Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 17-08-09, 16:22   #16
vlad_strumph

Stage 5
 
vlad_strumph's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 620
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

O masina deosebita din orice punct de vedere !
vlad_strumph is offline   Reply With Quote
Old 17-08-09, 16:24   #17
Scricy HKS
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 413
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

deja e cam tiganie... din editie speciala in editie speciala o tin astia de la bugatti
Scricy HKS is offline   Reply With Quote
Old 17-08-09, 16:47   #18
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Quote:
Originally Posted by Scricy HKS View Post
deja e cam tiganie... din editie speciala in editie speciala o tin astia de la bugatti
Nu vad unde e tigania ?
p-george is offline   Reply With Quote
Old 17-08-09, 18:26   #19
free1_4ever

Stage 3
 
free1_4ever's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 79
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

cu banii dupa veyron...imi iau un M6..cu o gagica in spate sa imi faca masaj ...alta in drapta in loc de climatronic..alta in porbagaj in loc de senzori de parcare....la pedale...alta...sti voi dc....nu de alta....da sa iti fie drag sa te plimbi prin oras.....aaa...si era sa uit...dupa toate astea tot iti mai raman cateva zeci de miii
__________________
am ajuns la a 4a generatie.......si ma indrept incet incet spre a 5a
free1_4ever is offline   Reply With Quote
Old 17-08-09, 19:21   #20
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Quote:
Originally Posted by free1_4ever View Post
cu banii dupa veyron...imi iau un M6..cu o gagica in spate sa imi faca masaj ...alta in drapta in loc de climatronic..alta in porbagaj in loc de senzori de parcare....la pedale...alta...sti voi dc....nu de alta....da sa iti fie drag sa te plimbi prin oras.....aaa...si era sa uit...dupa toate astea tot iti mai raman cateva zeci de miii
Dar vai..cat de original...M6 ...moaaa...supeerrr..si inca o gagica sa cante manele probabil nu ? Faza cu gagicile mi se pare foaarte ieftina it idau un sfat universal...calitatea bate cantitatea... Si decat 5 pitzypoance in bmw m6 mai bine o femeie adevarata in veyron!
__________________
VOTATI PLECAREA MARINARULUI
Soferi, in stanga volanului este o bagheta magica care cand o misti in sus sau in jos ne arata noua in ce directie vreti sa mergeti...si voi puteti fi vrajitori..inercati. SI NU MAI MERGETI CU FARURILE DE CEATA CAND NU E CEATA!!!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 17-08-09, 19:35   #21
vlad_strumph

Stage 5
 
vlad_strumph's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 620
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Quote:
Originally Posted by p-george View Post
Dar vai..cat de original...M6 ...moaaa...supeerrr..si inca o gagica sa cante manele probabil nu ? Faza cu gagicile mi se pare foaarte ieftina it idau un sfat universal...calitatea bate cantitatea... Si decat 5 pitzypoance in bmw m6 mai bine o femeie adevarata in veyron!
Cea mai puternica palma psihica bravo !
vlad_strumph is offline   Reply With Quote
Old 17-08-09, 21:27   #22
Scricy HKS
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 413
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Quote:
Originally Posted by p-george View Post
Nu vad unde e tigania ?
pai mi se pare tiganie sa tot schimbi niste culori si tapiterii si gata boom editie speciala...tot aceeasi putere o are dak il pui la semafor cu un bugtti simplu primu aparut nu e nici o diferenta asteas ptr oamenii care chiar nau ce face cu banii si tre sa zica "bugatti'ul meu e mai tare decat al tau ca e editie speciala"

nu ma intelegeti gresit imi place veyron'u si acuma il am pe desktop dar numi place chestia asta cu editiile speciale pe culori si materiale diferite.. just my 2 cents
Scricy HKS is offline   Reply With Quote
Old 17-08-09, 21:37   #23
MTZu

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 81
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Cred ca e singurul Veyron care imi place.Jantele sunt criminale .
MTZu is offline   Reply With Quote
Old 17-08-09, 22:11   #24
yo_mario

Stage 2
 
yo_mario's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 73
Member of:
[Echipa de sprijin]
Thumbs up Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

ce lux...ce interior....ce masina....no coment
yo_mario is offline   Reply With Quote
Old 17-08-09, 23:31   #25
PepsY

Stage 3
 
PepsY's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 152
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Quote:
Originally Posted by p-george View Post
Dar vai..cat de original...M6 ...moaaa...supeerrr..si inca o gagica sa cante manele probabil nu ? Faza cu gagicile mi se pare foaarte ieftina it idau un sfat universal...calitatea bate cantitatea... Si decat 5 pitzypoance in bmw m6 mai bine o femeie adevarata in veyron!
Pffai,mam udat io , cand am citit postu asta,iti dai seama d cate tampoane a avut nevoie free1_4ever ...tare george..bravo...
PepsY is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 01:35   #26
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Quote:
Originally Posted by Scricy HKS View Post
pai mi se pare tiganie sa tot schimbi niste culori si tapiterii si gata boom editie speciala...tot aceeasi putere o are dak il pui la semafor cu un bugtti simplu primu aparut nu e nici o diferenta asteas ptr oamenii care chiar nau ce face cu banii si tre sa zica "bugatti'ul meu e mai tare decat al tau ca e editie speciala"

nu ma intelegeti gresit imi place veyron'u si acuma il am pe desktop dar numi place chestia asta cu editiile speciale pe culori si materiale diferite.. just my 2 cents
Tocmai asta e ideea, oamenii astia nu simt nevoia sa zica "al meu e mai tare ca al tau" si sa faca liniute intre semafoare. Si uite de exemplu Vincero Mansory iti ofera si plus de cp si cuplu. Si nici asta nu e motivul de baza pt editiile astea. Pt unii nu e de ajuns o masina de serie mica si vor ori o masina de serie si mai mica ori una unicata daca se poate...ia o ca pe un tuning exterior daca vrei sau un custom paintjob.

Last edited by p-george; 18-08-09 at 01:38.
p-george is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 07:42   #27
pwr_bz

Stage 5
 
pwr_bz's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 4,289
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Nu are grad de comparatie!!Extrem de frumoasa!
pwr_bz is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 11:23   #28
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Quote:
Originally Posted by Scricy HKS View Post
pai mi se pare tiganie sa tot schimbi niste culori si tapiterii si gata boom editie speciala...tot aceeasi putere o are dak il pui la semafor cu un bugtti simplu primu aparut nu e nici o diferenta asteas ptr oamenii care chiar nau ce face cu banii si tre sa zica "bugatti'ul meu e mai tare decat al tau ca e editie speciala"

nu ma intelegeti gresit imi place veyron'u si acuma il am pe desktop dar numi place chestia asta cu editiile speciale pe culori si materiale diferite.. just my 2 cents
In cazul de fata nu s-au bazat doar pe o schema de culori ci au folosit o mixtura de materiale interesanta.

E prima editie speciala a Grand Sportului si chiar daca au scos 'nşpe editii limitate tot nu conteaza ca se incadreaza in in totalul de 300 respectiv 150 de modele fabricate.

Iar editiile acestea limitate, in timp vor valora mai mult decat un Veyron normal, ca a lu Button de exemplu care era facut dupa imaginatia unei greble.
bogg is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 13:24   #29
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Grand Sport Sang Bleu, probabil ultimul Veyron special

Cam asta a fost, doamnelor si domnilor. Se pare ca lista interminabila de editii speciale ale modelului Veyron se va incheia cu gloriosul Grand Sport Sang Bleu. Sau cel putin asa afirma germanii de la Auto Motor und Sport. Cu 250 de exemplare vandute dintr-un total de 300, Bugatti poate trece la proiectul urmator, cunoscut sub numele de Bordeaux. Si apoi, bineinteles, sa pregateasca diferite editii speciale si pentru acesta.

Bugatti Veyron a beneficiat pana acum, oficial, de cinci editii speciale (Sang Noir, Pur Sang, Fbg by Hermes, Bleu Centenaire si Centenaire), in timp ce Sang Bleu este primul si probabil singurul Grand Sport special.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	sangbleuquail_03.jpg
Views:	913
Size:	387.3 KB
ID:	1049340  
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 13:34   #30
JohnnyX

Stage 5
 
JohnnyX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 862
Member of:
[KIA]
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Timpul trece....Veyronul ramane
JohnnyX is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -