Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 06-08-10, 10:17   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Mansory prezinta noul Linea Vincero d'Oro - Facelift sclipitor pentru Linea Vincero

Mansory prezinta noul Linea Vincero d'Oro - Facelift sclipitor pentru Linea Vincero

Isi mai aminteste cineva mega-opulentul Mansory Linea Vincero? Ei bine, la un an distanta, primul si singurul Bugatti Veyron modificat din lume primeste un facelift sclipitor. Principalele ingrediente? Aceiasi peste 1.100 CP, aceeasi fibra de carbon din abundenta si... accente aurii. Cele din urma sunt probabil pentru a se asorta cu galbenul nisipului din desert.



Desi cel mai probabil toata planeta ar fi vrut sa vada asa ceva, noul Mansory Linea Vincero d'Oro nu are la baza recordmanul Bugatti Veyron Supersport. In schimb, germanii de la Mansory au preferat sa ia la modificat vechiul Linea Vincero si sa ii ofere atingerea lui Midas. Rezultatul? Combinatia intre fibra de carbon si auriu este probabil cea mai nereusita din istorie!





Mai mult de atat, stralucitorul supercar a primit si un facelift in partea frontala, acest lucru constand intr-o capota mai scurta, spoiler si aripi modificate. Si probabil ar fi bine ca tunerul german sa aiba idee despre ce face, aerodinamica fiind una din acele probleme cu care nu ai vrea sa ai de-a face la o masina capabila de peste 400 km/h... In fine, alte detalii includ noi praguri laterale, fante de aer supradimensionate pentru racirea optima a motorului si un nou difuzor spate.





Iar aici se face trecerea de la fibra de carbon la accentele de auriu. Inspirat probabil de palatele imbracate placate cu aur, Mr. Koroush Mansory a facut (aproape) acelasi lucru cu noul Linea Vincero d'Oro. Astfel, creatia tunerului german este gata sa orbeasca toate celelalte Bugatti Veyron cu al sau auriu stralucitor, regasit la nivelul grilei frontale, oglinzilor sau capacului pentru rezervor. In plus, nici macar noile jante nu au scapat de acest tratament. La interior, norocosul proprietar va fi tratat cu aceeasi excentricitate dusa inspre prost gust, miliardele de LED-uri si auriul fiind combinate cu fibra de carbon.





Tipic Mansory, tipic unui tuner cu antecedente precum un Bentley finisat in Roz-Paris-Hilton sau un Rolls Royce in Albastru-Auriu-Polo-Rugby. Partea buna e ca noul Mansory Linea Vincero d'Oro va fi produs intr-un singur exemplar. In concluzie, cei mai ghinionisti se vor alege cu noul Bugatti Veyron Supersport si probabil vor mai ramane si cu ceva bani in cont...

__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 11:22   #2
Deiel

Stage 4
 
Deiel's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 181
Member of:
[FORD]
Default Re: Mansory prezinta noul Linea Vincero d'Oro - Facelift sclipitor pentru Linea Vince

Quote:
Originally Posted by boy_wonder View Post
Combinatia intre fibra de carbon si auriu este probabil cea mai nereusita din istorie!

Nu te supara dar esti cumva critic de arta? Nu de alta, dar combinatia galben / gri inchis nu este chiar atat de nereusita , ba chiar arata binisor... Iar masina se declara a fi una exclusivista (din moment ce e singura) , deci comparatia cu SS nu prea are ce cauta acolo.
__________________

Ford Fiesta MK6 1.4 TDCi
Deiel is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 11:32   #3
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default Re: Mansory prezinta noul Linea Vincero d'Oro - Facelift sclipitor pentru Linea Vince

masina arata foarte bine, cel putin la exterior.
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 16:52   #4
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Mansory prezinta noul Linea Vincero d'Oro - Facelift sclipitor pentru Linea Vince

nu cred ca boy wonder a scris reportajul. doar la preluat...
ot arata bine chiar. si griul fiind nonculoare teoretic se potriveste cu orice culoare din lume
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 09:10   #5
du0n

Stage 4
 
du0n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 252
Default Re: Mansory prezinta noul Linea Vincero d'Oro - Facelift sclipitor pentru Linea Vince

Quote:
Originally Posted by Deiel View Post
Nu te supara dar esti cumva critic de arta? Nu de alta, dar combinatia galben / gri inchis nu este chiar atat de nereusita , ba chiar arata binisor... Iar masina se declara a fi una exclusivista (din moment ce e singura) , deci comparatia cu SS nu prea are ce cauta acolo.
Pai...da combinatia galben/gri inchis e cam ok.Dar aici e gri si auriu.E o diferenta zic eu intre auriu si galben.
Si nu stiu de ce impusti mesagerul.
__________________
"Suntem cu totii niste sarlatani : supravietuim problemelor noastre".
du0n is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 20:22   #6
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Mansory prezinta noul Linea Vincero d'Oro - Facelift sclipitor pentru Linea Vince

manele
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 20:29   #7
Deiel

Stage 4
 
Deiel's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 181
Member of:
[FORD]
Default Re: Mansory prezinta noul Linea Vincero d'Oro - Facelift sclipitor pentru Linea Vince

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
manele
Poate am eu 17 ani si par imatur (nu zic ca nu sunt... ) , dar macar atat inteleg si eu. Bugatti pentru manelisti? Mi-ai facut ziua... (mai ales ca detii un BMW, o masina pentru oameni fara imaginatie - sa nu merg totusi asa departe, nu? )



Quote:
Originally Posted by du0n View Post
Pai...da combinatia galben/gri inchis e cam ok.Dar aici e gri si auriu.E o diferenta zic eu intre auriu si galben.
Si nu stiu de ce impusti mesagerul.

Chiar daca e diferenta intre auriu si galben, tot se portriveste combinatia (gri e non-culoare si merge destul de ok cam cu orice). PS: Imi cer scuze, nu am stiut ca nu el scrie articolele. Imi retrag cuvintele.
Deiel is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 21:08   #8
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Mansory prezinta noul Linea Vincero d'Oro - Facelift sclipitor pentru Linea Vince

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
manele
De manelisti cu Bugatti nu am auzit dar de manelisti cu BMW e plina Romania. Chiar nu cred ca era cazul sa o dai in chestii din astea, nu de alta dar doar imaginea ta are de suferit.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 21:34   #9
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Mansory prezinta noul Linea Vincero d'Oro - Facelift sclipitor pentru Linea Vince

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
De manelisti cu Bugatti nu am auzit dar de manelisti cu BMW e plina Romania. Chiar nu cred ca era cazul sa o dai in chestii din astea, nu de alta dar doar imaginea ta are de suferit.
eu am auzit ca la audi primesc discount manelistii
si vor sa scoata si o editie speciala "for ACM" cei de la vag )
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 21:47   #10
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Mansory prezinta noul Linea Vincero d'Oro - Facelift sclipitor pentru Linea Vince

Nu inteleg ce treaba are BMW-ul cu topicul asta ? Nu puteti mai mult, n-am ce sa va fac.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 22:35   #11
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Mansory prezinta noul Linea Vincero d'Oro - Facelift sclipitor pentru Linea Vince

din ce-mi amintesc, ultima oara eu scriam articolele

legat de combinatia intre fibra de carbon si auriu, imi mentin parerea.

Last edited by boy_wonder; 07-08-10 at 23:01.
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 08-08-10, 02:36   #12
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Mansory prezinta noul Linea Vincero d'Oro - Facelift sclipitor pentru Linea Vince

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Nu inteleg ce treaba are BMW-ul cu topicul asta ? Nu puteti mai mult, n-am ce sa va fac.
Aceeasi treaba care o au manelistii pe un thread cu un Veyron modificat.

Last edited by _anaconda_; 08-08-10 at 02:39.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 08-08-10, 12:18   #13
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Mansory prezinta noul Linea Vincero d'Oro - Facelift sclipitor pentru Linea Vince

Si totusi ai fost offtopic dar iti inteleg frustrarile iti stam in gat astia cu BMW-urile, vezi numa BMW-uri peste tot le asociezi cu orice get a life.
Dupa cum spuneam, manele VAG
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	cocalar1.jpg
Views:	70
Size:	25.9 KB
ID:	1601681  
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 08-08-10, 12:34   #14
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Mansory prezinta noul Linea Vincero d'Oro - Facelift sclipitor pentru Linea Vince

Stai relax, daca tot ai adus vorba de frustrari si de un brand care iti sta in gat, ar fi cazul sa vezi ce postari ai cand e vorba de masini din grupul VAG, apoi revin-o .
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 08-08-10, 14:43   #15
Oxide

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,173
Member of:
[Moderators]
Default Re: Mansory prezinta noul Linea Vincero d'Oro - Facelift sclipitor pentru Linea Vince

Quote:
Poate am eu 17 ani si par imatur (nu zic ca nu sunt... ) , dar macar atat inteleg si eu. Bugatti pentru manelisti? Mi-ai facut ziua...
Bugatti nu e pentru manelisti , dar combinatia asta de culori fara indoiala e "dedicatie".

Quote:
(mai ales ca detii un BMW, o masina pentru oameni fara imaginatie - sa nu merg totusi asa departe, nu? )
Cel mai penibil si lipsit de sens atac catre posesorii BMW.Ne-ai facut ziua !

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Stai relax, daca tot ai adus vorba de frustrari si de un brand care iti sta in gat, ar fi cazul sa vezi ce postari ai cand e vorba de masini din grupul VAG, apoi revin-o .
Ador faptul ca tu te-ai gasit sa comentezi despre frustrarile legate de o marca anume.

OT : In cazul de fata , Mansory fails badly.
__________________



Last edited by Oxide; 08-08-10 at 14:47.
Oxide is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -