Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 20-08-09, 00:27   #46
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Quote:
Originally Posted by haga32 View Post
p-george in mare parte m-am lamurit, am citit thread-ul respectiv... s-a aberat mult si s-a batut pasul pe loc de multe ori cu raspunsuri cel putin stupide din partea unora. Sunt de acord! nu exista superlative pentru performantele veyronului dar totusi as opta pentru alte masini la acei bani (daca i-as avea). Ms

_anaconda_ ai si tu dreptatea ta dar daca erai atent vedeai ce am scris in paranteza : "(asta doar daca ai unde sa alergi cu ea)" probabil erai prea revoltat pentru cuvantul "patratos". Da am spus patratos si vorbim despre aceeasi masina pentru ca este mult prea mare din toate punctele de vedere pentru o masina sport. Ms si tie pentru argumente

Sa incheiem aceasta discutie pentru ca nu are rost sa faceam acelasi haos ca pe thread-ul celalalt.

Ps: problema cea mai mare a acestui forum este rautatea. In loc sa deschidem ochii altora care nu stiu sau sunt mai putin informati, mai bine sarim pe el si il terminam in secunda doi.
Problema e alta, tu ai avut un comment de bun simt, altii insa vin cu o aroganta si cu nista fite care nu se permit la nivelul lor de cunostinte...daca stii ca nu te pricepi si intrebi nu o sa ti dea nimeni in cap, daca vii cu comentarii stupide si de dai cunoscator cum multi o fac primesti ceea ce ti se cuvine, adica esti tratat cu aceiasi atitudine superficiala si rautacioasa.
__________________
VOTATI PLECAREA MARINARULUI
Soferi, in stanga volanului este o bagheta magica care cand o misti in sus sau in jos ne arata noua in ce directie vreti sa mergeti...si voi puteti fi vrajitori..inercati. SI NU MAI MERGETI CU FARURILE DE CEATA CAND NU E CEATA!!!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 00:47   #47
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Quote:
Originally Posted by haga32 View Post
p-george in mare parte m-am lamurit, am citit thread-ul respectiv... s-a aberat mult si s-a batut pasul pe loc de multe ori cu raspunsuri cel putin stupide din partea unora. Sunt de acord! nu exista superlative pentru performantele veyronului dar totusi as opta pentru alte masini la acei bani (daca i-as avea). Ms

_anaconda_ ai si tu dreptatea ta dar daca erai atent vedeai ce am scris in paranteza : "(asta doar daca ai unde sa alergi cu ea)" probabil erai prea revoltat pentru cuvantul "patratos". Da am spus patratos si vorbim despre aceeasi masina pentru ca este mult prea mare din toate punctele de vedere pentru o masina sport. Ms si tie pentru argumente

Sa incheiem aceasta discutie pentru ca nu are rost sa faceam acelasi haos ca pe thread-ul celalalt.

Ps: problema cea mai mare a acestui forum este rautatea. In loc sa deschidem ochii altora care nu stiu sau sunt mai putin informati, mai bine sarim pe el si il terminam in secunda doi.
Una este sa fie mare alta este sa fie patratoasa. Nu au nicio legatura, daca zici patratos la supercar te gandesti la Pagani Zonda, Lambo Reventon sau Ferrari Enzo nu la Veyron care este chiar opusul.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 17:55   #48
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Quote:
Originally Posted by p-george View Post
Incerci sa fii ironic si nu stii cum...a3 are ledurile in partea de sus si coboara spre interiorul farului, asta le are in linie dreapta la baza farului...
Sincer si eu abia astept sa puna vw farurile astea pe masinile de serie, iti dai seama, o sa avem faruri de la bugatti in timp ce unii posesori de bmw uri nu isi permit nici macar brelloc bugatti...
Cat despre pret... o sa fie foarte scumpa masina tocmai ca sa nu si o permita toti cocalarii.
Oare de ce am intuit ca ai un VW, te inteleg, e normal sa-ti aperi fratele.
Prin faptul ca aduci BMW-ul in discutie reiese ca tu esti cel frustrat... asta ca sa te citez din postul asta iar la faza cu, cocalarii, scuza-ma dar multi cocalari sunt mai "oameni de treaba" sa zic asa decat "icon-urile" deprimante care incearca sa fie interesanti prin a arata cu degetul.
Din pacate eu nu as cumpara-o nici daca as avea miliarde de euro sa nu mai zic de un breloc.
Probabil farurile sunt facute de Valeo si nu o sa aveti faruri de bugatii , bugatti are faruri desenate de acelasi angajat al VW AG.
__________________

Last edited by xxdadixx; 22-08-09 at 17:57.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 23-08-09, 01:06   #49
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Oare de ce am intuit ca ai un VW, te inteleg, e normal sa-ti aperi fratele.
Prin faptul ca aduci BMW-ul in discutie reiese ca tu esti cel frustrat... asta ca sa te citez din postul asta iar la faza cu, cocalarii, scuza-ma dar multi cocalari sunt mai "oameni de treaba" sa zic asa decat "icon-urile" deprimante care incearca sa fie interesanti prin a arata cu degetul.
Din pacate eu nu as cumpara-o nici daca as avea miliarde de euro sa nu mai zic de un breloc.
Probabil farurile sunt facute de Valeo si nu o sa aveti faruri de bugatii , bugatti are faruri desenate de acelasi angajat al VW AG.
Nu am masina personala deci ai intuit gresit...am puncat o idee pe care nu ai inteles o..nu i nimic...mai ai timp. Am bagat bmw in discutie special pt tine,ca un raspuns la ironia ta, asa ca sa intelegi mai bine ca am vrut sa spun..dar nu ai inteles..nu i nimic..mai ai timp..cat despre faza cu farurile...trebuie sa fii foarte ingust la minte ca sa judeci in halul asta... De ex designerul de la ford a creat si modele aston martin...urate astonurile nu ? Si sunt nenumarate astfel de exemple. In incheiere intelege, imi plac si anumite modele de la bmw, insa nu sunt fan "bemveu" sper ca ai inteles ce am vrut sa zic...
p-george is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 19:09   #50
Cr0c0 F

Stage 5
 
Cr0c0 F's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,454
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

probabil....de fapt ...toate sunt speciale
Cr0c0 F is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 21:10   #51
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Cred ca originalul va ramane cel mai "faimos" !
YGD-sef is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -