Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 16-07-10, 18:10   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default VW Golf GTI by Je Design - Atac la Golf R!

VW Golf GTI by Je Design - Atac la Golf R!

Ca posesor de VW Golf GTI, este imposibil ca noul Golf R sa nu te atraga catusi de putin. Solutia ar putea veni insa de la Je Design, germanii oferind acum o gama de modificari ce ii permite GTI-ului sa atace marele R!



Cu o experienta de aproximativ doua decenii, tunerul din Leingarten stie cel mai bine ce e de facut atunci cand vine vorba de un model al Grupului VAG. Iar cu noul Golf R prezent la datorie, proprietarii de GTI-uri ar face orice pentru mai multa putere...





Prin optimizarea unitatii de control si instalarea unui nou sistem de evacuare, Je Design a dus motorul 2.0 turbo la nivelul urmator - 271 cai putere si 370 Nm, iar GTI-ul accelereaza de la 0 la 100 km/h in doar 6.4 secunde. Viteza maxima? 257 km/h! Destul de impresionant, insa ajutat de sistemul de tractiune integrala, Golf-ul R poate accelera pana la 100 km/h in numai 5.7 secunde...





Pentru cei care vor mai mult decat o crestere de putere, tunerul german pune la dispozitie si o lista de modificari estetice: prelungiri pentru spoilerele fata/spate, praguri laterale si jante pe 19 inci, cele din urma putand fi combinate cu suspensie mai joasa cu 35 mm.



__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 19-07-10, 13:01   #2
StoRo

Stage 3
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 75
Default Re: VW Golf GTI by Je Design - Atac la Golf R!

Imi place foarte mult cum arata. Culoarea asta rosie ma cam enerveaza dar masina e bestiala
StoRo is offline   Reply With Quote
Old 19-07-10, 21:19   #3
r@dy

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 509
Member of:
[Fiat]
[FORD]
Default Re: VW Golf GTI by Je Design - Atac la Golf R!

superba parerea mea:X:X dar arata mai bine pe alb parerea mea:X:X)
r@dy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -