Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 28-01-11, 14:57   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Sport Wheels transforma noul Audi R8 Spyder intr-un demon sosit din Iad!

Sport Wheels transforma noul Audi R8 Spyder intr-un demon sosit din Iad!

Peste 50.000 euro investiti in modificarea unui Audi R8 Spyder vor transforma supercarul din Ingolstadt intr-un adevarat demon rosu sosit din cele mai intunecate locuri ale Iadului. Iar daca nu ne crezi pe cuvant, germanii de la Sport Wheels sunt aici pentru a ne sustine afirmatia!



In cazul in care te asteptai la o mana de modificari extreme, se pare ca te afli intr-un loc total nepotrivit. La un moment si mai nepotrivit. De fapt, germanii de la Sport Wheels sunt aici pentru a ne preda o lectie importanta din istoria tuningului: uneori, mai putin inseamna mai mult. Mult mai mult. Iar urmatoarele randuri si fotografii vor fi vitale in sustinerea acestei teorii!



Finisat intr-un rosu diabolic, supercarul din Ingolstadt a fost inzestrat la exterior cu un kit aerodinamic subtil, ce constrasteaza caroseria inflamata cu ale sale dure componente din fibra de carbon. Si, cu toate ca ai putea afirma ca Audi-ul R8 Spyder arata... stock, micile modificari de la exterior iti vor usura buzunarul de 21.445 euro. Iar in acest pret nu sunt incluse si noile incaltari, evaluate la 4.600 euro, ce au in componenta jante Jofiel X in doua culori (9x20 inci pe fata si 11x21 inci pe spate) incaltate cu pneuri Dunlop Sport Maxx GT (235/30-20 pe fata si 295/25-21 pe spate). Tot la capitolul "Elemente ce fac din acest Audi R8 Spyder un demon sosit din Iad" punctam si evacuarea semnata Eisenmann care, impreuna cu un ECU Stage 2, ridica puterea supercarului germana pana la 600 cai putere si 580 Nm; de asemenea, cele doua modificari iti vor goli punguta cu bani de alti 6.050 euro.



Si, in cazul in care credeai ca nimic nu te mai poate rani, suspensia coilover Variant 3 KW HLS 4 si sistemul de franare MOV'IT-CER cu ale sale discuri ceramice vor incarca nota de plata cu alti... 29.340 euro. Am spus la inceput peste 50.000 euro? De fapt, un mic calcul la final, si suma totala estimata initial la "peste 50.000 euro" se transforma cu fara prea mari eforturi intr-un peste 60.000 euro.
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 15:18   #2
du0n

Stage 4
 
du0n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 252
Default Re: Sport Wheels transforma noul Audi R8 Spyder intr-un demon sosit din Iad!

Ce bine il prinde rosul.
du0n is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 17:52   #3
jimmy_rph

Stage 4
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 261
Default Re: Sport Wheels transforma noul Audi R8 Spyder intr-un demon sosit din Iad!

f misto masina! imi place cum arata! dar acum pun si eu o intrebare, si sper sa nu-mi fie luat in nume de rau: ce au asa special rotile de costa aproape 200 de milioane de lei vechi? :O
jimmy_rph is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 18:20   #4
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Sport Wheels transforma noul Audi R8 Spyder intr-un demon sosit din Iad!

Quote:
Originally Posted by jimmy_rph View Post
f misto masina! imi place cum arata! dar acum pun si eu o intrebare, si sper sa nu-mi fie luat in nume de rau: ce au asa special rotile de costa aproape 200 de milioane de lei vechi? :O
Pai 100mil sunt doar anvelopele ....
The_Mask is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 11:20   #5
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Sport Wheels transforma noul Audi R8 Spyder intr-un demon sosit din Iad!

Īl prinde foarte bine culoarea şi jantele sunt criminale
DTH is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -