Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 16-01-12, 14:44   #16
dany323bmx

Stage 5
 
dany323bmx's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 354
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: tractiune fata-merita?

Quote:
Originally Posted by s3vraj View Post
Depinde pentru ce-ti trebuie masina logic , daca vrei derapari ia-ti un 320 , 318 ceva pe spate , un s class ceva .. daca vrei fiabilitate iti recomand un passat , golf a4 a6 etc..
Decat sa te iei la declaratii cu andu care are experinta cu masinile, chiar tractiune fata, cu mai multi cai ca alea care le ai in nfs mai bine las-o balta
Parerea mea de neexperimentat, ar fi ok pentru ce vrei tu una 4x4, ceva mai lata

Au scos cei de la vw golf de 650cp cu motor de bentley continental, cu motor central , dar probandu-l cei de la top gear cand l-au probat au observat ca nu se poate vira fara sa faca spin
Problema era puterea mare pe tractiune spate parca si un ecartament mic

Oricum succes , si sa iti indeplinesti visu
__________________
Si inca ceva, Colin McRae si-a inceput cariera la 16 ani asa ca ignora-i pe cei care iti spun sa-ti bagi mintile in cap si sa-ti iei permisul mai intai si apoi cine stie ce troaca doar ca sa pari responsabil in ochii unora pentru care poate masina este doar un fier care te duce din A in B. Urmeaza-ti visul tau oricare ar fi ala si NICIODATA nu trai viata altuia
dany323bmx is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 22:06   #17
s3vraj

Stage 5
 
s3vraj's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 363
Member of:
[VW]
Default Re: tractiune fata-merita?

Quote:
Originally Posted by dany323bmx View Post
Decat sa te iei la declaratii cu andu care are experinta cu masinile, chiar tractiune fata, cu mai multi cai ca alea care le ai in nfs mai bine las-o balta
Parerea mea de neexperimentat, ar fi ok pentru ce vrei tu una 4x4, ceva mai lata

Au scos cei de la vw golf de 650cp cu motor de bentley continental, cu motor central , dar probandu-l cei de la top gear cand l-au probat au observat ca nu se poate vira fara sa faca spin
Problema era puterea mare pe tractiune spate parca si un ecartament mic

Oricum succes , si sa iti indeplinesti visu
Mai bine ai lasa judecatiile deoparte , nu judeca pe nimeni inainte sa cunosti! Si pentru tine nu .. nu mai joc need for speed de ani buni , am masina imi astept permisul , numai bine
__________________
Ti-am fost de folos? Da click pe imagine si apasa Like pentru a-mi multumii!
s3vraj is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 22:32   #18
dany323bmx

Stage 5
 
dany323bmx's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 354
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: tractiune fata-merita?

Imi cer scuze daca te-ai simtit atacat, Dar il stiu pe andu, si pe masina care o are si pe acest subiect pot spune ca are drepatate(justificata de experienta)
oricum, te salut
dany323bmx is offline   Reply With Quote
Old 17-03-12, 21:02   #19
Chetoiu

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 1
Smile Re: tractiune fata-merita?

tot ce e scris mai sus sunt aberati eu am un rover c200 editie limitata 2.0 turbo ajunge undeva la 270 caluti tractiune fata .... distantatori dekat pe spate si pot spune k in curbe rupe.... masina are aproape 3 mii de kg akm depinde si de ce masina vrei ..... daka la 500 de caluti pe tractiune spate bagi picioru intro masina rau sa o rupi ..... te asigur k o sati fuga de cur foarte lenjer....
Chetoiu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -