Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 16-09-09, 16:29   #16
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Trabant nT

e o idee ft buna si masina arata bine , da nu prea imi place motorul, putea sa puna unul mai putin puternic dar pe carburant
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 16:29   #17
NuMbEr-OnE

Stage 3
 
NuMbEr-OnE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 124
Default Re: Trabant nT

Arata foarte bine atat Interior/exterior.
NuMbEr-OnE is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 16:35   #18
SAVYN

Stage 3
 
SAVYN's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 87
Member of:
[Toyota]
Default Re: Trabant nT

toate delaliile, mai ales interiorul imi dau impresia ca va fi una din cele mai ieftine masini electrice de pe piata. baietii au stiu exact ce fac si iata ca le-a iesit pana in momentul de fata. le urez multa bafta si sper sa vedem multe de-astea pe strazi.
__________________
'03 Nissan Almera Tekna 1.5 98 cp (sold)
'06 Matiz (sold)
'08 Citroen C1 1.0 68 cp (sold)
'08 Toyota RAV4 2.2 177 cp (sold)
'04 Nissan X-trail 2.5 ~160cp (motor schimbat)
SAVYN is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 16:53   #19
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Trabant nT

Foarte frumos noul trabi dar ce pacat ca l-au facut electric!I hate electric cars!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 16:55   #20
Claw166

Stage 5
 
Claw166's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 609
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Trabant nT

arata super ... daca ar fi eventual un 1.4 turbo , benzinar si as avea banii necesari deja m`as pregati sa`mi comand unul imi place la nebunie
Claw166 is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 17:14   #21
bbim
Banned

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 102
Default Re: Trabant nT

eu cand vad masinii cu motare electrice chiar nu le inteleg rostul. parerea mea ca sunt o prostie aceste motoare. adica daca eu fac un drum de 250km trebuie sa stau in localitatea respectiva inca 8 ore ca sa incarc masina sa ma intorc acasa. motoarele astea electrice te limiteaza si tot timpul trebuie sa iti calculezi drumul in asa fel incat sa nu cumva sa ramaii pe drum, adica cu bateria incarcata poti sa mergi 125km ca sa iti lasi marja de 125km sa te poti intoarce unde vrei. in fine asta e strategia intai hibridele apoi masiniile electrice si in final pe hidrogen care cred eu ca e cea mai buna solutie pentru a reduce emisiile poluante.
si ce incearca ei cu masiniile astea electrice ca cica o sa reduca poluare cand in acelasi timp 16 vapoare de transport polueaza aproximativ cat toate masiniile din lume.
stiti cate astfel de vapoare sunt in lume? va spun eu depasesc ordinul sutelor
bbim is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 17:33   #22
Orllando

Stage 2
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 54
Default Re: Trabant nT

go trabi, go!
Orllando is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 18:06   #23
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Re: Trabant nT

Mie imi place, mai de graba as cumpara un Trabant nT decat un Mini/Smart/500
Evoluzione is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 18:06   #24
shu.lee

Stage 5
 
shu.lee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 574
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Trabant nT

arata chiar foarte bine si ma bucur ca respecta designul vechiului trabant. e mult mai frumos decat in pozele alea care circulau pe net. e adevarat, cu motoru e mai greu
shu.lee is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 18:20   #25
zN3u

Stage 5
 
zN3u's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 642
Default Re: Trabant nT

arata chiar foarte bine cel putin interioru arata chiar peste asteptarile unui trabi de carton
zN3u is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 18:38   #26
ady0scorpion

Stage 5
 
ady0scorpion's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 655
Default Re: Trabant nT

arata bine si nu au schimbat prea mult linia masini!interiorul arata si el bine!
ady0scorpion is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 18:48   #27
ro.maniak
Dacia Driver

Stage 4
 
ro.maniak's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 276
Member of:
[DACIA]
Default Re: Trabant nT

Ar fi putut sa il faca hibrid, sau gpl, ori etanol, dar cu electric simplu au dat cu bata-n balta. Nu prea ai autonomie, deci e strict masina de oras, si atat. In oras intradevar faci economie cu ea pentru ca la semafoare motorul nu consuma nimic, deci ai eficienta 100%. Oricum mie imi place, si mi-as lua una pt oras, acolo este ideala, si mult mai practica si eficienta decat un mini/smart/500/etc, bineinteles daca rezolvi cu incarcarea peste noapte. Are si plusuri si minusuri, in functie de cum privesti situatia. Ca aspect este ok, daca ar scoate si versiunea berlina ar fi si mai ok.
ro.maniak is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 19:04   #28
catalin_486

Stage 4
 
catalin_486's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 188
Member of:
[VW]
Default Re: Trabant nT

Si 200 km daca parcurge eu unul zic ca este deajuns in oras. si daca mai si accelereaza la 130 viteza max. repede este nemaipomenit. Plus de asta daca il poti incarca ca pe un telefon mobil care este problema daca pe timpul nopti in bagi in priza putin sa fie gata pentru o noua plecare la dimineata
catalin_486 is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 19:06   #29
adidelavalcea_crazy

Stage 4
 
adidelavalcea_crazy's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 191
Default Re: Trabant nT

trabant,trabant da ce n-as vrea unu de asta.faci furori cu unu de asta
adidelavalcea_crazy is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 19:07   #30
catalin_486

Stage 4
 
catalin_486's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 188
Member of:
[VW]
Wink Re: Trabant nT

Quote:
Originally Posted by bbim View Post
eu cand vad masinii cu motare electrice chiar nu le inteleg rostul. parerea mea ca sunt o prostie aceste motoare. adica daca eu fac un drum de 250km trebuie sa stau in localitatea respectiva inca 8 ore ca sa incarc masina sa ma intorc acasa. motoarele astea electrice te limiteaza si tot timpul trebuie sa iti calculezi drumul in asa fel incat sa nu cumva sa ramaii pe drum, adica cu bateria incarcata poti sa mergi 125km ca sa iti lasi marja de 125km sa te poti intoarce unde vrei. in fine asta e strategia intai hibridele apoi masiniile electrice si in final pe hidrogen care cred eu ca e cea mai buna solutie pentru a reduce emisiile poluante.
si ce incearca ei cu masiniile astea electrice ca cica o sa reduca poluare cand in acelasi timp 16 vapoare de transport polueaza aproximativ cat toate masiniile din lume.
stiti cate astfel de vapoare sunt in lume? va spun eu depasesc ordinul sutelor
masina face parte din clasa mica(pt oras) nu cred ca parcurgi tu 250 km in oras, numai daca lucrezi la o firma de cureriat. motoarele electrice sunt nonpoluante in primul rand si in al doilea rand au tot cuplul incepand de la 0km/h pana la 130 viteza max. asa ca e posibil sa te surprinda plecarea la o masina electrica
catalin_486 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -