Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 04-08-07, 18:43   #16
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Dodge Neon SRT-4 Stage 3

bloodfart vezi ca jignesti cam multa lume care nu e de acord cu tine, e forum public pentru ca fiecare sa spuna ce are de spus nu sa vina baieti ca tine cu 'mentalitate' de peste ocean sa inceapa cu ironii sau jigniri asupra altor membrii doar ca nu sunt de acord cu tine.. daca era un comentariu srt4 rulez cred ca aveai orgasm dar din pacate exista multe diferente de opinie asa ca inceteaza cu aerul de superioritate care in realitate nu exista, multumesc

btw si eu cred ca nu face chiar asa mari minuni un srt4 stage 3 in fata unui M6, nu spun ca e o masina proasta neonul srt4, dar ca marea majoritate a masinilor americane greu cu circuitul daca nu e rotund ca la nascar.. cred ca ai inteles ideea ca doar esti 'american'.. esti smart
__________________
Seat Leon FR 2.0 TDI @ ~200CP
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 04-08-07, 19:00   #17
pilula20

Stage 5
 
pilula20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: Dodge Neon SRT-4 Stage 3

alexsho bv frate ai zis ceva adevarat
si apropo cred ca ar trebui sa vi prin tara sa te dai cu niste masini de la noi si niste soferi buni de la noi

Last edited by pilula20; 04-08-07 at 19:03.
pilula20 is offline   Reply With Quote
Old 04-08-07, 19:20   #18
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Dodge Neon SRT-4 Stage 3

Quote:
Originally Posted by alexSHO View Post
bloodfart vezi ca jignesti cam multa lume care nu e de acord cu tine, e forum public pentru ca fiecare sa spuna ce are de spus nu sa vina baieti ca tine cu 'mentalitate' de peste ocean sa inceapa cu ironii sau jigniri asupra altor membrii doar ca nu sunt de acord cu tine.. daca era un comentariu srt4 rulez cred ca aveai orgasm dar din pacate exista multe diferente de opinie asa ca inceteaza cu aerul de superioritate care in realitate nu exista, multumesc

mentalitate de peste ocean? tu nu-ti da-i seama ca tu ma jignesti pe mine de fiecare data cand ma faci mincinos, sau asta e prea complicat sa-ti dai seama? cum tu ai voie sa spui toate prostiile care le spui despre ce crezi tu, desi habar n-ai pentru ca nu ai cum, la fel am si eu voie sa iti spun fara ocolite ca nu ai dreptate.... sau chestia cu dreptul la expresie merge numai dupa cum iti convine tie?

Quote:
Originally Posted by alexSHO View Post
btw si eu cred ca nu face chiar asa mari minuni un srt4 stage 3 in fata unui M6, nu spun ca e o masina proasta neonul srt4, dar ca marea majoritate a masinilor americane greu cu circuitul daca nu e rotund ca la nascar.. cred ca ai inteles ideea ca doar esti 'american'.. esti smart

hahahahahah... deci tu vorbesti pe COMPLET speculatie, HABAR N-AI absolut nimic despre masina, dar vrei sa fii luat in serios?

ti-am zis... cum o fi fost posibil sa bata acel M6 cu 500 cai in Merc de 600+???? dati opinia si despre aia...

intro zi o sa fiu la pista si o sa am norocu sa ma aliniez cu un M6, si o sa am grija sa filmeze cineva, si deabia astept sa va postuiesc videoul
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 04-08-07, 19:24   #19
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Dodge Neon SRT-4 Stage 3

Quote:
Originally Posted by pilula20 View Post
alexsho bv frate ai zis ceva adevarat
si apropo cred ca ar trebui sa vi prin tara sa te dai cu niste masini de la noi si niste soferi buni de la noi
chiar vin, si o sa fiu si prin drumul taberei ca acolo stateam inainte si inca mai stiu lume pe acolo cine stie poate daca ma lasa vreunu sa-i iau loganu poate chiar facem o liniuta sau macar o bere
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 04-08-07, 19:28   #20
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Dodge Neon SRT-4 Stage 3

hai sa va mai zic inca una despre cum chipurile handle neon-urile pe circuit

prima generatie de neon a castigat la circuit in toti anii de productie! nu numai ca a castigat, dar a dominat pe toata lumea! cautati fericiti

ce face un srt4? dati search la One Lap Of America, si vedeti cum in fiecare an pe circuit srt4 e in primii 10!!!!

cu coilovers si swaybars masina distruge pe circuit, si franele rezista usor la abuz pentru ca au fost laudate de mai toate revistele....
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 04-08-07, 20:48   #21
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Dodge Neon SRT-4 Stage 3

nu stiu ce aberezi tu acolo ca te-as fi jignit pentru ca a fost prima data cand am postat in threadul asta, te las ca esti robot

oricum succes cu masina
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 05-08-07, 03:12   #22
pilula20

Stage 5
 
pilula20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Thumbs up Re: Dodge Neon SRT-4 Stage 3

stii care e combinatia...una la mana tu ai modificat destule la masina ta pe cand m6 e stock si alta la mana daca vrei vino in drumu taberei cand vrei tu ma dau eu cu dacia cu tine nu e problema
Oricum parerea mea e sa incetam cu certurile ca oricum nu au rost....fie cum zici tu oricum bv pt masina e frumoasa bv si pt performantele la care ai ajuns

Last edited by pilula20; 05-08-07 at 03:16.
pilula20 is offline   Reply With Quote
Old 05-08-07, 18:56   #23
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Dodge Neon SRT-4 Stage 3

bloodfart....iti pierzi timpul sincer

Oamenii astia au vazut un Neon SRT-4 in poze....sau cu mare noroc poate unul in treacat pe strada si cam atat.....isi dau si ei cu parerea.Doar stii cum sunt romanii in general: se pricep la toate si ce cred ei e cel mai bine chiar daca n-au fundatii pt respectivele pareri.

Unu zicea ca sa vina el cu Neonul in Ro sa se dea cu soferii aia buni si cu masinile tari de acolo. De ce ar face cineva cu mintea intreaga asa ceva? De ce nu vin "smecherii" din Ro sa faca cursa la Bloodfart acasa cu cele mai bune masini? Sau ei sunt mai cu mot si nu tre sa se deplaseze ci doar altii tre sa puna masini pe vapoare, sa plateasca mii de $ transportul ca sa vina sa se "dea" in Ro unde nici macar nu exista vreun circuit si totul se calculeaza dupa ochiometru?

Bloodfart...inca o data, iti pierzi timpul. Au mai fost altii, care au postat fara vreo intentie de lauda(asa cum a fost interpretata si la tine de exemplu) samd si au fost , ca si tine, imediat luati peste picior de de-al de Blazeyblaze si alti "smecheri" ai curselor din Romania (faimoase in toate lumea ce-i drept) si pe langa ei, de to felul de pustani fani (ca sa fiu dragutz si sa nu spun pupatori in funduletz) ai acestor "smecheri".
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 05-08-07, 19:32   #24
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Dodge Neon SRT-4 Stage 3

Quote:
Originally Posted by pimp_lex View Post
bloodfart....iti pierzi timpul sincer

Oamenii astia au vazut un Neon SRT-4 in poze....sau cu mare noroc poate unul in treacat pe strada si cam atat.....isi dau si ei cu parerea.Doar stii cum sunt romanii in general: se pricep la toate si ce cred ei e cel mai bine chiar daca n-au fundatii pt respectivele pareri.

Unu zicea ca sa vina el cu Neonul in Ro sa se dea cu soferii aia buni si cu masinile tari de acolo. De ce ar face cineva cu mintea intreaga asa ceva? De ce nu vin "smecherii" din Ro sa faca cursa la Bloodfart acasa cu cele mai bune masini? Sau ei sunt mai cu mot si nu tre sa se deplaseze ci doar altii tre sa puna masini pe vapoare, sa plateasca mii de $ transportul ca sa vina sa se "dea" in Ro unde nici macar nu exista vreun circuit si totul se calculeaza dupa ochiometru?

Bloodfart...inca o data, iti pierzi timpul. Au mai fost altii, care au postat fara vreo intentie de lauda(asa cum a fost interpretata si la tine de exemplu) samd si au fost , ca si tine, imediat luati peste picior de de-al de Blazeyblaze si alti "smecheri" ai curselor din Romania (faimoase in toate lumea ce-i drept) si pe langa ei, de to felul de pustani fani (ca sa fiu dragutz si sa nu spun pupatori in funduletz) ai acestor "smecheri".

Dar de ce nu iti scoti tu _|_ lui bloodfart din gurita ?
Adevarul e ca s-a auzit si de tine....asta vizavi de "smecherii" curselor
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 05-08-07, 19:57   #25
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Dodge Neon SRT-4 Stage 3

Quote:
Originally Posted by pilula20 View Post
stii care e combinatia...una la mana tu ai modificat destule la masina ta pe cand m6 e stock
exact asta zic si eu... daca modifici o masina destul, bati si masini de formula 1, limita nu e decat cati bani ai...



Quote:
Originally Posted by pimp_lex View Post
Oamenii astia au vazut un Neon SRT-4 in poze....sau cu mare noroc poate unul in treacat pe strada si cam atat.....isi dau si ei cu parerea.Doar stii cum sunt romanii in general: se pricep la toate si ce cred ei e cel mai bine chiar daca n-au fundatii pt respectivele pareri.
asa e, dar peste tot sunt cativa fraieri care o sa se faca auziti mereu, si restul de lume care chiar vrea sa invete ceva si doar asculta si tace... cine vrea sa asculte bine, cine nu, n-are decat sa se inchine la genul M3, RS4, crezand ca alea sunt adevarate masini...

e ok, ca iese caliber SRT4 acum in toamna, si poate ca se scurc cateva exemplare si prin romania... atunci sa vezi ce o sa mai planga aia la liniutze evo8? sti? audi, bmw, mercedes.... toate o s-o ia in freza de la varza de chrysler

SRT4-uri din prima generatie (03-05) sunt in germania si belgia... au fost aduse de soldati americani care petrec mult timp in bazele din europa, dar probabil ca o sa fie duse inapoi, deci slabe sanse sa se gaseasca una de vanzare... dar daca aveti vreodata sansa..................


de fapt tot ce ar trebui ar fi un neon generatia 00-05, si poti sa bagi motorul, transmisia si turbo de la SRT4 (toate poti sa le iei de la dealer, probabil si din romania) si le bagi pe toate in neon si gata

Last edited by AlliedComposites; 05-08-07 at 20:02.
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 05-08-07, 20:06   #26
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Dodge Neon SRT-4 Stage 3

da sa mor....adevarul e ca si americanii fac masini de circuit.....poate doar daca e rotund
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 05-08-07, 20:06   #27
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Dodge Neon SRT-4 Stage 3

Quote:
Originally Posted by pimp_lex View Post
Doar stii cum sunt romanii in general: se pricep la toate si ce cred ei e cel mai bine chiar daca n-au fundatii pt respectivele pareri.
asta e ceva la care toti aia din afara o sa dea din cap despre cat de adevarat e, si majoritatea alora din romania o sa strige ofticati ca nu e asa
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 05-08-07, 20:22   #28
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Dodge Neon SRT-4 Stage 3

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
da sa mor....adevarul e ca si americanii fac masini de circuit.....poate doar daca e rotund
hahahahaah bai se vede ca esti educat in ceea ce zici


ia uite cum pica nemtii si japonezii ca mustele.... SCCA e destul de bun pentru tine sau si astia sunt varza?


https://www.youtube.com/watch?v=pF86_exFqHI
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 06-08-07, 03:47   #29
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Dodge Neon SRT-4 Stage 3

Amateur and Professional Motorsports
tare.....de ce nu vad srt4 sau alta masina americana pe circuitele mari?

P.S. : este ultima data cand iti permit langajul asta vis-a-vis de mine...eu nu te-am facut prost needucat sau mai stiu eu ce....
__________________
sec
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 06-08-07, 05:45   #30
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Dodge Neon SRT-4 Stage 3

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
Adevarul e ca s-a auzit si de tine....asta vizavi de "smecherii" curselor
Normal ca s-a auzit

eu sunt cel mai smecher frate!!!! Ma rog, aproape, tu esti de fapt regele, tu esti number oanu.
STiu ca atunci cand discutam cu presedintele NHRA si ii ziceam de unu blazeyblaze, omu a zis nu numai ca te cunoaste ci ca si luati cina des impreuna cu alti amici care-s oficiali de la F1, WRC, LeMans samd. Am crescut cu zece clase in ochii lui numai pt ca stiam de tine.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -