Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 17-12-06, 21:57   #16
LiviuTZ

Stage 5
 
LiviuTZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 764
Member of:
[Opel]
Default Re: Mazda Nagare Concept

Superba masina...nu prea vad sa apara asa ceva...
LiviuTZ is offline   Reply With Quote
Old 17-12-06, 23:29   #17
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: Mazda Nagare Concept

Imi place super mult masina asta ... in special liniile care "curg" pe lateral .... si se duc spre faruri ....
sprinter is offline   Reply With Quote
Old 18-12-06, 09:37   #18
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: Mazda Nagare Concept

Quote:
Originally Posted by mafiotul View Post
da...e misto... ....e chiar klumea... da volanu ala e cam naspa...adik ala nu se mai cheama condus...cu toate functiile automate si...(ca si in cazul cutiei automate...adevaratu condus e ala manual,parerea mea)...pana la urma ce o sa urmeze?sa apesi pe buton si masina sa te duca la locatia dorita???????????
Nu cred ca mai e mult pana acolo....
sprinter is offline   Reply With Quote
Old 18-12-06, 10:50   #19
T.rac3Er

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 543
Default Re: Mazda Nagare Concept

Quote:
Originally Posted by mafiotul View Post
da...e misto... ....e chiar klumea... da volanu ala e cam naspa...adik ala nu se mai cheama condus...cu toate functiile automate si...(ca si in cazul cutiei automate...adevaratu condus e ala manual,parerea mea)...pana la urma ce o sa urmeze?sa apesi pe buton si masina sa te duca la locatia dorita???????????
mai intai condu masini cu automate si manuale, diesel si benzina si apoi fa-ti singur parerea, nu te lua dupa cum spun altii..adica mai intai ia-ti carnetul...

din nefericire acest prototip va ramane doar prototip (oricat de bestial ar fi) si va imprumuta din liniile sale de design modelelor de serie si o noua linie generatiei de automobile mazda din anii '20...
normal de designul agresiv si ***urist va avea atat adepti cat si opozanti...conteaza ca fiecare sa aleaga ce isi doreste...
__________________
citroen driver
T.rac3Er is offline   Reply With Quote
Old 18-12-06, 13:15   #20
alexerix

Stage 4
 
alexerix's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 191
Default Re: Mazda Nagare Concept

Conceptul e super, designul e revolutionar si poate inspira pe viitor linia masinilor de serie Mazda. Mie oricum imi place. Pusesem si eu poze la unul din thread-urile trecute.
__________________
Rx-8 Lover

Ochi pentru ochi si dinte pentru dinte si lumea ar fi oarba si stirba!!!
alexerix is offline   Reply With Quote
Old 18-12-06, 17:16   #21
alex-mishu

Stage 4
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 189
Default Re: Mazda Nagare Concept

Ca majoritatea conceptelor....nu se va produce in felul in care arata...
Usile mi se par foarte "ciudate"...Cred ca e proiectata pt cei carora le place nisipul in masina...
alex-mishu is offline   Reply With Quote
Old 18-12-06, 18:02   #22
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Mazda Nagare Concept

Nu imi place
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 18-12-06, 21:40   #23
alexerix

Stage 4
 
alexerix's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 191
Default Re: Mazda Nagare Concept

Tot de pe lista conceptelor Mazda ce prefigureaza viitoarele modele se mai regaseste si Ryuga un model SUV gen Tribute.
Acest model Ryuga, care va fi de fapt cunoscut sub numele de Mazda Tribute HEV 2008 la salonul NAIAS (North American International Auto Show) din ianuarie 2007 si va avea o tehnologie inovatoare in ceea ce priveste motorul:
Va fi un motor de 155CP obtinuti prin asocierea unui motor electric cu unul termic care respecta super pretentioasele standarde din California cu privire la emisiile de noxe: "Super Ultra Low Emissions Vehicle"(SULEVII) sau "Advanced Technology Partial Zero Emissions Vehicle"(AT-PZEV).
Aceste doua standarde sunt cunoscute ca fiind cele mai restrictive in materie de motoare pe benzina.
E atasat un link unde puteti vedea un sketch cu modelul descris. Va tin la curent cu mai multe informatii.
http://automoto.aliceadsl.fr/display....php3?id=26070

P.S. In japoneza Nagara = flux, unda, iar Ryuga = val...sau cam asa ceva
alexerix is offline   Reply With Quote
Old 18-12-06, 22:44   #24
Seat_TDI

Stage 5
 
Seat_TDI's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 368
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: Mazda Nagare Concept

moamaaa, am ramas uimit ,nu stiu ce sa zic. VIITOR
Seat_TDI is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 07:15   #25
T.rac3Er

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 543
Default Re: Mazda Nagare Concept

m-as muta in california
T.rac3Er is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 12:46   #26
alexerix

Stage 4
 
alexerix's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 191
Default Re: Mazda Nagare Concept

Quote:
Originally Posted by T.rac3Er View Post
m-as muta in california
LOOOOL si eu. Kiar sunt super benefice restrictiile de genul asta. Mai ales ca americanii au in sange motoarele cu cilindree mare, ceea ce inseamna ca si volumul de noxe este extraordinar de mare.
alexerix is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 12:53   #27
alexerix

Stage 4
 
alexerix's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 191
Default Re: Mazda Nagare Concept

Quote:
Originally Posted by mafiotul View Post
da...e misto... ....e chiar klumea... da volanu ala e cam naspa...adik ala nu se mai cheama condus...cu toate functiile automate si...(ca si in cazul cutiei automate...adevaratu condus e ala manual,parerea mea)...pana la urma ce o sa urmeze?sa apesi pe buton si masina sa te duca la locatia dorita???????????
In legatura cu progresul tehnologiei, am vazut zilele trecute un filmulet amanuntit(imi pare rau ca nu am retinut link-ul) un sistem de parcare automata pus pe BMW. Cu o multime de senzori de perimetru la dispozitie, doar opresti masina ca si cum ai face o parcare laterala cu spatele si...LOL apesi butonu. Masina baga automat in retur si vireaza volanul si parcheaza masina perfect. Si asta fara ca soferul sa faca in prealabil o parcare pe care masina sa o memoreze(am vazut si astfel de sisteme).
alexerix is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 13:13   #28
T.rac3Er

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 543
Default Re: Mazda Nagare Concept

pe noul cl e ceva asemanator...cu radar...iti arta cat sa ivarti rotile, ce viteza, si pozitia de unde sa faci parcarea...si e dinamic, daca totusi nu te incadrezi el tot timpul cauta ruta corecta si te indruma...cred ca are si modul de parcare automata
T.rac3Er is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 13:24   #29
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Mazda Nagare Concept

lasati offtopicul!!!
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 13:38   #30
joker4dna

Stage 3
 
joker4dna's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 81
Default Re: Mazda Nagare Concept

balega pe rotzi!! parerea mea
joker4dna is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -