Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 05-07-07, 19:10   #31
2fast4you
Hyundai Driver

Stage 5
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 392
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Mercedes-Benz C63 AMG dezvaluit

Quote:
Originally Posted by boy_wonder View Post
pai daca ai sa te uiti la Audi pe site ai sa vezi ca RS4 costa 62.120 euro CIP si nu are de ex. nici geamuri electrice pe spate..
Mi-a placut rau asta. La banii aia sa nu iti dea asa ceva. Stiu ca la multe masini asta e dotare oprionala dar parca la un RS4 suna urat.
Cum ar fii sa invarti de rotita aia in spate pe bancheta si sa vina unu cu un logan care are geamuri electirice pe toate usile
__________________
Hyundai Accent 1.5 CRDI 110 CP
2fast4you is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 19:56   #32
gavrila

Stage 3
 
gavrila's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 127
Default Re: Mercedes-Benz C63 AMG dezvaluit

fortza . . . .
gavrila is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 20:04   #33
XXL-X-

Stage 3
 
XXL-X-'s Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 139
Member of:
[SEAT]
Default Re: Mercedes-Benz C63 AMG dezvaluit

Lucrul pe care trebuie sa il avem in vedere este greutatea care apasa axa fata....motorul asta gras trebuie sa si cantareasca.Testul cred ca va fi edificator.Pariez pe echilibrul dinamic BMW.
__________________
Swizz Beatz, it's me b........
XXL-X- is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 21:08   #34
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Mercedes-Benz C63 AMG dezvaluit

nu stiu ce asteapta toata lumea test cu rs4 pt ca e o masina destul de uzata moral si va iesi bineinteles pe ultimul loc intre cele 3. Acum sa vedem care pe care dintre noile m3 si c63
__________________
Seat Leon FR 2.0 TDI @ ~200CP
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 21:26   #35
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Mercedes-Benz C63 AMG dezvaluit

deocamdata sa vedem m3 sedan. nu stiu de ce multa lume compara noul c63 amg cu m3 coupe.. se stie ca va fi un m3 sedan asa ca mai bine ne abtinem de la astfel de comparatii si vorbim despre aceasta bijuterie..

legat de greutate.. habar n-am.. asa scrie la mercedes asa v-am zis si eu.. in plus am vazut ca asa zice si pe autocar 1730 kg.. (rs4 are 1650kg - Greutate proprie).

AICI aveti primul test drive cu c63 amg..
imi place ce zice redactorul..
"I can’t remember a more entertaining, more dynamically rounded Mercedes model since the 190 2.5 Evo."
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	4777113622.jpg
Views:	79
Size:	305.7 KB
ID:	299046  
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 21:41   #36
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Mercedes-Benz C63 AMG dezvaluit

super corect zis desi se vor face multe teswte m3 coupe cu c63 pt ca pana va aparea m3 sedan (cred ca) va mai dura ceva iar pana va aparea noul clk respectiv amg ceva mult mai mult
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 21:41   #37
THX-1

Stage 5
 
THX-1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 534
Default Re: Mercedes-Benz C63 AMG dezvaluit

Quote:
Originally Posted by cheet View Post
aiurea bmw se chinuie 2 ani sa faca ceva comparativ cu audi si cand sa sufere domnii bmw-fans, ia uite
Parca-i si vad pe inginerii de la bmw cum se "chinuiau" !,cu toate ca este deosebita masina asta n-are nici o sansa in fata M3-ului chiar dc. au si asteptat sa lanseze dupa ce-i de la bmw pt. a face fata altu care se rezuma doar la 0-100! si la cai putere(pai in ritmul asta ajungeam de mult la mii de cai putere),vedem cate sedanuri d-astea micute cu motor de 6.2litri or sa se vanda ,aiurea!!
THX-1 is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 22:24   #38
ameer

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 271
Default Re: Mercedes-Benz C63 AMG dezvaluit

Quote:
Originally Posted by alexSHO View Post
super corect zis desi se vor face multe teswte m3 coupe cu c63 pt ca pana va aparea m3 sedan (cred ca) va mai dura ceva iar pana va aparea noul clk respectiv amg ceva mult mai mult
Eu zic ca vom vedea un nou clk in 2008-2009 maxim. Pana atunci avem CLK 63 amg de comparat cu M3. Cel mai corect e sa comparam C63 cu RS4 si cu Lexus IS-F. Asa vad eu lucrurile pana la m3 berlina, care eu sincer cred ca nu il vom vedea prea curand
ameer is offline   Reply With Quote
Old 06-07-07, 00:35   #39
andrei.badea

Stage 4
 
andrei.badea's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 232
Default Re: Mercedes-Benz C63 AMG dezvaluit

Deci .. nu mai comparati mercedes si audi cu bmw. Bmw inseamna performante (nu numa in linie dreapta .. asta fac audi si mercedes).
andrei.badea is offline   Reply With Quote
Old 06-07-07, 00:46   #40
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Mercedes-Benz C63 AMG dezvaluit

Quote:
Originally Posted by andrei.badea View Post
Deci .. nu mai comparati mercedes si audi cu bmw. Bmw inseamna performante (nu numa in linie dreapta .. asta fac audi si mercedes).
Of topic...lol?
On:Pur si simplu este o piesa de colectie masina asta!Trebuie sa recunosc...cu toate ca sunt fan VAG...este probabil ceva mai rapida decat RS4 insa acesta este aparut pe piata mai de mult!!!Ciclul se va relua cand va aparea...peste ceva ani the new RS4.
Daca puteti compara RS vs M aceleasi generatii o sa vedeti ca RS are acceleratii de la 0-100 si top speed mai bune decat la M,motivul pt vanzari mai mari la BMW este pretul...mai mic!
PS:Un RS are atuul unei aderente impecabile si stabilitate si in cazul in care suprafata de contact nu esti perfect uscata,curata etc...
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 06-07-07, 01:03   #41
Chucky bmw

Stage 5
 
Chucky bmw's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 550
Member of:
[Old School Cars]
[Opel]
Cool Re: Mercedes-Benz C63 AMG dezvaluit

este criminala masina ce gagici atragi cu ea )
Chucky bmw is offline   Reply With Quote
Old 06-07-07, 04:01   #42
stoica_marius82

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 4
Default Re: Mercedes-Benz C63 AMG dezvaluit

e data dracu masina ,mult mai reusita decat precedenta dar mie tot RS-ul imi place
stoica_marius82 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-07, 10:58   #43
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Mercedes-Benz C63 AMG dezvaluit

masina este divina...insa nu imi plac oglinzile alea de nici o culoare...oribile
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 07-07-07, 11:23   #44
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Mercedes-Benz C63 AMG dezvaluit

inca o masina superba si foarte puternica de la mercedes si tare doar in linie dreapta...rs4 are 1650kg in conditiile in care diferentialul quattro cantareste peste 100kg...pe circuit nu cred ca o sa aibe sanse in fata lui m3 si rs4...oricum nu o sa se mai compare cu rs4 sedan ca s-a scos sau va fi scos din productie foarte curand...
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline   Reply With Quote
Old 07-07-07, 11:27   #45
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Mercedes-Benz C63 AMG dezvaluit

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
inca o masina superba si foarte puternica de la mercedes si tare doar in linie dreapta...rs4 are 1650kg in conditiile in care diferentialul quattro cantareste peste 100kg...pe circuit nu cred ca o sa aibe sanse in fata lui m3 si rs4...oricum nu o sa se mai compare cu rs4 sedan ca s-a scos sau va fi scos din productie foarte curand...
ba o sa se compare.. nu o sa mai fie scos RS4 de pe piata )))))
ramane de vazut cum o sa se descurce..
Mai trebuie precizat ca Mercedes a creat si o functie de selectare a sistemului de control al stabilitatii (ESP). Acesta are trei niveluri de utilizare: ESP ON, ESP OFF si ESP SPORT.
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -