16-07-09, 09:12
|
#1
|
  Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of: [Super Moderators] [Moderators] [REDACTOR 4TUNING] [4TuningRO]
|
VW Golf GTI by MR Cardesign
VW Golf GTI by MR Cardesign
Cu a sasea generatie a hatch-ului Golf GTI disponibila in Europa, tunerii s-au pus pe oferit diverse “bunatati” pentru proprietarii modelului german. Urmand exemplul celor de la ABT, compania germana MR Cardesign a pregatit un pachet de tuning pentru noul VW Golf GTI.
Sub capota, motorul 2.0 TSI a primit un ECU upgradat (949 euro) si dezvolta acum nu mai putin de 260 cai putere si 380 Nm. Ca rezultat, acceleratia de la 0 la 100 km/h se va realiza in doar 5.8 secunde, in timp ce viteza maxima va urca pana la 263 km/h. Mai mult de atat, pentru o manevrabilitate imbunatatita, MR Cardesign a instalat o suspensie sport KW (1.529 euro), ce coboara garda la sol cu 50 mm in fata si 40 mm in spate. De stapanirea puterii aditionale se va ocupa un sistem performant de franare Stoptech (2.999 euro) cu discuri 355×32 mm, iar de zgomot va fi responsabil un nou sistem de evacuare (1.599 euro). Nota finala este data de jantele Oxigin pe 19 inci incaltate cu pneuri Vredestein 225/35-19 (1.999 euro).
__________________
|
|
|
16-07-09, 09:16
|
#2
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
|
Re: VW Golf GTI by MR Cardesign
Urate in draci jantele alea, is de peste.
|
|
|
16-07-09, 09:16
|
#3
|
 Stage 4
Join Date: Sep 2008
Posts: 275
|
Re: VW Golf GTI by MR Cardesign
arata bine masina si nu mi se pare chiar asa scumpa pentru cine are bani de cheltuit pe modificari la o masina deja foarte buna.
|
|
|
16-07-09, 09:33
|
#4
|
Stock
Join Date: Mar 2008
Posts: 6
|
Re: VW Golf GTI by MR Cardesign
nu mi se par urate jantele, dar le prefer pe cele in 5 spitze totushi :P Oricum, sa ai o masina ca asta...
|
|
|
16-07-09, 11:44
|
#5
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2009
Posts: 496
|
Re: VW Golf GTI by MR Cardesign
superbe jentile. oricum masina asta am mai spus`o si stock arata super bine.!
|
|
|
16-07-09, 11:56
|
#6
|
 Stage 4
Join Date: Jun 2007
Posts: 251
|
Re: VW Golf GTI by MR Cardesign
F mare randamentul de crestere in cuplu cu ECU-ul. Misto, cu note mai degraba negative decat pozitive pt jante, si cu mentionarea ca eu de ex nu as fi schimbat evacuarea... Merge...
|
|
|
16-07-09, 12:07
|
#7
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,894
|
Re: VW Golf GTI by MR Cardesign
cam scumpe jantele alea pt cum arata.
|
|
|
16-07-09, 12:23
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of: [NoSpeedLimit Romania Club] [PEUGEOT]
|
Re: VW Golf GTI by MR Cardesign
nu mi-a placut mai niciodata gti-ul...cu atat mai putin modelul asta supra dimensionat in 4 usi cu niste jante care put chiar si din poze...
|
|
|
16-07-09, 13:18
|
#9
|
 Stage 4
Join Date: Mar 2009
Posts: 177
|
Re: VW Golf GTI by MR Cardesign
jantele nu sunt urate,ca model ma refer....dak erau negru mat altfel se vedeau
|
|
|
16-07-09, 14:33
|
#11
|
Stage 3
Join Date: Feb 2009
Posts: 90
|
Re: VW Golf GTI by MR Cardesign
Arata super marfa
|
|
|
16-07-09, 17:53
|
#12
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
|
Re: VW Golf GTI by MR Cardesign
Urata masina, urata jante, urata evacuare, performante teoretice trase de par!
|
|
|
16-07-09, 19:36
|
#13
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
|
Re: VW Golf GTI by MR Cardesign
arata bine !
|
|
|
17-07-09, 10:48
|
#14
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of: [2 Roti]
|
Re: VW Golf GTI by MR Cardesign
Despre jante.. ce pot sa spun mie unul imi plac, dar aici depinde de gusturi.
Golf 6 e un urat.. pentru mine e ceva gen ' ratusca ceea urata ' pur si simplu nu-mi place nici stock nici tunat.
|
|
|
19-07-09, 17:14
|
#15
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2007
Posts: 373
Member of: [VW]
|
Re: VW Golf GTI by MR Cardesign
|
|
|
|
|