refereai) costa 46K i are tot 300 de cai, numai ca are tractiunea integrala si motorul boxer, 330 Xi este cu totul in alta categorie, si daca ai trece la 335 Xi o libidine de masina pt condus) trebuie sa scoti din buzunar de la 50K de euro in sus. In plus ford a cam facut masini destul de bunicele, mai bune ca subaru in orice caz, avand in vedere ca impreza este o exceptie care totusi lasa de dorit in multe privinte. Si eu sincer chiar sunt fan STI ... dar subliniez ca la pretul la care se anunta RS, va oferi cu putin sub performantele STi la vreo 10 000 de euro sub pretul acesteia din urma ... ca sa nu mai zic de interioare plasticuri, etc mult mai ingrijite la Focus. In fine, cred ca e mai mult o chestiune de prioritati.
Ottaviano_m is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 19:59   #274
Dennis_TL

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 389
Default Re: 2009 Ford Focus RS

Ottaviano nu o se compare niciodata nici un Ford cu orice Subaru ...stii vorba aia "What makes a Subaru, a Subaru"? Prea scumpa panarama asta de focus. evo sau sti clar , sa vedem vanzarile si sunt sigur ca vor taia din pret.
Dennis_TL is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 20:06   #275
robertinho
VW Driver

Stage 5
 
robertinho's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 632
Member of:
[VW]
Default Re: 2009 Ford Focus RS

...putin de offtopic acuma...eu am condus opc si chiar mult si sincer am ramas super placut surprins(TINAND CONT,REPET TINAND CONT de tot ce se vorbeste despre masina asta...este clar ca masina este construita special pentru 402m,si nu are abilitatile de a sta pe viraje la fel ca multi dintre competitori)
__________________
~Intermedieri vanzari/cumparari/inchirieri de studio-uri/garosoniere/apartamente in cea mai frumoasa statiune de vacanta de pe litoralul bulgaresc :SUNNY BEACH.PRETURI FOARTE MICI!!! Pentru detalii,informatii suplimentare sau chiar viizonari-0733 936 864-Dl.Mihaila Robert~
~turism intern,turism extern,curse charter,bilete avion,rezervari hoteliere oriunde in lume.vacante,excursii si weekenduri de vis la preturi avantajoase.Pentru detalii-0733936864-Dl Mihaila Robert~
robertinho is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 20:40   #276
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: 2009 Ford Focus RS

Quote:
Originally Posted by Dennis_TL View Post
Ottaviano nu o se compare niciodata nici un Ford cu orice Subaru ...stii vorba aia "What makes a Subaru, a Subaru"? Prea scumpa panarama asta de focus. evo sau sti clar , sa vedem vanzarile si sunt sigur ca vor taia din pret.
Tin sa iti reamintesc ca generatia anterioara a RSului pe circuit statea cu STI (de generatie similara cu el si RSul avand cu mult mai putini cai), o masina cu un handling EXTRAORDINAR ..... acest Focus Mk2 ar fi o "panarama", eu zic ca asta suna a frustrare .... iar legat de EVO sau STI - "clar" ..... stiu ca aceste denumiri suna exotic .... asiatic sa fiu mai precis .... insa STI e o hidosenie de masina iar EVO ..... generatia trecuta arata extraordinar ..... asta .... sa zic ca: "gusturile nu se discuta".
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala

Last edited by NWZeu; 13-12-08 at 20:45.
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 20:41   #277
Ottaviano_m

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 251
Default Re: 2009 Ford Focus RS

Quote:
Originally Posted by Dennis_TL View Post
Ottaviano nu o se compare niciodata nici un Ford cu orice Subaru ...stii vorba aia "What makes a Subaru, a Subaru"? Prea scumpa panarama asta de focus. evo sau sti clar , sa vedem vanzarile si sunt sigur ca vor taia din pret.
Absolut de acord. Chestia e ca in timp ce RS va fi mai mult masina decat STi , la un pret cu 20% mai mic si (ce-i drept, probabil) la 80% din capacitatile sportive ale unui STI, acesta va fi mai mult un plaything pt pasionati ca noi (de aceea eu prefer STI). In viata de zi cu zi, pt multi va invinge ratiunea asupra emotiilor si vor prefera Focus-ul. Si sa nu uitam ca si ford are traditie in rally si au avut si rezultate, deci o apropiere pe piata de Sti ar fi chiar plauzibila. A, si sa spui ca nici un Ford nu se compara cu un Subaru, este putin prea mult. Nu intotdeauna subaru a facut masinile la care a ajuns in ziua de astazi, dar ford ... cuvintele sunt de prisos, comparam un Fiesta cu un Subaru Justy . Ma termina curiozitatea de a vedea cum se descurca pe circuit fata de STI sau Evo
Ottaviano_m is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 20:46   #278
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: 2009 Ford Focus RS

mda cone vrea senzatii tari alege sti si evo cine vrea o masina mai civilizata alege rs..parerea mea..
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 01:19   #279
mariusARD

Stage 3
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 94
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: 2009 Ford Focus RS

Quote:
Originally Posted by adrian78bmw View Post
mda cone vrea senzatii tari alege sti si evo cine vrea o masina mai civilizata alege rs..parerea mea..
ai impresia ca nu poti avea "senzatii tari" si cu rs? te inseli amice.
mariusARD is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 02:13   #280
Dennis_TL

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 389
Default Re: 2009 Ford Focus RS

Sti si Evolution sunt cu totul si cu totul altceva decat un focus fie el si rs. iar pretul mi se pare imens , am un amic si-a luat evo x cu 44mii dar masina este ceva deosebit .
stiu ca focus ul are traditie pe circuit dar nu conduci oricand pe uscat , mai prinzi o vreme urata , o ploaie etc iar sistemele de tractiune de pe subaru si mitsubishi sunt cel putin de nota 10. plecarile cu 4x4 la fel sunt net superioare . singurul avantaj la focus rs cu tractiune fata ar fi doar consumul mai scazut , atat.
totusi este posibil sa ma insel si fordul sa fi scot o bomba pe roti cu tractiune fata inteligenta , totusi tind sa cred ca masina rupe aderenta si in treapta a 4-a ...
Dennis_TL is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 03:24   #281
TZG@

Stage 5
 
TZG@'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 695
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: 2009 Ford Focus RS

fordul asta rs eu zic ca e cea mai tare idee de masina calitate/pret... masina asta e gandita incat sa si-o permita aia de n-au bani de evo sau sti dar totusi sa se tina de ele... si ca sa vb de sti 2008,e urat ca dracu'... chiar daca l-am vazut pe strada de n ori si incepi sa te obisnuiesti cu ideea... e naspa... evo,da... o masina mai frumusica... da' cur ca de alfa? si sti-ul costa cu 10 000 de e mai mult ca fordul asta iar evo-ul cu undeva pe la 2,13 000... pt ceva certati? oricum dupa pret ataca niveluri diferite pe piata... iar totusi fordul asta s-ar putea sa fie cu vreo 2,3 sute kg mai usor ca subaru... si evoul lancer...
TZG@ is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 10:27   #282
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Re: 2009 Ford Focus RS

Sigur va vi foarte frumosa! N-are cum sa nu fie... daca e inspirata de RS Concept!
Evoluzione is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 13:07   #283
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: 2009 Ford Focus RS

Quote:
Originally Posted by Evoluzione View Post
Sigur va vi foarte frumosa! N-are cum sa nu fie... daca e inspirata de RS Concept!
Pozele cu masina reala sunt putin mai sus si pe pagina anterioara (pozele cu produsul care se comercializeaza), masina arata DEMENTIAL.
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 13:52   #284
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Re: 2009 Ford Focus RS

Quote:
Originally Posted by NWZeu View Post
Pozele cu masina reala sunt putin mai sus si pe pagina anterioara (pozele cu produsul care se comercializeaza), masina arata DEMENTIAL.
N-am vazut...
Arata beton
Evoluzione is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 16:39   #285
B3ST

Stage 5
 
B3ST's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 341
Default Re: 2009 Ford Focus RS

Foarte frumusel... rally art
B3ST is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -